ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Цьогоріч від СНІДу вже померло 5 закарпатців

    20 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    У вівторок в Ужгороді відбувся ініційований управлінням охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації “круглий” стіл” за участю представників ЗМІ, присвячений проблемам боротьби із СНІДом. Захід пов’язаний із Міжнародним днем боротьби із ВІЛ, який у масштабах планети традиційно відзначається 1 грудня.



    Як повідомив “Репортеру” головний лікар Закарпатського регіонального Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк, першого інфікованого на СНІД в області було зареєстровано ще 1988 року. З початку поточного в області виявлено сім ВІЛ-інфікованих, з яких двоє вже захворіли на СНІД. Всього ж на Закарпатті зареєстровано 91 ВІЛ-інфікований. З початку року від СНІДу пішло з життя вже 5 закарпатців. Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих зареєстрована в Ужгороді та Хустському районі. За словами головного лікаря обласного шкірвендиспансеру Юрія Андрашка, у розрізі України ситуація із СНІДом у Закарпатті вважається задовільною. Характерно, що в гірському краї першочерговим завданням сьогодні є профілактика СНІДу, тоді, як, до прикладу, для Криму, таким є лікування цієї “чуми XX століття”.



    Як поінформувала нас головний інфекціоніст Закарпатської області Наталія Дуфинець, пріоритетним напрямком профілактики СНІДу є санітарно-освітня робота серед вразливих груп населення, в першу чергу молоді. Для надання стаціонарної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД на базі інфекційного відділення Ужгородської міської центральної клінічної лікарні вже більше чотирьох років працює спеціалізований підрозділ із СНІД-боксами, де вже проліковано 98 пацієнтів. А створений цьогоріч обласний Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом обіцяє стати провідним лікувально-профілактичним закладом, де кваліфікований медперсонал надаватиме психологічну й соціальну підтримку ВІЛ-інфікованим та членам їх родин.



    Зокрема, як повідомила “Репортер” заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Людмила Корольчук, у регіоні активно реалізується проект “Просвіта”, у рамках якого планується охопити ВІЛ-освітницькою роботою близько 400 тисяч закарпатців. За її словами, “захист треба починати ще від ненародженої дитини”. До того ж є притаманні тільки для Закарпаття проблеми, які вимагають посилення заходів щодо недопущення розповсюдження епідемії СНІД. Зокрема, це і кордони відразу з 4-ма європейськими країнами - Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею: через туризм, масове заробітчанство постійно існує ризик ураження закарпатців ВІЛ-інфекцією. Загальновідомо, що найзахідніша область України належить до праценадлишкових. Саме тому мешканці гірського краю активно виїжджають на довгострокові легальні і нелегальні заробітки. А повертаючись додому, можуть бути потенційними носіями різного роду інфекцій, в тому числі й такої смертельно небезпечної як СНІД.



    Окрім того, на Закарпатті до категорії бідних офіційно відноситься 58 відсотків населення, вкрай бідних - 37 відсотків. Ці цифри є одними з найвищих в Україні. Особливо ж негативним фактором, як зазначив начальник обласного управління охорони здоров’я Роман Шніцер, є “фемінізація” бідності, що підштовхує закарпатських дівчат і жінок до проституції, алкоголізму та наркоманії. Останні ж і є тими факторами, що можуть призвести до спалаху епідемії ВІЛ/СНІДу. Сергій Романенко