ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

“Соціальний захист наших краян має бути більш дієвим!”

    20 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    — На сьогодні в органах праці та соціального захисту населення області перебуває на обліку 47167 інвалідів. З них 2689 інвалідів війни, 35896 інвалідів праці та загального захворювання, 161 інвалідів-учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, 8412 інвалідів з дитинства. А також 15416 ветеранів війни в т.ч. 3406 учасників бойових дій, 6276 учасників війни; 3036 сімей загиблих та померлих учасників бойових дій і учасників війни та 76381 ветеранів праці.



    З початку року цим категоріям населення виділено 1347 санаторно-курортних путівок, 247 інвалідних візків, понад 364 палиць, милиць, стояків.



    Чимало нарікань у них викликають проблеми із забезпеченням їх твердим паливом, скрапленим газом, пільговим проїздом громадським транспортом, безкоштовним або пільговим забезпеченням медикаментами, оплатою житлово-комунальних послуг, безперешкодним доступом до будівель громадського користування.



    Наведу такий приклад: по області нараховується 9676 осіб, що користуються пільгами на тверде паливо. Всього видано талонів на нього 6850 особам. Фактично ж отоварено 1609 осіб, що становить 24% від загальної кількості виданих талонів. Основна причина неотоварення — відсутність палива на паливних складах. Проте пільгові категорії населення від цього не повинні страждати! Саме тому й прийнята Кабінетом Міністрів України відповідна стратегія заміни системи пільг на адресну грошову допомогу населенню. Це свого роду матеріальна компенсація за втрачене здоров’я.



    Щодо житлових субсидій, то їх призначено 38466 закарпатським сім’ям (це становить 11% від загальної кількості сімей) на суму 13,2 млн.грн. Обласним бюджетом передбачено на субсидії місцевим бюджетам 26,7 млн.грн., по м.Ужгороду передбачено 3,7 млн.грн. субсидій. Однак фактично скористалося своїм правом на отримання житлових субсидій тільки 7 % населення краю. Зокрема, Ужгородським міським відділом субсидій надано субсидій лишень на суму 1,6 млн.грн. Далися взнаки і безвладдя в місті над Ужем, відсутність взаємодії між відділом субсидій і надавачами послуг. Населення часто не платить комунальні послуги і не йде на оформлення субсидій, хоча й має на це право.



    Не набагато краща ситуація і по м.Мукачеву та інших містах і районах області.



    Основним болючим питанням було і залишається погашення заборгованості по заробітній платі. Хоча впродовж останнього місяця за активного втручання голови облдержадміністрації Івана Різака і зменшено заборгованість по виплатам заробітної плати на 5,9 %, однак такі міста як Мукачево й Берегово допустили зростання заборгованості по заробітній платі відповідно на 5,4 і 9,2 відсотка. Слід відзначити, що в Мукачеві допущено зростання заборгованості по заробітній платі і в бюджетній сфері, що фінансується із міського бюджету. Причини цього, на мою думку, криються в тому, що в Мукачеві й по сьогодні не обрано міського голову, який би ніс персональну відповідальність за стан справ у місті. Більше року у місті відсутній державний інспектор по праці. Загалом маємо повторення тієї ситуації, яку ми спостерігали протягом шести місяців в Ужгороді. Кому це вигідно?



    Вже більше року, як у райміськсобезах створенні відділи по праці та зайнятості, які мали б у районах консолідувати на співпрацю центри зайнятості, державних інспекторів по праці щодо, більш дієвого соціального захисту населення. У першу чергу зусилля цих відділів повинні спрямовуватись на погашення заборгованості по заробітній платі, однак і по сьогоднішній день вони не запрацювали в повному обсязі. Уся робота часто зводиться до переписування статистичної звітності, не на належному рівні ведеться робота із підприємствами, не налагоджена взаємодія із профспілковими органами, що мають свої важелі впливу на підприємства. Не в повному обсязі проводиться аналіз виконання колективних договорів на підприємствах, досить часто такі договори не укладаються зовсім або ж укладаються формально.



    На моє переконання, при головному управлінні праці та соціального захисту населення має бути створена колегія керівників усіх служб, що безпосередньо займаються питаннями соціального захисту населення. Що дало б їм можливість координувати їхні дії та вдосконалювати і покращувати свою роботу.



    Органи соціального захисту населення також беруть активну участь у розробці та реалізації програми страхової медицини "Соціальна допомога" малозабезпеченим категоріям населення.



    У плані соціального захисту населення відповідні державні органи тісно співпрацюють з громадськими організаціями. Такими, як обласне товариство інвалідів, обласна рада ветеранів України, обласна організація інвалідів війни та Збройних Сил, Закарпатською територіальною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану та іншими. До Міжнародного дня інвалідів в області традиційно проводиться цілий ряд заходів: турніри з шахів, шашок, стрільби з лука, волейболу, більярду, міні-футболу, настільного тенісу, різні благодійні акції тощо.