ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

ІЛЛЯ, КОТРИЙ НЕСЕ НАМ РОЗУМ

    29 марта 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    — Чому ви так чисто розмовляєте українською мовою, а вибрали російське відділення?

    — Щоб чисто розмовляти мовою ворогів, — пожартував Джуринець.

    А взагалі для нього визначальне — духовний потяг до літератури. Його спромігся передати й дружині Марії, котра закінчила Київський торгово-економічний інститут, і доні Марії, яка навчається на факультеті міжнародних відносин Закарпатського державного університету.

    — Які ще літературні вектори простежуються у вашому житті? — запитую Іллю.

    — З 90-х років у регіональному відділенні Товариства книголюбів України працюю методистом із зарубіжної літератури. Плідно працювали з покійним письменником Василем Коханом, який головував в обласній організації цього Товариства. По його трагічній смерті в грудні 2004 року пройшли звітно-виборні збори, де головою обрали мене.

    — Доводиться нелегко, мабуть, займатися такими некомерційними загалом справами?

    — Звичайно. Значно важче в порівнянні з 90-ми. Тоді художня література надходила нам із Києва в більшому обсязі. Зараз можна тільки взяти книги за передплатою, а не під реалізацію. Через те великі збої з розповсюдженням перлин національного і зарубіжного красного письма. І бажаючих допомогти катма.

    — А влада, депутати?

    — Дуже вже в них треба просити, а принижуватися не в моєму характері. Людина сама має розуміти роль книги в житті народу, а не лізти сліпою калікою на трибуну і щось гойкати тупе й нецікаве.

    — В чому вбачаєте будуччину Товариства книголюбів?

    — У вирощенні нових підходів до справи духовності. Цим уже дещо перейнялася нова влада. Я на неї покладаю надію. Сподіваюся вдихнути життя в районні філії, бо бібліотеки часто закриваються через нестачу фінансування, але вакуум хтось має заповнювати. В планах Товариства, крім цього, видання ряду книг, чого не встиг утілити в життя Василь Кохан. Приміром, “Письменники Закарпаття”, а ще — ряд путівників рідним краєм і обласним центром. Наше Товариство завжди сприяє в завезенні дефіцитної навчальної літератури за новими програмами, відслідковуємо і завозимо першими літературні новинки, які мали широкий резонанс у світі й на Україні.

    …Що ж до особистих уподобань, то Ілля дуже любить читати філософську літературу, публіцистику, газету “Репортер”, захоплюється мистецтвом і боротьбою самбо. Деколи йому хочеться зламати жадібну руку, що шкодує гроші на літературу, але стримується — надсилає таких на перевиховання до Бога. Марія-старша зачитується зарубіжною публіцистикою і романами, а Марійка-донька всі сили віддає напрузі студентських буднів. Василь ЗУБАЧ