ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Під нашими ногами — цілюще багатство Синіх гір...

    25 апреля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    А найціннішими з-поміж закарпатських мінералок фахівці визнали “Поляну Купіль”, “Поляну Квасову”, “Шаянську” та “Лужанську”.



    На Закарпатті розвідано понад 350 джерел чудодійних мінеральних вод. Приміром, про чудодійні лікувальні властивості “Поляни Купіль” було відомо ще на початку XIX століття. У Відні, Парижі, Нью-Йорку, а згодом і в Токіо, як повідомив кореспонденту “Репортера” головний лікар санаторію “Поляна” Борис Марусанич, у ресторанах “Поляну Купіль” подавали як дорогий столовий напій, а в аптеках — записувались у чергу. Ця мінералка — одна з найефективніших при лікуванні захворювань органів травлення. Особливо — виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Напій смачний і головне — у пляшковому розливі певний часзберігає свої найкращі якості. Більше того, аналога “Поляни Купіль” нема ні в Середній, ні у Східній Європі. Неповні відповідники зустрічаються тільки в Грузії (Боржомі), Польщі (Криниця), Франції (Віші), Словенії (Слатина-Раденці), Сербії (Аранджеловацка Баня). “Поляна Квасова”, за словами Бориса Марусанича та чисельних авторитетних фахівців-практиків, сприяє виведенню з організму радіонуклідів та високій курортній реабілітації осіб, які потерпіли від іонізуючого опромінення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.



    Налагодили промислове виробництво “Поляни Купіль”, за словами Бориса Марусанича, 1975 року завдяки колишньому Голові Ради Міністрів СРСР Олексію Косигіну, нині покійному. Коли він захворів, то лікарі приписали йому саме цю мінералку. З Москви на місце терміново виїхав заступник міністра харчопрому і попрохав керівництво Свалявського заводу мінеральних вод (нині ВАТ “Свалявські мінеральні води”) в найкоротший термін налагодити випуск цієї води. А вже через три місяці першу партію “Поляни Купіль” повезли в Москву. Там її властивості додатково перевірили ще й столичні медичні експерти. Як результат — “Поляну Купіль” було рекомендовано використовувати з лікувальною метою в закритих державних установах.



    Проте не кожен з нас має змогу лікуватися в санаторіях, а мінералку полюбляють усі. Та як розрізнити з безлічі типів мінералок, котрих нині на вітчизняному ринку хоч греблю гати, де справжня, а де фальсифікована”? Приміром, хоча б ту “Поляну Купіль”?



    “Перше, що потрібно зробити, — сказав нашому кореспонденту напередодні Всесвітнього дня якості директор Закарпатського державного центру стандартизації, метрології та сертифікації Йосип Кардош, — випробувати напій у відповідній лабораторії, де фахівці, згідно із задекларованим хімічним складом води, зі 100-відсотковою достовірністю визначать, фальсифікований він чи ні. Крім цього, є візуальні методи, за допомогою яких легко розпізнати фальшивку. Проте з фальсифікацією мінералки в першу чергу повинні боротися …виробники! Скажімо, “Поляну квасову” випускають у спеціальній пляшці, висота і розміри якої властиві тільки цьому виробнику. Поставиш таку пляшку на автомат, і відразу побачиш, справжня мінералка чи ні. Так, до речі, поступають більшість виробників, що шанують свою торгову марку. Важче споживачу. В нього нема лабораторії, аби визначити, яке пійло він споживає. А нині, на жаль, з інших регіонів чимало отримуємо сигналів щодо фальсифікації закарпатських мінералок. Особливо махінатори підробляють “Поляну Квасову”, “Поляну Купіль”. Віднайдуть потрібну пляшку, загазують... І ось тобі “мінералка”. З фальсифікаторами боремось, але ліпше було б, аби про це дбали й виробники.”