ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сучасні варвари не бояться ні Бога, ні чорта...

    29 марта 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Як повідомили редакції добре поінформовані джерела, в т.ч. і в облуправлінні Служби безпеки України, протягом останнього часу на території нашого краю почастішали випадки псування, розкрадання та незаконного вивезення за кордон історичних та культурних пам’яток держави. Шляхом проведення меліоративних, будівельних та інших робіт руйнуються кургани, городища, могильники та поселення, які є археологічними пам’ятками.

    Так, наприклад, розорана і засаджена виноградниками площа древнього поселення в ур. «Долина кохання» в м. Берегово; на землях поселення в с. Лужанка Берегівського району; в с.Залуж Мукачівського району закладені фруктові сади. Території поселень та стоянок на Чорній горі в м. Виноградове, горі Галиш і Ловачка біля м. Мукачево, в околиці м. Ужгорода відводяться під дачні ділянки та індивідуальну забудову. Археологічні пам’ятки знищують кар’єри в с. Дрисино (Мукачівський район) та смт. Королево (Виноградівський район); на поселенні неоліту в Дравцях (Ужгородський район) побудовано розвилку шосейних доріг; в охоронній зоні смт. Білки Іршавського району розпочато будівництво.

    Великої шкоди археологічним пам’яткам завдають меліоративні роботи: знищені кургани в с.Мідяниця Іршавського району, курган в с. Бігань Берегівського району, поселення в с. Холмок Ужгородського району.

    Окрім цього, в останній час почастішали випадки викрадення історичних цінностей із приватних колекцій, а також з туристичних баз відпочинку, готелів, будинків культури і т.д. Так, мало місце зухвале пограбування минулого року вдови відомого закарпатського художника А. Ерделі, (зловмисниками викрадено цінні картини місцевого класика), нещодавно пограбовано готель «Дружба», де також зникли роботи відомих митців краю — Шолтеса, Контратовича, Кашшая. Це далеко не повний перелік подібних злочинів. Не виключено, що вказані цінності згодом з’являться в приватних колекціях за межами України.

    До речі, про кордони. Нещодавно на МП «Малий Березний» при митному огляді громадянина Італії Мікеле Тессаролло було виявлено 5 старовинних монет, захованих у носову хустинку, а також старовинний хронометр. Проте де йому змагатися зі своїм співвітчизником Дагостино Ренато, який зумів вивезти з України понад 1000 (!) картин та ікон. Тільки пильність закарпатських митників попередила зникнення за кордон творів корифеїв закарпатської школи живопису «Чорна Тиса» Антона Кашшая та «Гірське село» Федора Манайла...

    Нинішніх зловмисників не лякає навіть відповідальність за скоєні вчинки перед своєю совістю, перед своїми нащадками. Вони зневажають Закон, хоча за скоєння злочинів, пов’язаних з викраденням та незаконним вивезенням за кордон історико-культурного надбання держави, згідно чинного Кримінального Кодексу України передбачені (ст. 201; ст. 185) досить суворі строки покарання.