ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Джерело молодечої енергії в Ужгороді

    24 апреля 2024 среда
    Аватар пользователя Гость

    — Структура коледжу, — говорить директор коледжу Володимир Росоха, — визначається відповідно до Положення про державний вищий навчальний заклад і включає в себе циклові комісії — суспільно-гуманітарного та природничо-матеріального циклів загальноосвітніх, гуманітарних, соціально-економічних, юридичних дисциплін, економіки та підприємництва, фізико-математичних дисциплін, іноземних мов, а також навчальні кабінети (допризовної підготовки, хімії, права, інформатики), лабораторії (фізики, схемотехніки та основ теорії кіл джерел живлення, комп’ютерної техніки), бібліотеку з читальним залом та оздоровчо-спортивний комплекс.

    — А на кого вивчитися може у вас молода людина? — запитую.

    — Природничо-гуманітарний коледж здійснює освітню діяльність за напрямами — “комп’ютерні науки”, “економіка і підприємництво” та “право” зі спеціальностей відповідно — “програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”, “бухгалтерський облік” та “правознавство” згідно з отриманими ліцензіями у межах обсягу прийому. Терміни дії ліцензій своєчасно продовжуються.

    — Навчально-виховний процес у коледжі будується на основі освітньо-професійних програм та освіт-ньо-кваліфікаційних характеристик, — вступає до розмови заступник директора Михайло Попович, — а також концепції розвитку, навчальних планів і програм. Створена нормативна база забезпечує належний рівень організації навчального процесу. Розроблені й затверджені в установленому порядку навчальні плани згідно вимог галузевих стандартів вищої освіти України.

    Наказ МОН України № 254 від 9 липня 1997 року дав початок факультету підготовки молодших спеці-алістів УжДІІЕП. Конкретизацією цього наказу став Наказ МОН України № 738а від 1 вересня 1997 року, згідно з яким на базі ліквідованого Ужгородського технікуму електронних приладів був створений факультет підготовки молодших спеціалістів. Його деканом став Заслужений працівник культури Микола Гафіяк. Природничо-гуманітарний коледж УжДІІЕП був створений на базі факультету молодших спеціалістів та спеціалізованої школи при УжДІІЕП (Наказ МОН №103 від 8 квітня 1999 року). Його директорами були Антон Яцина, Мар’яна Кляп, Катерина Попадюк. З 27 вересня 2000 року по 17 листопада 2000 року виконувачем обов’язків директора ПГК було призначено В.Росоху. З того часу він і є директором коледжу.

    Навчальний процес у коледжі забезпечується 27 викладачами кафедр університету, 26 штатними викладачами коледжу та 17-ма сумісниками. Всі педагогічні працівники, відповідно до сучасних вимог, підвищують свій кваліфікаційний рівень та впроваджують у навчальний процес новітні технології навчання. Лекції з фундаментальних та профорієнтаційних дисциплін читають головним чином досвідчені викладачі університету. Серед них — заслужений юрист України, професор А.Ухаль, заслужений економіст України М.Волощук, доценти М.Ажнюк, Н.Заславська, С.Поляк, кандидати наук Г.Вдовіна, Е.Непійпов, О.Пригара, Г.Хропін. Професійна майстерність досвідчених викладачів коледжу М.Поповича, Г.Пащук, І.Поп, І.Щербана, Н.Мегели, А.Самарі створює всі умови для наставництва і передачі багатого досвіду молодим викладачам.

    — А чи залучається ло організації та здійснення виховного процесу студентський актив?

    — Звичайно, — посміхається Володимир Войтехович, — і така плідна взаємодія з викладачами забезпечує підвищення культурного рівня студентів, організацію роботи гуртків художньої самодіяльності, клубів за інтересами.

    Додамо, що активну участь беруть студенти коледжу в спортивному житті міста над Ужем. Протягом 2003-2004 та в першій половині 2004-2005 навчального року спортивні команди коледжу мають наступні здобутки — перше місце з волейболу (хлопці) та третє місце з волейболу в дівчат серед вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації Закарпатської області. А також перші місця з міні-футболу та настільного тенісу та друге місце з легкоатлетичного кросу на першостях Ужгорода серед ВНЗ I-II рівня акредитації. Студенти коледжу одержували призові місця на першостях України з легкої атлетики, гірськолижного спорту та фехтування. Уже три роки поспіль команда коледжу займає перше місце в Спартакіаді університету. Гордяться всі майстром спорту з гірськолижного спорту Томашем Митром, кандидатами в майстри спорту Танею Рибак і Анею Ухаль (плавання), членом обласної збірної з волейболу Максимом Іванчом. Василь ЗУБАЧ