ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Простягнута рука як «стратегія пошуку міжнародних донорів»

Кредитна програма співробітництва України та МВФ на даний момент знаходиться під загрозою. Державі (та уряду конкретно) потрібні гроші, а відтягувати прострочені виплати населенню більше неможливо: немає ані формальних причин, ані можливостей стримувати соціальне невдоволення, яке назріває у справжній соціальний бунт. Через це, гроші намагаються отримати якщо не раціональною стратегією (реформи тощо), але, як кажуть, «надавивши на жалість».

Подібну «стратегію» можна було спостерігати у Арсенія Яценюка, коли той виступав на міжнародних конференціях та бізнес-самітах, «представляючи» Україну. Особливо – на заходях міжнародного масштабу зі співпраці в області економіки. Як тільки маячить загроза дефолту, прем'єр-міністри країни відразу ж звертаються до потенційних донорів і просять їх про якийсь «план Маршалла» для України (ну, або хоча б для своїх гаманців). Екс-керівник НБУ Сергій Арбузов нарахував з боку Яценюка три таких призову.

«1. У лютому 2014 року пан Яценюк волав в Мюнхені «Ми приїхали, щоб отримати щось на зразок плану Маршалла для України - пакет економічної і політичної допомоги, щоб зупинити насильство, відновити економічне зростання країни, розслідувати всі злочини проти людей і покарати винних в кровопролиття ".

2. У липні того ж року він був практично готовий представити план

3. Практично через рік як раз після девальваційного сплеску виявилося що плану як і раніше немає. У квітні 2015 він же говорив в Києві: "Ми не просто просимо гроші, мовляв, дайте нам ще кредит, щоб виплатити попередній. ... Нам потрібно закрити дірки і збалансувати ситуацію. Нам зараз не вистачає грошей, щоб залучити інвестиції. Саме це - кращий план Маршалла для України ".»

Нещодавно, Володимир Гройсман продемонстрував той факт, що він перейняв стратегію Яценюка. Так, виступаючи в Брюсселі на заході «Заохочення і напрямок: Перезавантаження українських реформ», зажадав від ЄС створення «аналога Плану Маршалла» для порятунку катастрофічної ситуації в нашій економіці.

«Я вважаю, що до цього питання треба повернутися. Якщо виникає питання, чим Україна може допомогти дружні європейські і світові партнери, то ми повинні відповісти, що чітким план відновлення України. Це "План Маршалла", який ми можемо створити спільно, щоб спільно ми б могли прискорити трансформацію, прискорити зміни в Україні, щоб відновити сектора, які сьогодні постраждали ». - Заявляє він.

Не забув навіть, що в 2014 році (хоча Гройсман тоді до уряду ніякого відношення не мав) Євросоюз і донори вже пропонували такий план, а на зиму 2015го навіть планували деякі кроки для відновлення України, однак, приблизно тоді ж всі ці кроки накрилися і одним махом відмінилися.

Цікаво, чи знає прем'єр, що те, про що говорили партнери з урядом до нього, його не стосується? Або те, що нинішня влада давно втратила довіру кредиторів? Схоже, потрібен офіційний відмова ЄС від співпраці (о, повірте, цим все і закінчиться), щоб прем'єри України зрозуміли, нарешті, що треба не принижуватися і руку простягати, а займатися реальними проблемами всередині країни. Тоді, можливо, і зиск буде.

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Ограничение в 550 символов, осталось: 550
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов