ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Безвізовий режим з ЄС: знову тривожні дзвінки

У понеділок, 19 грудня, відбудеться третя рада асоціації «Україна – ЄС». Ще до цього, десь тиждень тому, відбулись презентації попередніх доповідей щодо стану виконання Україною вимог, які містились в угоді про асоціацію. Авторами докладу були співробітники Європейської служби зовнішньої політики та безпеки, а також Європейська комісія. Доповідь звучала схвально: згідно з нею, Україна виконала всі умови для отримання безвізового режиму з Європейським союзом.

Сам документ не представляє собою ніякої цінності та новизни для прочитання, окрім констатації цього факту (факту виконання Україною всіх вимог Євросоюзу). Однак, є два моменти, які особисто в мене викликали як мінімум подив і пересторогу.

1). Не дивлячись на те, що самі представники Євросоюзу заявили про виконання Україною всіх вимог, які ставились до неї в контексті угоди про Асоціацію, ніхто нам безвізовий режим так і не надав. Більш того, розгляд щодо надання / не надання (саме розгляд, голосування, вирішення питання, а не факт) безвізу відклали на кінець лютого 2017 року. Не здивуюсь, якщо в лютому його перенесуть на осінь 2017, а потім – ще кудись… А урядові «експерти» одразу ж почали розповідати, що «нічого страшного» у такому переносі немає. Отже, навіть за умов повного виконання всіх вимог (що було констатовано самими представниками ЄС) надії на те, що у лютому ми вже отримаємо безвіз, немає.

2). Щодо самого «виконання умов». Судячи з того, яка інформація надана у звіті, до виконаних вимог, про які йшлось у Асоціації, додались умови, яких там взагалі не було! Тобто, наш уряд виконував якісь усні умови, про які народ навіть гадки не мав! Про це, власне, повідомив екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов:

«Згідно зі звітом, «Україна здійснила ряд реформ по боротьбі з корупцією і зачистці банківської системи». Я дуже добре знаю текст Угоди про Асоціацію та «дорожню карту» безвізового режиму – я складав більшу частину цього документу. У жодному документі немає нічого про необхідність «зачистки» банківської системи.
Власне, в 2012-2013 роках, коли ці документи узгоджувалися, про «чистку» мова взагалі йти не могла - з банківською системою країни було все в порядку. Якщо ж нинішня влада в якийсь момент взяла на себе якісь додаткові зобов'язання перед ЄС щодо розвалу фінансової системи країни і зачистки ринку під когось конкретного, думаю, суспільство має право про це знати». – прокоментував він дану ситуацію.

Я теж вважаю, що, якщо влада справді пішла на усні зобов’язання, або на зобов’язання, які було внесено у документ про Асоціацію постфактум, ми маємо про це знати. Обов’язково. Чи не час народові України знов «спитати з влади» щодо її, як мінімум сумнівних, дій?

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Ограничение в 550 символов, осталось: 550
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов