ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Команда Ратушняка блокує роботу Ужгородської міської ради!

    29 марта 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Призначена в перший і водночас останній день перебування нині народного депутата України Сергія Ратушняка на посаді Ужгородського міського голови (якої він зрікся в той же день, 26 квітня, власноруч написавши заяву про свою добровільну відставку з цього виборного поста на користь нардепівського статусу недоторканості!) керівна “верхівка” міської влади м.Ужгород, як з’ясувалось за два перші місяці, що минули від дня виборів, нездатна приступити до виконання своїх прямих функціональних обов’язків. Не виняток у цьому ряді і секретар Ужгородської міської ради Анатолій Синишин, через неспроможність (!?) або навмисне небажання якого організувати нормальний режим роботи Ужгородської міської ради робота цього єдиного на сьогодні легітимного органу влади в обласному центрі Закарпаття усіляко блокується.



    Стратегічною метою, що переслідується тимчасовими керівниками Ужгорода п.п. Синишиним та Бобковим, ймовірно є зрив виборів міського голови 8 вересня 2002 року і, відповідно, узурпація влади на тривалий (невизначений) термін.



    Хочемо підкреслити — останні не гребують нічим, в т.ч. намагаючись втягнути у процес блокування роботи Ужгородської міськради прокуратуру міста та судові органи.



    Яскравим підтвердженням цьому стали й події в сесійному залі міськради 29 травня, у день, на який було призначено проведення 3-ї позачергової сесії Ужгородської міської ради IV-го скликання. Пан секретар категорично відмовився відкривати сесію, озвучивши листа Ужгородського міського суду про призупинення рішення 2-ї позачергової сесії міськради стосовно частини першої першого питання її порядку денного, в якій депутати взяли “до відома”, а не “задовольнили” відому вже всім ужгородцям “заяву С.Ратушняка”. (Цією розбіжністю і “скористалася” депутат М.Зілгалова, — яка, до речі, не брала участі у роботі попередньої сесії, на якій і було прийнято це рішення, — подавши про це заяву до суду). Зсилаючись на лист суду, п.Синишин зробив спробу зірвати сесію: самовільно трактуючи останній, він безапеляційно заявив, що таким чином, мовляв, і рішення 2-ої позачергової сесії міськради про проведення 3-ї позачергової сесії також …призупинене!



    СЕСІЯ ТАКИ РОЗПОЧАЛАСЯ. АЛЕ ВЖЕ БЕЗ СЕКРЕТАРЯ МІСЬКРАДИ!



    Такий правовий нігілізм пана секретаря викликав протести не тільки депутатів міськради, але “обурив” вже і прокурора обласного центру Івана Міцоду. Останній у своїх роз’ясненнях дав ясно зрозуміти, що призупинення дії якогось конкретного рішення депутатів — не привід для невідкриття сесії. Після чого депутати С.Слободянюк, О.Доктор, П.Чучка та ряд інших виступили з пропозицією відкрити сесію. За що більшість депутатів і проголосувала. Однак секретар Ужгородської міської ради А.Синишин, немов би не помічаючи цього депутатського волевиявлення, і далі продовжував наполягати на тому, що дана сесія буде незаконною, а тому він відмовляється відкривати її і вести. Тоді 26 (а загалом на початку в сесійному залі був присутній 41 депутат Ужгородської міської ради — рекордна 100-відсоткова кількість!) народних обранців письмово підтвердили рішення про своє бажання відкрити призначену ними ж позачергову сесію, позаяк необхідно в нагальному порядку вирішувати проблеми загальноміського характеру, які не терплять усіляких проволочок. Так як затягування термінів їх розв’язання загрожують місту повним колапсом у його господарському житті та повною катастрофою для його мешканців в осінньо-зимовий період, коли їхні квартири, у разі продовження цієї ненормальної ситуації, пов’язаної виключно з хворобливими амбіціями групи людей з їх не менш нездоровим лідером, можуть залишитися без тепла, світла і води.



    Ви гадаєте, що два підтвердження(шляхом голосування та письмове) депутатами рішення все ж провести сесію вплинуло на пана Синишина? Ефект був зовсім протилежний: секретар ради демонстративно покидає зал, а з ним — ще 7 депутатів. Доводимо до відома виборців їх прізвища: Юліанна Бедь (26-ий виборчий округ), Іван Ванджурак (23-ій), Світлана Ващук (17-ий), Марія Зілгалова (8-ий), Володимир Симулик (19-ий), Володимир Химинець (22-ий) та Віктор Феєр (4-ий). Таким чином, у сесійному залі залишились і до кінця роботи сесії працювали 33 депутати. До речі, покинувши депутатів і відмовившись виконувати свої прямі обов’язки, п.Синишин скомпрометував власну персону.



    Порадившись, депутати обирають головуючим на 3-ій позачерговій сесії Ужгородської міської ради голову постійної депутатської комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики юриста Юрія Чижмаря (що дозволено Законом України про місцеве самоврядування — у разі відмови секретаря ради виконувати свої прямі обов’язки).



    Після чого в сесійному залі розпочалася конструктивна і, головне, продуктивна робота, чого не спостерігалося останні два місяці під час попередніх сесій, що їх вів пан Синишин. У тому, що багато в чому результативність сесійних засідань залежить від головуючого на них, депутати цього дня переконались на наочному прикладі Юрія Чижмаря, котрий вів сесію виважено і толерантно, чітко формулюючи пропозиції депутатів і проводячи голосування по них, строго дотримуючись при цьому тимчасового регламенту. Завдяки цьому протягом трьох годин було розглянуто й прийнято більше рішень, ніж, до прикладу, за 2 пленарні дні роботи попередньої сесії. Підкреслимо ще одну характерну особливість цієї сесії: майже всі рішення на ній були прийняті практично одноголосно, так що, з певною засторогою, можна сказати, що при наявності в міській раді 4-х депутатських груп, на прикладі роботи сесії 29 травня можна говорити і про так званий “фактор 33-х”. Тобто, окреслюється та здорова більшість, котра при узгодженій роботі між депутатами може приймати відповідальні рішення.



    Отож, на цій сесії депутати розглянули і прийняли наступні рішення: внесли зміни у частину першу рішення, прийнятого 2-ою позачерговою сесією Ужгородської міської ради, змінивши формулювання “Взяти до відома заяву С.Ратушняка про дострокове припинення повноважень міського голови з 26 квітня” на “Заяву С.Ратушняка від 26 квітня 2002 року про складання ним повноважень Ужгородського міського голови задовільнити”.



    Міські депутати одноголосно прийняли рішення про створення Тимчасової контрольної комісії Ради з підготовки та проведення виборів міського голови м.Ужгород 8 вересня. Затверджено персональний склад комісії, до якої увійшли 9 депутатів — О.Кіндрат, Є.Нападій, В.Гиндрюк, Ю.Бєляков, П.Чучка, О.Доктор, С.Слободянюк, М.Ільницький та О.Солонтай. Головою комісії обрано депутата від міського виборчого округу №6 Олександра Доктора.і



    Сесія також ще раз підтвердила рішення попередньої сесії (виклавши його більш чітко з юридичної точки зору) про відміну рішення Фонду приватизації та управління майном міста про звільнення зі своєї посади директора ДКП “Ринок-1” Павла Миговича та заборонила Фонду ліквідацію та реорганізацію ДКП “Ринок” на пл.Корятовича та ДКП “Ринок-1” на пл.Кирила та Мефодія без погодження з Ужгородською міською радою.



    Зваживши всі “за” і “проти”, щоб мати можливість розглянути та проробити в постійних комісіях і депутатських групах окремі внесені в порядок денний 3-ї позачергової сесії міськради питання, від рішення по яких напряму залежить життєдіяльність міськвиконкому та міської ради, депутати вирішили перенести 2 питання порядку денного сесії 29 травня на розгляд чергової 4-ої сесії Ужгородської міської ради IV-го скликання, дату проведення якої депутати визначили окремим рішенням, призначивши її на середу, 12 червня, — “Про тимчасовий порядок вирішення питань, пов’язаних з діяльністю ради та її виконавчих органів” та “Про оцінку роботи депутата А.А.Синишина на посаді секретаря Ужгородської міської ради за останній місяць”. Окрім цих двох питань, на черговій сесії міської ради 12 червня запропоновано розглянути ще цілий ряд проблемних питань (які саме, див. на стор.1). Сергій Романенко