ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

МАЛИЙ БІЗНЕС: проблеми інформаційно-методичної підтримки

    24 апреля 2024 среда
    Аватар пользователя Гость

    Підприємець-початківець — вчорашній Інженер чи вчитель — розпочинає свою справу «наосліп», майже не уявляючи, як зареєструвати свій бізнес, яку форму оподаткування обрати, де взяти стартовий капітал, як правильно розрахувати економічну ефективність і прибутковість. Додаймо сюди законодавчу базу, яка постійно змінюється, безліч нових нормативних актів, «вказівних»листів.

    Нинішньому приватному підприємцю доводиться поєднувати в собі функції менеджера, юриста, аналітика, фінансиста, кадровика, налаштовувати взаємовідносини з представниками контролюючих органів і місцевими чиновникам, укладати угоди з постачальниками, шукати покупців, добирати працівників, вести документацію... Адже переважна більшість «малих» підприємців не має можливості оплачувати послуги професійних бізнес-консультантів. Звідки ж вони мають черпати інформацію, необхідну для роботи?

    Саме про це йшла розмова на черговому засіданні Ужгородського обласного прес-клубу ринкових реформ, що відбулося в вівторок у м. Мукачево. Представники управління економіки облдержадміністрації, податківці, підприємці та фахійці-інформаційники разом прийшли до висновку, що державні органи, на жаль, не завжди можуть допомогти нашим бізнесменам в цій потребі. В чому причини? По-перше, державним службовцям також бракує «інформації зверху». А, по-друге, інколи буває так, що деякі державні службовці не зацікавлені в інформуванні підприємців з тих чи інших питань.

    Чи можна виправити ситуацію, що склалася? На думку учасників засідання: можна, якщо започаткувати для підприємців принципово нове видання, яке має консультувати, навчати, підказувати, радити. Воно має бути всеохоплюючим і водночас недорогим: адже у малого бізнесу великих коштів ще нема.

    Нині перший досвід в ліквідації інформаційно-методичних «прогалин» вже є. Про нього розповів присутнім Ігор Веселков, представник Видавничого дому «Баланс-Клуб». Цього році фахівці «Баланс-Клубу» започаткували концептуально новий журнал «Баланс - Малий Бізнес», Це видання врахувало найможливіші побажання підприємців. На 64-ох сторінках - матеріали, потрібні «на щодень»: бухгалтерські та податкові тонкощі, про організацію та ведення переговорів, документальне оформлення трудових відносин з найманими працівниками, особливості складання та укладання певних видів договорів, про психологію поведінки підприємця, специфіку ведення податкового та бухгалтерського обліку... Новий журнал прискіпливо розглядає і проблеми правового забезпечення малого бізнесу. Фахівці Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва готують для щомісячника матеріали із захисту підприємницьких прав, оскарження неправомірних рішень державних органів, про механізми судової процедури. Друкують в журналі також комплекти бланків місячної та квартальної звітності, періодично виходить спецвипуск з добіркою найактуальніших законодавчих та нормативних актів.

    Фахівці «Балансу» прийшли до висновку, що наших підприємців треба масово вчити підприємництву. Не чекаючи державної підтримки, вони вже успішно запроваджують нові форми навчання для бізнесменів. Обравши за «експериментальну групу» читачів-передплатників щомісячника «Баланс-Малий Бізнес», вони регулярно проводять з ними безкоштовні семінари та консультації у всіх регіонах України. Завдяки цим заходам з’являється можливість відстежувати проблеми, що непокоять підприємців, оперативно допомогати в їх вирішенні.

    Отож, починаючи з перших номерів журналу, підприємці мають у цьому виданні свого особистого кваліфікованого бухгалтера і юриста, консультанта і аудитора, радника з менеджменту і виробничого психолога.

    Нестандартною є позиція Ігора Веселкова щодо прибутковості журналу для Видавничого дому (адже квартальна передплата журналу разом з усіма додатками коштує всього-навсього... 29 гривень). Пан Веселков стверджує: «Видаючи це нове, необхідне видання, ми не стільки прагнемо прибутків, скільки дбаємо про тих людей, які потребують допомоги. Це - наш конкретний внесок у зміцнення української економіки».

    ...Отже, сьогодні найголовніше завдання підприємницького інформаційного поля - не тільки інформувати малий бізнес, а й реально допомагати йому стати на ноги. У держави на цю справу поки що «руки не доходять». Воно і зрозуміло: часи складні. Саме тому так приємно, що бізнес, який вже став на ноги, дбає про свого «молодшого брата», вчить, підказує, ділиться досвідом. Бо хто ж нам допоможе, як не самі собі?