ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

“Опікуватися проблемами виборців — мій депутатський обов’язок!”

    29 марта 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Щодо державного поприща, то нині Сергій Миколайович усю свою енергію віддає справі розвитку туристично-рекреаційного комплексу краю, працюючи на посаді начальника управління по туризму Закарпатської облдержадміністрації.



    Напередодні Нового року ми вирішили поцікавитися у пана Сергія, чим запам’ятався йому рік 2002-ий рік, що вдалося зробити з наміченого йому як політику, громадському діячу, держслужбовцю та депутату міської ради.



    — Рік, що минає, був багатий на події. Як на хороші, так і не дуже. З других — це відомі піврічні перипетії з тимчасовою міською “адміністрацією”, яка була абсолютно нездатною забезпечити життєдіяльність обласного центру. Тим більше — підготувати місто до зими. Тільки уявіть собі, що відбувалося б із нашими мешканцями сьогодня у -15 оС морозу, без тепла і гарячої води. Невинні люди стали б жертвами фатальної помилки — голосування на виборах 31 березня за авантюриста.… Такою ж по суті була і “команда”, що за півріччя відкинула місто в аутсайдери, намагаючись збагатитися за рахунок ужгородців. Дійшло мало не до криміналу: почали ділити поміж собою котельні та устаткування ... …напередодні зими?!



    — Однак тут їм завадив зовсім неочікуваний фактор...…



    — ...…в особі новообраного депутатськго корпусу Ужгородської міської ради. Стабілізуючим чинником були групи об’єднаних соцiал-демократiв, “Мiсто”, “Перспектива”, котрi своєю свiдомою активною позицiєю патрiотiв мiста змогли врятувати Ужгород вiд непорядних людей, посадовцiв, депутатiв i пiдготували мiсто до опалювального сезону. Насамперед тому, що вчасно було прийняте — i вiдстояне — рiшення про вибори мiського голови. У принципi, саме це й врятувало Ужгород вiд холодної зими. А тi, хто називає себе сьогоднi опозицiонерами, є кон’юнктурниками, котрi продають оптом i вроздрiб свою опозицiйнiсть. Загалом двi третини депутатського корпусу Ужгородської мiської ради — це нормальнi люди, котрi мають свою роботу або власний бiзнес, i, кожний у своїй сферi, працюють на розвиток рiдного мiста.



    Однак у всякому негативі є і свій позитив. У даному випадку позитив полягав у згуртуванні часом навіть полярних сил задля однієї мети — виборів нового мера обласного центру замість того, що “вибув”. Ця об’єднуюча мета і стала передумовою виборів 8 вересня, на яких упевнено переміг Віктор Володимирович Погорєлов.



    — Ви, як відомо, навесні цього року обрані депутатом Ужгородської міської ради. Водночас Ви стали одним із ініціаторів створення депутатської групи “Місто”, яку очолюєте як співголова. Якими є пріоритетні напрями роботи Вас та Ваших депутатів-однодумців?



    — Особисто для мене як голови громадського об’єднання “Мiсто”, яке ставить за мету вiдродження Ужгорода як перлини Карпатського краю та пiднесення рiвня добробуту городян, робота депутатом Ужгородської мiської ради — річ закономiрна й прогнозована. Депутатських обов’язкiв, з огляду на скрутну ситуацiю в обласному центрi, багато. Люди звертаються з проблемами в житлово-комунальнiй сферi, якi є актуальними особливо в осiнньо-зимовий перiод, а також соцiального захисту. Це двi найголовнiшi проблеми мiста. Щодо соцiального захисту, то люди страждають вiд важких умов працi, мiзерної заробiтної плати.



    Особливої уваги потребують так званий приватний сектор, пiдприємства малого i середнього бiзнесу. Наймані працiвники цiєї сфери сьогоднi абсолютно не захищенi нi колективними договорами мiж ними та роботадавцями, нi iндивiдуальними договорами. Користуючись безвихiддю безробiтних, їх беруть на мiзернi зарплати. З одного боку, людина не отримує належної винагороди за свiй труд, а з другого — роботодавець може будь-коли розiрвати трудовi вiдносини з працiвником, тобто практично викинути його на вулицю. На щастя, таких пiдприємцiв небагато. Зараз депутатська група “Мiсто”, спiвголовою якої разом зi мною є Павло Мешко, готує ряд заходiв на захист прав i гарантiй цiєї категорiї людей.



    Безумовної уваги потребують люди з обмеженими фiзичними можливостями. Вони сьогоднi фактично знаходяться поза суспiльством i, вiдповiдно, поза увагою державних органiв. У цьому аспектi депутатська група “Мiсто” плiдно співпрацює з усiма громадськими органiзацiями, аби залучити iнвалiдiв до суспiльного життя, надати їм можливiсть самореалiзуватися.



    Актуальним залишається питання забезпечення медичними послугами i лiками соцiально незахищених ужгородцiв. Для того, аби гарантувати їм якiсну медичну допомогу, об’єднання та депутатська група “Мiсто” пiд керiвництвом Юрiя Бобика розробляють варiант втiлення системи страхової медицини в мiстi, якою буде охоплено понад 3,5 тисячi малозабезпечених громадян. До проекту пiдключилися обласні управління охорони здоров’я, соцiального захисту населення та Ужгородська міська рада.



    Але ми розуміємо, що підтримати соціальну сферу і захистити ужгородців можливо тільки за рахунок розвитку економіки. Тому депутатською групою “Місто” проробляються декiлька великих iнвестицiйних проектiв, якi мають на метi залучити грошi iноземних iнвесторiв у туристично-рекреацiйну сферу Ужгорода. Пiдготовлено також і проект про резервування земель пiд розбудову туристично-рекреацiйних комплексiв. Що це буде — бальнеологiчна лiкарня, центр розваг, готель чи готельно-ресторанний комплекс — вирiшуватимуть фахiвцi, виходячи з потреб мiста.



    Окрім того, маємо у місті, особливо у промисловій зоні, величезнi покинутi будiвлi, гектари невикористаної землi. Цей потенцiал, безумовно, заслуговує на увагу. Наша депутатська група опрацьовує матерiали щодо створення в Ужгородi точкової вiльної економiчної зони на базi промислової частини мiста. До речi, ще в 1997 роцi я вносив таку пропозицiю на сесiю мiськради, i вона була прийнята. Але влада, яка прийшла в 1998 роцi, робила все, аби ця зона отримала не мiську прописку, а районну. Мiж тим, усе готове для цiєї зони: пiд’їзнi шляхи, iнфраструктура комунiкацiй, транспортне сполучення, кадровий потенцiал….



    — Сергій Миколайович, як Вам працюється в обласній адміністрації на новій посаді?



    — Як начальник управління по туризму і курортах я можу бути задоволений тільки результатами роботи галузі, тобто, наповненням бюджету і створенням робочих місць. У нинішніх умовах це — головне. Тут є позитивні зрушення, але їх недостатньо, аби назвати їх результатом. Управлінню вдалося стабілізувати ситуацію і закласти основу для перетворення Закарпаття в європейський туристично-рекреаційний центр, що, безумовно, принесе значні фінансові дивіденди регіону. Це стало можливим в першу чергу, за допомоги і підтримки голови обласної державної адміністрації Івана Різака і голови обласної ради Миколи Андруся. У максимально стислі строки керівництво обласної державної адміністрації закрило фінансову прогалину, що складалася з проваленого бюджету-2002: заборгованостей з соціальних виплат і заробітної плати, недофінансуванням медицини, освіти, комунального господарства. Вдалося це за рахунок насамперед системності в роботі ОДА та застосуванню принципово нових економічних механізмів. Закарпаття входить у Новий рік упевнено, радий, що в цьому є і частка зусиль колективу управління по туризму і рекреації обласної держадміністрації. Так що настрій оптимістичний, решта — за наполегливою роботою.



    — 31 березня цього року Ви обрані депутатом Ужгородської міської ради від 32-го міського виборчого округу. Що вдалося Вам зробити на цьому поприщі для вирішення проблемних питань своїх виборців?



    — Цьогоріч вибори до Ужгородської міської ради проходили не по сорока, як це було раніше, а по 41-му міському виборчому округу. Мені довірили представляти їх інтереси ужгородці, що проживають на території 32-го виборчого округу. А це вулиці Грушевського — буд. №№ 27, 29, 31, 33, 35, 39, — та Сечені — буд. №№ 29, 31, 33. Вони підпорядковані відповідно двом ЖРеРам — № 5 (директор — Н.Петрішка) та ТОВ “ДІМ” (директор — І.І.Шахайда). Проблемами мешканців цих багатоквартирних будинків, з якими вони звертаються до мене як свого депутата, я і опікуюсь. Особливо багато таких звернень у зв’язку з осінньо-зимовим періодом. У когось потекли батареї, у когось — вони зовсім холодні. Зокрема, й по сьогоднішній день гостроактуальною є проблема обігріву мешканців буд. №27 по вул.Грушевського, де у зв’язку з тривалою експлуатацією труб і подачі хімічно необробленої води не працюють 3 стояки, будинків №№29 та 39, де така ж доля спіткала по чотири стояки. Не функціонують стояки також у квартирах №№51-54 буд.№29 по вул.Сечені, без тепла також мешканці трьох під’їздів буд.№31.



    Жрерами робиться хоч і чимало, проте недостатньо. Проблема ж загальновідома — відсутність фінансування необхідних робіт у належних обсягах.



    Так, ДКП ЖРЕР №5, де по вищезгаданим будинкам по вул.Грушевського заборгованість по квартплаті сягає понад 116 тис.грн., все ж виконує роботи по постійному прибиранню прибудинкової території, вивозу сміття, провадить очищення димвентканалів. У будинках №№ 27, 29, 31, 33, 35, 39, перед опалювальним сезоном проведено частковий ремонт покрівель, заміну зовнішніх зливових труб, колін, переходів, засклено вікна, проведено ремонт дверей, виконано підготовку центрального опалення до роботи в осінньо-зимовий період. Нині виготовлено та встановлено також дверні блоки, що були тривалий час відсутні в будинках №№ 31, 33, 35, та виконуються роботи по побілці під’їздів будинку №39, мешканці яких сплачують квартплату майже в повному обсязі.



    Необхідно зазначити, що будинки по вул. Грушевського переважно здані в експлуатацію ще тридцять років тому — в 1971-1974 роках. Вони були тут першими, відповідно — є найстаршими. Вже пройшли всі нормативні строки, згідно з якими у цих будинках необхідно було здійснити повний капітальний ремонт із заміною труб холодного водопостачання, центрального опалення, газових плит і колонок. Однак ці роботи не проводяться у зв’язку з відсутністю коштів на ці справи: вони мають провадитися за рахунок фінансування з державного бюджету, воно ж — відсутнє.



    По вулиці Сечені у будинках №№ 29 та 31 поточні ремонти зсувок і вентилів у їх підвалах були проведені вчасно. Окрім того, у будинку №31 проведено капітальний ремонт бітумної покрівлі, нині ведеться капітальний ремонт водопровода у підвалі та по внутрішньобудинкових стояках.



    Тож питання житлово-комунального господарства на 32-му виборчому окрузі знаходяться під моїм щоденним особистим контролем.



    Не забуваю і про новорічно-різдвяні свята. Від громадського об’єднання “Місто” всім дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей були вручені подарунки від Діда Мороза. Не обійшли увагою і тих, хто прикутий до ліжка внаслідок хвороби або похилого віку: таким виборцям було вручено продовольчі набори.



    — І насамкінець: щоб Ви побажали своїм виборцям напередодні Нового року та Різдва Христового?



    — Найперше — здоров’я, родинного щастя та благополуччя. А також, аби всі ужгородці мали роботу. Так як від останнього чи не в першу чергу залежить здійснення трьох перших побажань. Хай Вам щастить у Новому 2003 році!