ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

І холод не став на заваді...

    20 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    Дощ, холод, глибокі потоки, ковзке каміння, колюча трава, травми. Найскладніший старт сезону, гостра боротьба, важкі траси, все це — чемпіонат України зі спортивного орієнтування на марафонських дистанціях.



    Дискомфортні погодні умови не по-осоіннньому “зимного” жовтня призвели до відмови частини команд від участі в чемпіонаті. Мокрий сніг, який пішов на “верхній” ділянці траси, також “добив” багатьох — третина з учасників зійшли з траси. Серед тих чоловіків, хто все ж таки зумів подолати складну дистанцію і власне “я”, кращими сали Павло Ушкварок з Харкова та прикарпатці Михайло Турганов і Микола Якимечко (наші на цій трасі не стартували). У жінок нерви виявилися міцнішими. Із закарпаток краще за інших адаптувалися до важкої погоди представниці Мукачівського технологічного інституту Ніна Расчупкіна та Яна Попович. Випередити їх змогла лише чернівчанка Тетяна Жильцова.



    В юніорів (спортсмени, не старші 21 року) на 20-кілометровій трасі своє слово сказали буковинець Юрій Тумак, Андрій Кубін зі Львова та херсонець Вагіф Сурхаєв. Студенти Ужгородського національного університету Андрій Харченко, Сергій Бабич та Сергій Готра фінішували відповідно з п’ятим, восьмим і дванадцятим результатами. Чотирнадцятим закінчив трасу випускник Мукачівської ЗОШ №2 Дмитро Терпай. Завидну наполегливість проявив і юний Олександр Букланов. 14-річний мукачівець фінішував з 22-м результатом, випередивши багатьох більш старших учасників чемпіонату.



    Ось як прокоментував свій виступ юнак: “У день змагань на Чернівці насунулося несподіване похолодання і, чесно кажучи, ми не були готові до таких екстремальних умов. Вже готуючись під дощем до старту я відчував, що замерзаю. Та перший контрольний пункт був високо на горі і біжучи до нього я таки зігрівся, однак вщент промок. Друга третина дистанції проходила по верхівках гір у щільній хмарі, місцями видимість була лише в кілька метрів, а тут ще й сніг пішов, і я почав замерзати. Але біг доволі швидко і великих помилок не робив, тож зумів відірватися від переслідувачів. Після дев’ятого КП довелося долати два широких потоки і після цього я від холоду вже не відчував пальців. На пункті харчування ледве втримав кружку з чаєм. Тренер запропонував мені зійти з дистанції (так зробили всі мої однолітки), але я вирішив боротися до кінця і побіг далі. Підбігаючи до чотирнадцятого КП, я підковзнувся і покотився по схилу, лечу й думаю (від втоми) — поки не зупинюся, вставати не стану. Кінцівка траси проходила полями, тут був сильний вітер і я біг, волаючи від холоду. Та коли десь за кілометр вже “відчув” фініш, у мене раптом з’явилися додаткові сили і я ще зміг прискоритися”. На фініші Славко попав в обійми друзів, а під час нагородження його, за мужність і наполегливість, відзначили спеціальним дипломом Державного комітету з фізичної культури і спорту України.



    Серед юніорок перемогу святкувала Ганна Калініченко із Сум, другою фінішувала черкащанка Юлія Шапошник, а бронзову медаль вручено одинадцятикласниці Мукачівської ЗОШ №1 Ользі Гуніній. Дев’ятий результат — в ужгородки Мар’яни Тешнеровської.



    У загальній першості серед збірних команд 12-ти регіонів вихованці Олександра Цепурдея зайняли четверте місце, а до трійки найсильніших увійшли збірні Харківської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Фінансову допомогу команді надали управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації (начальник Іван Митровцій) та обласний Центр туризму і спорту учнівської молоді (директор Володимир Чепа). Ольга Шевченко, м. Мукачево.