ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Поляна щастя нашого

    19 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    — Михайле Івановичу, можна побувати на курорті, а належного ефекту від цього не отримали. Як досягти максимального коефіцієнта корисної дії для себе?



    — На первинному прийомі треба повідомити лікарю про всі наявні та перенесені раніше хвороби, щоби він мав можливість призначити найефективніше лікування. Всі лікувальні призначення і дієта записуються в “Санаторно-курортну книжку”. Про призначену дієту потрібно повідомити медичну сестру, котра займається лікувальним харчуванням. У курортних їдальнях краю впроваджена система харчування за попередніми замовленнями. Якщо ви ще не встигли замовити собі раціон, вам подаватимуть дієтичні “чергові” страви. При потребі внести корективи в харчування звертайтеся до свого лікаря, дієтсестри або дієтлікаря. Курорт — лікувальна місцевість, тому там бажано весь вільний час знаходитися на відкритому повітрі. Здоров’я відновлюється не тільки завдяки кабінетним процедурам, а й у результаті дії сил природи. Сонячне проміння, свіже повітря, насичене фітонцидами й аероінами, посильні фізичні навантаження, милування прекрасними краєвидами (ландшафтоестетопсихотерапія), спостереження за птахами, дикими тваринами — все це справляє на різні системи організму благотворний вплив, відволікає від нав’язливих думок про болячки, щоденну рутину. Людина заспокоюється, а це, в свою чергу, підвищує, опір організму різним хвороботворним факторам. Важливе значення для успіху лікування має дотримання призначеного режиму лікування, дієти, відпочинку. Не ігноруйте ні однієї з процедур, бо кожна з них потрібна для досягнення максимального позитивного результату.



    — Знаю, що дехто з пацієнтів упереджено ставиться до електроосвітлювальних процедур, мотивуючи це тим, що “ми й так живемо в радіації”. Як ви прокоментуєте такий підхід?



    — Він помилковий. Електроосвітлювальні процедури за своєю дією на організм не мають нічого спільного з проникаючим опроміненням. Навпаки, переважна більшість лікувально-профілактичних преформованих фізичних факторів підвищує стійкість організму до дії іонізуючого опромінення. Серед них електромагнітні хвилі різного діапазону (УВЧ, СВЧ, КВЧ), ультрафіолетове опромінення, лазеротерапія, ультразвук тощо. Багато фізіотерапевтичних процедур застосовується навіть для лікування променевої хвороби та її наслідків. Навіть більше — електромагнітні випромінювання надвисокої частоти та малої інтенсивності (КВЧ-, мікрохвильова резонансно-, інформаційно-хвильова, магніто- та лазеротерапія) успішно лікують передракові стани та так звані “фонові” захворювання, при котрих є ризик виникнення пухлин.



    — Як відпочиваючим ставитися до сонячних ванн?



    — Обережно. Не можна зловживати сонячним опроміненням. Промені нашого світила — надзвичайно ефективний лікувально-профілактичний засіб, але тільки при правильному застосуванні. Передозування сонячного опромінення справляє цілком протилежний ефект — імунобіологічна реактивність організму не посилюється, а зменшується. Люди, котрі хочуть швидко й інтенсивно засмагнути, ризикують після перебування на курорті хворіти частіше за тих, хто приймав кліматотерапію дозовано.



    — Що не завадить пам’ятати ще?



    — Перебування на курорті потрібно використати для поповнення своїх санітарних знань. Ознайомется з текстами санітарних бюлетенів, механізмом дії курортних факторів. Відвідуйте лекції на медичні теми. З першого дня добре подумайте, для чого ви приїхали на курорт, і налаштуйтеся насамперед зміцнювати здоров’я. Після закінчення лікування дотримуйтеся здорового способу життя, бо це — запорука збереження доброго самопочуття протягом тривалого часу. А ще міжнародні експерти і наші епідеміологи вважають, що реальна кількість заражених СНІДом серед населення України — близько 600 тисяч людей. Заражено, тобто, ВІЛ-інфіковано понад один відсоток населення. А це — сумна першість у Європі. Тому завжди пам’ятайте, що будь-хто — навіть найбільш елегантний джентльмен та найчарівніша красуня, можуть нести в собі смертельну загрозу — вірус СНІДу… Спілкуйтеся ліпше з живою природою, ніж із тими людьми. Розмовляв Василь ЗУБАЧ