ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Виборці мають відчути реальну турботу про них, а не сидіти взимку в холодних квартирах з дірявими дахами!"

    25 апреля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    У ході обговорення проблемних питань депутати висловили підтримку діям голови Закарпатської облдержадміністрації Івана Різака щодо наведення порядку в житлово-комунальній сфері та висловили свою стурбованість станом підготовки до опалювального сезону в м.Ужгород.

    КП "Ужгородтеплокомуненерго" було обрано для виїзного засідання не випадково, оскільки це базове підприємство міського господарства, від якого залежить безперебійне теплозабезпечення та постачання гарячої води взимку в оселі ужгородців. Аналізуючи роботу підприємства за поточний рік та підготовку до зимового періоду, депутати дійшли висновку, що ця робота проводиться задовільно. Зокрема, відзначалося, що за 1,5 роки дохідна частина КП "Ужгородтеплокомуненерго" збільшилася на 16,1 %, втрати в тепломережах знизилися з 25,3 % до 20 %. Покращення позовної роботи з населенням призвело до збільшення надходжень на 15 %, по юридичним особам - на 54,5 %. Середня зарплата по підприємству зросла з 342 грн. до 469 грн., що більше на 37 % порівняно з 2002 роком.

    За вказаний період підприємством проведено реконструкції Центральних теплових пунктів (ЦТП) в котельні по вул. Володимирській, Маресьєва, Насипній, Сільвая. Збудовано локальну котельню для дитячого садка №39.

    Прийняті заходи призвели до зменшення собівартості продукції (відпуск тепла), проводиться коригування схеми теплозабезпечення міста, запущено цех по виготовленню попередньо ізольованих труб (поліуретанових) - ця продукція сертифікована. На підприємстві реалізується план по впровадженню енергозберігаючих технологій. Врешті-решт, в оселях ужгородців є гаряча вода.

    Однак депутати міськради були далекі від задоволення. Понаднормативні втрати тепла залишаються високими - на 1 Гкал складають 10 грн., що в перерахунку на рік становить 3 млн. 960 тис.грн. Високою залишається аварійність на об'єктах підприємства. Претензійна робота ведеться недостатньо.

    В цілому якість теплозабезпечення в Ужгороді залишається низькою. Так, одним із негативних моментів, залишається вкрай незадовільний стан внутрібудинкових тепломереж, капітальний ремонт багатьох із них не робився останні 15-20 років. Щорічні втрати від цього складають 900 тисяч гривень для КП "Ужгородтеплокомуненерго". Тобто, нагріта вода, на яку затрачені елекроенергія, газ і вода, не доходить до споживача.

    Це все вказує на недостатню увагу з боку депутатів та керівництва міста до проблем житлово-комунальної сфери. Депутатами зазначалося, що ця одна з найважливіших галузей міського господарства роками фінансувалася за залишковим принципом, не було системності в роботі. Тому і маємо тепер занепад, з якого потрібно виходити. Житлово-комунальною сферою Ужгорода накопичено колосальні борги, зношеність основних фондів підприємств галузі в середньому становить до 60 відсотків, житловий фонд міста знаходиться в жахливому стані.

    Але шлях виходу з цієї ситуації існує - це мобілізація всіх наявних сил і засобів з боку центральної і обласної влади та органів місцевого самоврядування. Почин закладений головою Закарпатської облдержадміністрації, з ініціативи якого обласна рада депутатів виділила 899,8 тис.грн. для розрахунків по боргам за енергоносії та заходи щодо покращення функціонування житлово-комунальної сфери області потрібно запроваджувати на місцевому рівні - в районах та містах. А це означає, що органи місцевого самоврядування мають виділити зі своїх бюджетів дотації на покриття збитків від різниці між реальною вартістю надаваних послуг та діючими тарифами. Останній час керівництво Ужгорода почало вживати заходів щодо стабілізації житлово-комунальної сфери. Так, зокрема 30 серпня, у неділю, було зібрано позачергову сесію міської ради, на якій депутати прийняли рішення про додаткове виділення коштів у сумі 700 тис. грн., значна частина з яких пішла на погашення заборгованості за енергоносії. Це добре, але, на жаль, не на основну діяльність підприємств, в т.ч. на підготовку до зими.

    Врешті-решт, якби ЖРеРам з боку Ужгородського міськвиконкому було б надано по 20-30 тисяч гривень на заміну стояків у багатоповерхових будинках, то це дійсно була би "комунальна революція"! А відремонтовані до того ж під'їзди та вхідні двері до них вкупі з заскленими вікнами дійсно б наблизили ужгородців до Європи або до Росії - це вже як кому подобається!

    Але й дотого ж необхідно проводити роботу і по залученню інвестицій у житлово-комунальну сферу м.Ужгород.

    Тому, з огляду на ситуацію, що склалася, депутатська група "Місто" вирішила ініціювати громадські слухання з питань діяльності та розвитку житлово-комунального господарства міста та на найближчих сесіях Ужгородської міської ради заслухати звіт посадових осіб виконкому, які відповідають за ЖКГ, економіку, інвестиційну діяльність та бюджетну сферу. Виборці мають відчути реальну турботу про них, а не сидіти взимку в холодних квартирах з дірявими дахами. Прес-центр депутатської групи "Місто" Ужгородської міськради