ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Київські вибори – на фінішній прямій. Хто розірве стрічку?

    25 апреля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    Багато чим запам’ятається двомісячна столична епопея, яку політологи і спостерігачі вже встигли оцінити як найбруднішу в історії незалежної України. Не виключено, що чимало сюрпризів очікують на нас у неділю та протягом наступного тижня.



    Проте грунтовний аналіз всього, що відбулося, попереду. Сьогодні ж – про події останнього дня передвиборчого агітмарафону.



    І. Богословська (ПР): «Голосуй за своїх!»



    Народний депутат Верховної Ради І. Богословська (Партія регіонів) сьогоднішню свою прес-конференцію присвятила тому, щоб попросити людей неодмінно прийти на вибори. «Не дати проголосувати комусь за тебе, бо ми зараз бачимо активну підготовку до фальсифікацій – це можливо. Чим більшою буде явка людей, тим меншою буде можливість сфальсифікувати результати цих виборів».



    Вона висловила сподівання, що ці вибори покажуть: не можна далі спекулювати позачерговими виборами на місцевих рівнях.



    «Голосуй за своїх” – це означає голосуй не тільки так, як ти звик голосувати, а нарешті зрозумій, хто твій, а хто тільки здається твоїм», - пояснила народний депутат.



    «Подивіться, що зараз ми маємо: ті, хто більше всього кричить про турботу, стали головними грабіжниками народу. За 4 місяці кожен з нас втратив із власних кишень 13% на інфляції, а протягом останнього місяця за рахунок спекуляції на валютному ринку ми втратили ще 10% на курсі долара. Кожен, хто мав заощадження в доларах на навчання дітей, ремонт тощо, зараз плаче, тому що кожен день він витрачає 100 – 200 грн. через такі спекуляції. В жодній країні такого не буває, щоб за тиждень змінювався курс на 10% між офіційним курсом нацбанку та курсом в обмінних пунктах. Люди повинні зрозуміти: коли хтось втрачає, то в той самий час те, що втрачено іншими, збагачує тих, хто на цьому заробляє. Всі знають, що на інфляції та на зниженні курсу національної валюти завжди заробляють імпортери та фінансисти, а зараз влада знищує національного виробника та відкриває всі кордони. Ці люди набиті до списків тих, хто сьогодні при владі».



    За її словами, саме від людей залежить, чи будуть «вони руйнувати далі й інші міста, втручатися своїми «брудними» руками і нечесними діями в місцеве самоврядування там, де їх щось не буде влаштовувати».



    І. Богословська неодноразово закликала киян неодмінно прийти на вибори і за допомогою свого волевиявлення «покарати» тих, хто бреше, «тих, хто своїми діями зробив усю країну нещасною…



    Країна в темряві. Ніхто – ні громадяни, ні політики не знають, де ми завтра будемо, якщо такі авантюри у владі будуть продовжуватися. Зараз на Києві люди можуть сказати «ні!» такій руйнівній політиці, яка проводиться в країні…



    Якщо ви, люди, прийдете на ці вибори і зробите усвідомлений, а не під гіпнозом вибір, це, безумовно, буде гарно, бо всі ми хочемо, щоб врешті- решт закінчився той хаос, який є зараз…



    Влада народу не в «майданах», а в тому папірці, який ми кидаємо в урну під час голосування».



    Відповідаючи на запитання журналістів, вона заявила, що ті партії, які більш за все кричать про незаконний розподіл землі, мають в своїх списках саме тих, хто є головними власниками землі в Києві. Ті партії, які голосніше всіх кричать про незаконне будівництво, мають у своїх списках тих, хто є тими самими незаконними забудовниками, яких вони ведуть зараз до влади. Ті, хто більш за всіх кричав про боротьбу з олігархами, мають їх у своїх списках. Ви подивіться на цинізм цієї ситуації.



    Ми говоримо не про те, хто гарний, а хто поганий. Ми кажемо про те, що повинні бути покарані ті, хто нав’язав Києву авантюру, незаконні вибори.



    Те, що зараз люди кажуть «красуня і чудовисько», - це теж дуже гарно, бо вони розуміють, що за рахунок однієї особи на всю політичну силу покладати надії не можна. Одна будь-яка харизматична особистість не може диктувати суспільству політичні наміри, уподобання. Ми повинні стати зрілими людьми: інфантилізм, незавершене дитинство у людей, і це величезна проблема для України».



    Оцінюючи виборчу кампанію ПР, вона висловила упевненість, що кияни в Партії регіонів побачили дійсно інтелігентних, розумних, відповідальних людей, які роблять те, що обіцяють.



    Алла Очеретяна







    Київрада потребує господарників!



    Лідер Громадського активу Києва Олександр Пабат на своїй сьогоднішній прес-конференції енергійно намагався довести те, що жодна з політичних сил не прагне захищати інтереси киян і домагається пільг для свого бізнесу чи доступу до міського бюджету. Зокрем, він сказав, що “деякі з політичних сил” за відомими обличчями своїх лідерів намагаються провести до Київради бізнесменів, олігархів та забудовників. “Києву такі люди не потрібні!”. О.Пабат підкреслив: “Не буде “криголамів”, які проводять до Київради незнайомих киянам людей!”.



    За його словами, “ГАК – це кияни, які стали на захист рідного міста”. Він наголосив, що “Київ – це не майданчик для демонстрації власних амбіцій і не плацдарм для майбутніх президентських виборів”, мабуть, знову “тонко” натякаючи на лідерку БЮТ.



    Активісти ГАК Олег Козир та Надія Кулішенко розповіли про акції, які проводилися блоком: фотовиставка “Київ - наш дім, врятуймо його!”, “Відправ політика додому”, прес-конференція під аркою Дружби народів, парад лицарів на Хрещатику. Громадським активом було проведено вручення киянам дипломів за особисі заслуги. Активісти ГАК закликали киян до єднання з метою досягнення процвітання рідного міста.



    Представники ГАК повідомили про застосування чорних PR-технологій з метою зниження довіри киян до їхнього блоку. “ГАК поливали брудом, тиснули на агітаторів, заклеювали номери у виборчих списках на біг-бордах, великими партіями друкувалася брудна література”. Нечесним засобам боротьби блоком було протиставлено акцію, коли в обмін на “брудні” листівки киянам роздавали чисті зошити.



    Олександр Пабат додав: “Ми не політики, ми – кияни! Ми віримо в нашу спільну перемогу! Нас непокоїть доля наших дітей, нашого міста”. Він також підкреслив, що “кияни не є біомасою, одноразовим народом! Киян заграванням до себе не притягнеш!”.



    У випадку з БЮТ, за прогнозами Пабата, “киянами буде продемонстровано справедливий підхід до виконання обіцянок. Кредити довіри, які видавали цій політичній силі, потрібно повертати. Стрімке падіння рейтингів Блоку Юлі Тимошенко продовжуватиметься й надалі. Реальний рейтинг видно на вулицях міста із настроїв людей”.



    Він також наголосив на тому, що у Київраді повинні, перш за все, працювати господарники, які знають, як покращити життя міста. За його словами, саме такі люди і є в виборчих списках ГАК до Київради. “Києву потрібні конкретні пропозиції конкретних людей!”.



    Андрій Баштовий







    Шарль де Голь як жертва політичної цензури



    На прес-конференції лідера Зеленої Партії України С. Курикіна одразу було заявлено про причину її проведення.



    19 травня 2008 року телерадіокомпанією “Київ” було знято з ефіру передвиборчий ролик кандидата на посаду київського голови від столичної організації Зеленої Партії України С. Курикіна. Ролик, згідно з рішенням Київської міської територіальної виборчої комісії №201 від 3.05.08, мав транслюватися 19 травня 2008 року о 22 год. 39 хв. в ефірі комунального каналу ТРК “Київ”.



    За словами організаторів прес-конференції, ролик був наданий вчасно, і жодних попереджень чи застережень з приводу можливого його зняття пан Курикін не отримав. Крім того, ані кандидатові особисто, ані його прес-службі вмотивованої відповіді щодо зняття ролика з ефіру протягом 2 днів надано не було. Саме це і стало основною причиною проведення даної прес-конференції.



    С.Курикін нагадав, що є кандидатом на посаду київського міського голови від Зеленої Партії України. А тому його передвиборча програма і програма партії цілком збігаються. Тож передвиборчий ролик було відзнято один.



    Головний парадокс полягає в тому, що ролик був показаний 16.05.08, як презентація програми партії, проте знятий з ефіру 19.05.08, як агітація Курикіна за власну кандидатуру.



    Після цього пан Курикін запропонував усім присутнім переглянути вище згаданий ролик на мультимедійному екрані.



    “Я бачив багато парків у містах, але ще ніколи не бачив міста у парку”, - ролик починався цитуванням Шарля де Голя під звучні акорди “Пір року” Вівальді. Ролик висвітлював основні напрямки передвиборчої кампанії Зеленої Партії, а саме:



    -проблема забудов;



    -транспортні негаразди;



    -радіаційна небезпека.



    Останнім і окремим пунктом йшло питання про озеленення міста.



    Після закінчення презентації ролика слово знову взяв пан Курикін. Презентацію своєї предвиборчої кампанії він прокоментував так: “Ролик як ролик – не гірший і не кращий за інші. Звичайно, не для Канського фестивалю.... Але у той же час він присвячений найболючішим проблемам столиці”.



    Пан Курикін вважає скасування трансляції передвиборчого ролика актом грубого свавілля і порушенням своїх прав. Як проінформував кандидат, він уже повідомив про цей інцидент СБУ, у чиїй компетенції знаходиться вирішення подібних питань, і тепер збирається позиватися на ТРК “Київ”.



    Анна Казакова



    М.Катеринчук: Зриву виборів очікувати не варто



    Микола Катеринчук провів сьогодні прес-конференцію разом з двома членами першої п’ятірки Блоку свого імені у списках до Київради О.Резніковим та В.Лановим.



    Кандидат розповідав журналістам про зростаючу довіру до себе та свого Блоку. “20% киян готові віддати за мене свої голоси, але ще 30% досі не визначилися”, - зазначив М.Катеринчук.



    На запитання одного з кореспондентів щодо брудних технологій, які застосовують проти нього його опоненти, кандидат відповів: “Бруду було менше, ніж ми очікували. Коли у опонентів закінчуються аргументи, вони вдаються до брудних технологій. Мене, наприклад, стали називати технічним кандидатом від Черновецького. Це неправда. Ми йдемо до Київради, аби покінчити з владою Черновецького. Нехай кияни наймуть нас на роботу, якщо вони хочуть, аби за дії влади їм було не соромно, аби вирішувалися їхні нагальні потреби та проблеми міста”.



    Головним своїм конкурентом М.Катеринчук визнав Л.Черновецького. Він також зауважив, що зриву виборів очікувати не варто, можливо, буде певне затягування з підрахунком та оголошенням результату.



    Катеринчук заявив, що буде створювати більшість в Київраді з тими силами, які проти Черновецького. Також він побивався, що наклеп про технічність його кандидатури походить від одного із лідерів “НУ-НС”. “А на раді коаліції була досягнута домовленість, що ніхто не буде поборювати своїх колег”.



    Олег Байло







    “Більшість у Кивраді буде прагматичною”



    На заздалегідь проанонсовану прес-конференцію кандидата в мери Олександра Омельченка прийшов поспілкуватися з журналістами не сам екс-голова міста, а знаний політолог В.Небоженко.



    Він тезово виклав своє бачення подальшого розвитку подій у Києві, а точніше в Київраді. На його думку, буде створено ситуативну, але прагматичну більшість, голосування якої визначатиме доцільність. В.Небоженко трішки зачепив і питання обрання Секретаря Київради. Політолог вважає, що дуже важливо у цьому питанні врахувати думки і пропозиції малих фракцій. Сам В.Небоженко волів би бачити на цій посаді О.Омельченка. “При ньому в Раді був би порядок”, - пояснив експерт. Інших прізвищ В.Небоженко не називав.



    Стосовно ж самих виборів, то, на думку В.Небоженка, вони точно відбудуться. “Занадто багато грошей на них було витрачено”, - аргументував експерт.



    Наш.кор.







    В.Гладчук: Вибори залежатимуть від погоди



    Сьогодні лідер ВМО “Молодь – надія України” В.Гладчук оприлюднив результати проведеної вчора його організацією акції “Вибори на майдані”.



    Як стало відомо, до виборчого бюлетеню імпровізованих виборів на Хрещатику були внесені 10 кандидатів: Віталій Кличко (самовисування), Олександр Турчинов (блок Юлії Тимошенко), Вадим Гладчук (самовисування), Олег Тягнибок (ВО «Свобода»), Віктор Пилипишин (блок Володимира Литвина), Леонід Черновецький (самовисування), Олександр Омельченко (самовисування), Євген Жовтяк (самовисування), Микола Катеренчук (самовисування), Василь Горбаль (Партія регіонів).



    Головним критерієм відбору для включення у виборчий бюлетень кандидатів у столичні мери для Молодіжної ЦВК стала їх передвиборча активність та великі інвестиції у власну популяризацію серед виборців.



    Опитування електоральних симпатій на Хрещатику тривало понад 4 години.



    Загалом у вуличному голосуванні за кандидатів у мери Києва взяли участь 356 виборців.



    Перше місце здобув Леонід Черновецький – 31,6%;



    друге Віталій Кличко – 30,7 %;



    трете Олександр Турчинов – 18,2%;



    четверте – Микола Катеренчук – 6,4%;



    п’яте – Олег Тягнибок – 6,4%;



    шосте місце поділили Вадим Гладчук та Віктор Пилипишин, отримавши по 1,3 %;



    сьоме – Олександр Омельченко – 1,0;



    восьме – Євген Жовтяк – 0,6%.



    За запропоновані молодіжною КМТВК політичні партії блоки загалом проголосував 301 виборець.



    Перше місце здобув Блок Леоніда Ченовецького – 31,9 %;



    друге місце – Блок Віталія Кличко 25,9%;



    третє – БЮТ – 20,3%;



    четверте – ВО «Свобода» - 5,3%;



    п’яте – Блок НУНС – 4,9%;



    шосте місце поділили Блок Володимира Литвина та Партія регіонів, отримавши по 3,3 % голосів.



    Не подолали 3% бар’єр: Громадський актив Києва – 2,7%, СПУ – 1,4%, Блок Михайла Бродського «Кияни» - 0,7% та Блок Олександра Омельченка – 0,3%.



    Коментуючи результати, Вадим Гладчук зазначив, що ці вибори, як жодні інші, залежать від погоди. “Якщо буде сонце – воно сміятиметься над Кличком, а буде дощ – він плакатиме за Черновецьким”.



    Він також розповів про технічних кандидатів. За його словами, найбільше їх у БЮТу - аж 11. Два є у Кличка, стільки ж і у Пилипишина. Є такий кандидат і в Партії регіонів. “Я знайшов лише одного технічного кандидата, якого зафрахтував Л.Черновецький, - це Богдан Бровський. Не знаю чому, але Черновецький не став застосовувати цю технологію.



    Завдяки технічним кандидатам БЮТ має 13 членів майже на кожній виборчій дільниці, а Черновецький всього 3”.



    Та найбільша небезпека, за словами кандидата, нависла над Кличком. “Два технічні кандидати - Клейнос та Ключинський у бюлетенях обступили з двох боків прізвище спортсмена. Цей хід може дозволити “помилково” перекладати бюлетені, проголосовані за Кличка, в пачки за цих кандидатів. Розрахований хід і на “партію сліпих”, хтось, поспішаючи чи недогледівши, випадково може поставити галочку повз прізвища Кличка”.



    Вадим Гладчук також розкритикував і діяльність Комітету виборців України. “Ця організація працює на Черновецького і озвучує темники, створені його командою. В 2002 році КВУ отримувала гроші від СДПУ(0), а тепер ходить клянчити їх по посольствах, декларуючи свою демократичність”.



    “Хочу ще застерегти киян стосовно підготовленого Ю.Тимошенко законопроекту “Про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житла”. Цей законопроект – житловий геноцид! Відповідно до пропозицій Тимошенко людей можна виселяти без їхньої згоди, примусово. За існуючою законодавчою нормою, це можна робити у випадку державної необхідності, а Тимошенко це право бажає передати місцевим органам влади. Крім того, людям не буде надаватися житло поблизу місця проживання з урахуванням компенсації в метрах. Їм будуть платити ринкову вартість без урахування брокерських винагород, витрат на переїзд і ремонт нового житла.



    За нашою інформацією, Ю.Тимошенко робить цей закон навмисне під будівельні структури свого чоловіка, який прагне роширити свій будівельний бізнес у столиці. Так це чи ні, ми намагаємося з’ясувати через СБУ та Генпрокуратуру.



    На моє переконання, саме тому Ю.Тимошенко так взялася за столичні вибори, бо переслідує власні інтереси в будівельному бізнесі. Мабуть, цим і пояснюється велика кількість забудовників, які є у списках БЮТ до Київради”, - стверджував В.Гладчук.



    Він нагадав і про ДТП в Черкасах, яке сталося в 2006 році, коли автомобіль супроводу Ю.Тимошенко врізався в інше авто. “Вона була тоді присутня, але не зупинилася і не надала допомоги постраждалим, а це злочин. Зупинилося лише авто, що вчинило аварію, і то лише для того, аби замінити номера!”.



    За словами пана Гладчука, цю інформацію старанно видалили навіть із електронних ЗМІ.



    Щодо запитання про рейтинги БЮТу, В.Гладчук відповів:



    “Наша організація вже тривалий час проводить опитування громадськості. Якщо поглянути на результати опитувань до того, як Тимошенко очолила уряд, тоді БЮТ підтримували близько половини киян.



    А коли Тимошенко стала Прем’єром, і люди побачили катастрофічне зниження свого рівня життя, рівень інфляції, то люди розчарувалися в ній. Про це свідчать навіть вчорашні результати “виборів на майдані”: БЮТ отримав лише 20,3% голосів.



    Насправді, вислів Балоги, що Київ стане для Тимошенко Сталінградом, я вважаю, що він уже став для неї таким. Сталінградом для Тимошенко Київ зробили не вибори, а її діяльність. Люди побачили її некомпетентність та відверту брехню. Наприклад, навіщо брехати, що призов відмінять на початку 2008 року? Я знаю багатьох колишніх прихильників Тимошенко, проти яких порушують кримінальні справи за те, що вони їй повірили і не пішли до армії.



    Думаю, що кожен день роботи Юлії Володимирівни на посаді прем’єра працює проти неї”.



    Олег Байло







    О.Тягнибок: Передвиборча кампанія “Свободи” була якнайвдалішою



    Підсумки виборчої кампанії ВО “Свобода” підбили її лідери на сьогоднішній прес-конференції.



    Цьогорічна передвиборча кампанія показала всю гниль людям - почав лідер партії О.Тягнибок. “Підкуп, нахабна брехня – це все те, що і раніше було, але нині це виставляється на показ”, - зазначив він. Найцікавіше, продовжив критикувати передвиборчу кампанію лідер “Свободи”, що цьогоріч не було двох протилежних ідейних полюсів. Демократичні сили боролися одна з одною, і до цього була прикута найбільша увага.



    Під час передвиборчої кампанії не було контролю за виборчими фондами, - продовжував лідер ВО “Свобода”. Він нагадав, що партія не може витрачати на передвиборчу агітацію більше 1 мільйона гривень, а кандидат у мери – не більше 500 тисяч гривень. “Думаю, не варто доводити, варто лише проїхатися Києвом, і зразу видно, що суми тут зовсім інші – вдвічі і втричі більші”, - сказав Тягнибок.



    Якщо “Свобода” таки пройде до Київради, то жодний член партії не покине її – пообіцяв Тягнибок. А партія таки пройде, переконував він: “Зараз ми боремося не за трьохвідсотковий бар’єр, а за те, скільки осіб від нашої партії буде в Київраді”.



    Тягнибоку не вистачало теледебатів, але, незважаючи на це, передвибочу кампанію партії він вважає найкращою і найвдалішою за всі, які раніше проводили.



    Київраді потрібні молоді фахівці – продовжив Андрій Мохник – голова київської організації “Свободи” і член першої її 5-ки. Тільки так можна буде подолати земельну мафію.



    Ще один однопартієць - Святослав Миронов говорив про те, що в Києві потрібно організувати якісну і доступну медицину. Андрій Іллєнко переконував, що тільки “Свобода” в Київраді може вирішити питання міграції по всій Україні. Також у новій Київраді Іллєнко займатиметься вирішенням проблеми з наркотиками. “Ця проблема в Україні, яка виникла завдяки представникам інших національностей, зараз дуже актуальна, і її потрібно вирішувати терміново”.



    Найзапекліше і найенергійніше говорив Ігор Мірошниченко – спортивний журналіст і також член ВО “Свобода”. “В столиці потрібно сформувати середній клас – це основа будь-якого суспільства”, - переконував він своїх колег. Не оминув Мірошниченко і близьку йому спортивну тематику. Під Євро-2012 будуватимуть одно-двозіркові готелі, а потім перекваліфіковуватимуть їх у соціальне житло або у студентскі гуртожитки”, порадував він присутніх.



    Борис Сачалко







    В.Пилипишин: Беріть приклад, кандидати!



    Акцію, спрямовану на об’єднання різних політичних сил навколо масштабних перетворень для кращого майбутнього Києва, провели сьогодні в парку ім. Т.Шевченка прихильники кандидата в мери, члена Блоку В.Литвина В.Пилипишина.



    Розпочинаючи акцію, В. Пилипишин почав з прикрих обставин: “Мені дуже шкода, що запрошені мною кандидати на посаду мера проігнорували цей захід. Ніхто, окрім Омельченка, так і не перепросив”.



    Кандидат в мери сказав, що хотів поговорити з іншими кандидатами на мерське крісло про чесні вибори, мав намір домовитится з ними щодо правил їх проведення. Хоча, здалося, відсутність запрошених його аж ніяк не здивувала. “Вони не приходили на дебати, не відвідували круглі столи, ігнорували зустрічі, які я проводив. Це можна розцінювати як відмову від подальшої боротьби ”, - сказав він.



    “Протягом цієї передвиборчої кампанії було багато чорного піару, обманів, підкупів, але ми йдемо до Київради заради кращого майбутнього столиці. Я впевнений, що моя команда пройде. По – іншому й бути не може”, - заявив він.



    На запитання, “Кому б він віддав свій голос на майбутніх виборах?”, відповів: “Нікому. Я не думаю, що є достойніші. Їх програми майже однакові, але людям не потрібні обіцянки, вони варті кращого життя”.



    Також В. Пилипишин заявив, що вчора він подав заяву про відмову від мандату нардепа України. “Беріть приклад, кандидати! У вас ще є 6 годин, щоб зробити те ж саме. Бо той політик, який, зробивши перший крок, відступає, це вже не політик ”, - сказав він.



    Вікторія Кулініч







    Правоохоронні органи внесли свій вклад у контрагітаційну кампанію, розгорнуту проти БЮТ



    Блок Юлії Тимошенко звернувся до суду з приводу звинувачень прокурора міста Києва і керівника столичного СБУ у нібито причетності Блоку до підкупу киян.



    Про це повідомив керівник юридичного департаменту БЮТ Володимир Пилипенко.



    «Причиною звернення до суду стали юридично-некоректні висловлювання керівників правоохоронних органів, які голослівно, без відповідного рішення суду, фактично, звинуватили БЮТ у вчиненні злочинів», - сказав він.



    Пилипенко висловив жаль, що останню крапку у агітаційній кампанії ставлять не її учасники, а правоохоронні органи, «навішуючи негативні ярлики на суб’єктів виборчого процесу».



    «На жаль, всі останні дні правоохоронні органи не змогли проявити властиву їм за законом безсторонність та толерантність до учасників виборчих перегонів, тому поширивши недостовірну інформацію про Блок Юлії Тимошенко, вони тим самим внесли свій вклад у контр-агітаційну кампанію, розгорнуту проти нашого блоку», - наголосив він.



    Володимир Пилипенко зауважив, що під час цієї виборчої кампанії БЮТ діяв виключно в рамках закону і використовував для агітації лише юридично-коректні засоби.



    «Щодо нашого блоку та кандидата в мери Олександра Турчинова Київською територіальною виборчою комісією не винесено жодного попередження, не розглянуто і не задоволено жодної скарги», - підкреслив він, додавши при цьому, що на сьогоднішній день немає жодного рішення суду, яке б встановлювало протилежне.



    «До речі, таке не можна сказати про наших політичних опонентів, які задля збереження своєї влади ідуть на відверті порушення виборчого законодавства», - сказав Володимир Пилипенко.







    В.Горбаль скептично оцінює втручання СБУ та правоохоронців у виборчу кампанію



    Кандидат в мери столиці від Партії регіонів Василь Горбаль скептично оцінює втручання СБУ та правоохоронців у виборчу кампанію в Києві.



    Що стосується останніх заяв, нібито зафіксовані спроби підкупу виборців з боку Партії регіонів, то Василь Горбаль називає це провокацією, «хотілося б ознайомитись з такими матеріалами, звісно якщо вони існують. Поки що жодних офіційних заяв, чи відповідних актів до Київської організації не надходило». Горбаль зазначив, що «це вперше під час київських виборів таку «активну» участь у них беруть правоохоронці. Складається враження, що СБУ перетворюється на певну політичну поліцію замість виконувати свої безпосередні обов’язки. Очевидно, що маніпуляції є і досить серйозні». При цьому Василь Горбаль переконаний, що подібні дії правоохоронців не зможуть вплинути на вибір киян.







    Ю.Загородний(СДПУ(О): Шум вокруг подкупа избирателей – ширма для фальсификаций



    «То, что власть раскрутила в СМИ шум по поводу подкупа избирателей, на самом деле является информационной ширмой, за которой скрывается подготовка к настоящей фальсификации киевских выборов», - заявил сегодня журналистам Председатель СДПУ(О) Юрий Загородний.



    «Это такой же пропагандистский элемент избирательной кампании «Нашей Украины» и их союзника Черновецкого, как и искусственный истерический ажиотаж вокруг имени Виктора Медведчука, не имеющего никакого отношения ни к киевским выборам, ни к войне внутри «помаранчевой» коалиции», - отметил лидер СДПУ(О).



    «Ни для кого не секрет, что массовый подкуп избирателей ведет как раз нынешняя киевская власть. Называя это благотворительностью, они скромно умалчивают о ее истинных источниках. Мне жаль киевлян, думающих, что те крохи, за которые их покупают, это «манна с неба» и результат молитв известного пастора. Как и жаль украинцев, поверивших в «десять шагов навстречу», а получивших разочарование и многолетний политический хаос», - сказал Юрий Загородний.







    В.Медведчук: Наливайченко придется отвечать в суде



    Как стало известно, сегодня Шевченковский районный суд г. Киева зарегистрировал исковое заявление Виктора Медведчука к службе безопасности Украины и ее и.о. начальника В. Наливайченко. В иске он просит признать недостоверной и неподтвержденной информацию, озвученную руководителем СБУ на брифинге 19 мая 2008 года, где, как известно, господин Наливайченко заявил о якобы причастности Виктора Медведчука к нарушениям избирательного законодательства в процессе предвыборной агитации на выборах в Киевсовет.



    В исковом заявлении, в котором отмечено, что право человека на честь и достоинство гарантировано Конституцией Украины, особо подчеркивается, что согласно Закону Украины «О службе безопасности Украины», СБУ является государственным органом, действующим на принципах законности, уважения прав и достоинств личности, а также внепартийности.



    Пресс-служба СДПУ(О)











    Ю.Сизенко(КПУ): Фракція КПУ у Київраді - за контроль за якістю медичних препаратів



    “Фракція Компартії у Київраді наполягатиме на застосуванні додаткових механізмів контролю за якістю медичних препаратів, які використовуються у лікувальних закладах столиці”. На цьому наголосив перший номер у списку Компартії, лідер київських комуністів Юрій Сизенко.



    Юрій Сизенко підкреслив, що паралельно з загальнодержавним контролем та сертифікацією необхідно запровадити обов’язковий контроль на місцевому рівні, особливо якщо мова йде про так звану гуманітарну допомогу.



    “Всі ми добре знаємо, що часто-густо ліки, які надходять як гуманітарна допомога, вичерпали термін придатності і можуть нанести непоправну шкоду здоров’ю киян”, - заявив Юрій Сизенко.



    Прес-служба











    С.Хмара(УНП): Зменшення депутатського корпусу, яке обіцяє Черновецький, не змінить його якості



    «Потрібно змінювати не кількість, а якість депутатського складу Київради», - так представник Української народної партії С.Хмара оцінив передвиборчу обіцянку мера Леоніда Черновецького в разі перемоги на столичних виборах зменшити кількість київських депутатів.



    «Зменшення чисельності депутатів не змінить ситуацію, якщо в Київраді й надалі засідатимуть політичні сили, які не відповідають ні за свою роботу, ні за ситуацію в столиці», -- впевнений Хмара. УНП вважає за необхідне «змінити умови, за яких до влади приходять безвідповідальні політики, -- в першу чергу, заборонити іменні блоки», - заявив політик.



    «Черновецький звинувачує депутатів Київради, що вони вирішують не питання киян, а свої особисті. Проте найперше це стосується депутатів Блоку Леоніда Черновецького та представників його «іменних» політичних близнюків», - наголошує Хмара. Політик нагадав, що блок чинного мера «створено з практично не існуючих «кишенькових» партій, -- Християнсько-ліберальної, «Жінок України» та «Зеленої планети». «Маловідомі партії та їхні члени можуть в будь-який момент з’явитись в іншому «іменному» блоці, оскільки про їхнє попереднє членство виборці просто не знали», -- прокоментував ситуацію Хмара. За його словами, «так роками й блукають безвідповідальні політики по різних псевдополітичних силах».



    На його думку, «члени «іменних» блоків сміливо можуть не визнавати своєї провини в шаленому грабунку країни та її столиці, посилаючись на своїх «політичних фюрерів», як це було на Нюрнберзькому процесі в Німеччині». Як відомо, «лідери гітлерівської Німеччини акцентували увагу на тому, що виконували накази Гітлера», -- нагадує Хмара.



    «Кияни мають усвідомити, що прийшов час голосувати за політичні партії з повноцінною структурою, чіткою ідеологію та своєю історією», - вважає Хмара. Саме такі політичні сили, на його думку, «відповідають за свої дії перед виборцями, не ховаючись за розкручені політичні «імена».







    Дії ТРК "Київ" порушують права СДПУ(О) як суб'єкта виборчого процесу



    Сьогодні вранці Печерський районний суд міста Києва визнав, що дії ТРК "Київ" порушують права СДПУ(О), як суб'єкта виборчого процесу і виніс постанову, яка зобов'язує Державне комунальне підприємство "Телерадіокомпанія "Київ" відновити надання ефірного часу на ТРК для розміщення політичної реклами Соціал-демократичної партії України (об'єднаної). Суд також зобов'язав ТРК "Київ" надати додатковий час сьогодні до 24.00 для трансляції рекламних матеріалів СДПУ(О) в оплаченому раніше обсязі.



    Представники СДПУ(О) сьогодні відвідали ТРК «Київ», але їх повідомили, що телекомпанія не буде виконувати рішення суду.



    «Я впевнений, що такі дії є виконанням прямого політичного замовлення Банкової по зриву виборчої кампанії СДПУ(О). Демонстрація роликів, в яких СДПУ(О) намагається привернути увагу до однієї з найсерйозніших проблем Києва — якості води в Києві викликало дуже велике занепокоєння у влади», — впевнений кандидат від СДПУ(О) до Київради Олег Бабанін.











    Г.Скрипник зняла свою кандидатуру і закликала голосувати за список УНП



    Кандидат на посаду Київського міського голови від Української народної партії, директор інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Рильського НАН України, академік Г. Скрипник зняла свою кандидатуру на користь Віталія Кличка. Водночас на виборах до Київради академік закликала голосувати за Українську Народну Партію, список якої вона очолює.



    16 травня, як повідомляла Прес-служба УНП, Ганна Скрипник заявила про готовність зняти свою кандидатуру з виборчих перегонів. «Я хочу подати приклад іншим кандидатам від демократичних сил, аби вони, нарешті, визначилися з єдиною кандидатурою, яка опонуватиме чинному меру Черновецькому", - зазначила представниця УНП. «Я закликаю представників всіх партій, що виступають з критикою нинішнього міського голови і називають себе непримиренними опонентами Черновецького, пожертвувати своїми амбіціями, аби врятувати місто,» - додала Ганна Скрипник.



    «Оскільки ні самі кандидати, ні політичні сили, яких вони представляють, не погодили єдиної кандидатури, я прийняла рішення підтримати кандидата, який має найбільші шанси перемогти чинного мера», - зазначила Ганна Скрипник.



    Лідер УНП Юрій Костенко раніше заявив: «Якщо демократичні сили не визначаться з єдиним кандидатом, перемога Черновецького в мене не викликає сумнівів».







    Киевские выборы: двухмесячник бабы Параски и бабы Палажки







    Грязь, уколы, шпильки, взаимные обвинения и разоблачения, невыполнимые обещания и невосполнимые, увы, потери – все это избирательная кампания в Киеве по выборам мэра столицы и Киевсовета 25 мая.



    Демократически окрашенной и цивилизованной кампании, как нам кажется, и вовсе не было. К сожалению, было и убийство агитатора, была поножовщина между обитателями палаточных городков, были бутылки с кислотой, которой требовалось поливать избирательные урны, были попытки подкупа голосов – деньгами, продуктами. Ну, а, в общем, прожили мы какой-то двухмесячник бабы Параски и бабы Палажки, понаблюдали «забег» пиар-технологов и выставку пиар-технологий, «парад женихов» и соревнование сказочников на тему «Соври так, чтоб тебе не ответили «не верю!» и т.д. и т.п.



    Каким таким медом помазал Леонид Черновецкий Киевсовет и кресло мэра столицы, что откушать этого меда захотелось столь многим – даже премьер-министру страны, действующим и бывшим членам правительства, народным депутатам? Ведь никогда еще, до Черновецкого, работа в столичной мэрии «птицам высокого полета» не казалась настолько привлекательной, чтобы ради нее кто-то готов был отказаться от мандата народного депутата, «корочки» министра, а уж тем более должностей повыше. Только вчитайтесь в эти имена: Юлия Тимошенко, Александр Турчинов, Юрий Луценко, Николай Катеринчук, Владимир Лановой, Алексей Резников, Иван Плачков, Василий Горбаль, Виктор Пилипишин, Михаил Бродский, Виталий Кличко, Евгений Жовтяк, Дмитрий Табачник, Инна Богословская, Олег Тягнибок, Александр Омельченко… А еще добровольные помощники - из народных, заслуженных, любимых, известных - взвалившие на себя груз предвыборных забот, например, Нестор Шуфрич, Кирилл Куликов, Николай Томенко, Владимир Кличко, Юрий Костенко… О команде нынешнего мэра Киева и тоже кандидата в мэры мы уже умолчим – у него за спиной не только доблестные, проверенные и закаленные в схватках с оппонентами Олесь Довгый, Ирэна Кильчицкая, Виталий Журавский, Анатолий Голубченко и иже с ними, но и госструктуры самого высокого ранга в стране!



    Помнится, в прошлые выборы (март 2006-го) даже БЮТ, предвидя высокий процент своих симпатиков, а, соответственно, и высокий результат на голосовании, и не попыталась выдвинуть своего кандидата в мэры. Сама Юлия Тимошенко, уже будучи отставленной от премьерства и оставшись как бы не у дел, только этак презрительно посмеивалась в ответ на вопросы типа «А вы будете выдвигать кандидата, или, может, сами пойдете в мэры?»… Нынче же ЮВ – в ранге премьер-министра! – ездит, в свободный от работы вечерний час, по Голосеевам, Соломенкам, Подолам, Борщаговкам, Оболоням и т.д., лично агитируя за возглавляемый ею список БЮТ в Киевсовет и за «своего» кандидата в мэры, за «то, лучшее, что есть у БЮТ», за Александра Турчинова - на сегодняшний день, на минуточку, первого вице-премьера! Вот такие метаморфозы в отношении к киевскому престолу.



    Да, таких VIP-претендентов в депутаты Киевсовета и на должность киевского городского головы столица не знала за времена независимости Украины. А такого количества оч-ч-чень узнаваемых в народе соискателей «тепленьких» депутатских местечек в здании на Крещатике, 36, наверное, до начала избирательной кампании никто и прогнозировать не мог – кажется, только Президента Украины Виктора Ющенко, или, на крайний случай, Виктора Балоги во главе списка «Нашей Украины – Народной самообороны» в Киевсовет и не достает!



    Например, когда в избирательной кампании 1999 года тогдашний президент Украины Леонид Кучма «подбил» тогдашнего народного депутата, почетного президента футбольного клуба «Динамо» (ФК был о в зените славы!), Григория Суркиса немножко сбить ура-победную предвыборную спесь мэра Киева Александра Омельченко, составив ему конкуренцию, то… Весь Киев буквально стоял на ушах (сам Омельченко, правда, в буквальном смысле на голове, демонстрируя перед теле- и фотокамерами отличную физическую форму!) – такая сложилась интрига! А когда набравший приблизительно 16% голосов избирателей Суркис да еще и затеял судебную тяжбу против Омельченко с его более 73%, то, опять же, весь Киев жадно прикипал к экранам телевизоров и газетным страницам, упиваясь небывалым ажиотажем вокруг избрания городского головы.



    Но уже в 2002-м, когда позиции Сан Саныча в столице казались незыблемыми, на выборах мэра хоть мало-мальски серьезных конкурентов ему не было. Никто не питал надежд, что у Омельченко можно выиграть (и был прав – действующий мэр выиграл, опять же, с результатом за 70 с хвостиком %), но и никто не питал надежд, что, попав в Киевсовет, можно было стать в позу этакого «героя нашего времени», независимого от Омельченко. Да, тогда в столице, по справедливости говоря, была именно такая «демократия». Но, самое забавное, что Киев тогда всерьез не рассматривался как какой-то плацдарм – для парламентских ли, для президентских выборов. Ну, так мы тогда еще жили: Богу богово, а кесарю кесарево. К Киеву в той роли, которая ему отводится нынче, тогда только присматривались. Почти всенародно избранный мэр Омельченко на выборах Президента даже не набрал 0,5% голосов по Украине! Не ассоциировалась тогда у народа хозяйственная, и, согласитесь, несмотря на столичность, местечковая роль киевского городского головы с высокой политической ролью главы державы. Одно дело, мол, трубы чинить да дороги латать, а совсем другое – управлять независимым государством.



    Правда, именно после 2002 года, когда земельные и другие аппетиты «лучшей части» нашего общества и политикума особенно дали о себе знать, а мэр поставил себя так, что, образно говоря, поднести ложку ко рту голодающим без его согласия практически никто не смел, и что только сам Президент Украины мэру и был указ, то…



    Ситуация начала меняться. Канули в Лету те времена. В Киев стала просачиваться большая политика и так называемый большой интерес! Чем дальше, тем больше. «В Киеве, как в Греции, все есть!». Это вдруг осознали все, кому не хватало власти, денег, карьерного роста, удовлетворения своих высоких амбиций, узнаваемости в народе, собственности, земли. Пропорциональная система выборов в местные советы и особый «профессионализм» как всей команды нового мэра Леонида Черновецкого, так и его самого, позиционирующего себя как «одинокого волка», более того – как державного мужа, подотчетного только народу, ну и чуть-чуть Президенту, усугубили ситуацию. Два года после мартовских выборов 2006 года не только киевляне, а вся страна, наблюдала, как Киев превращается в плацдарм – для каждого, жаждущего овладеть этим плацдармом для дальнейшего развертывания новых боевых действий, свой плацдарм. Как говорится, где в этой схеме интересы киевлян, сами киевляне, кажется, и не заметили…



    Нынешняя же избирательная кампания, как никакая другая, между строчек, так сказать, продемонстрировала, что за владение этим плацдармом участники схватки готовы (примеры добавьте свои!):



    - предать - друга, соратника, идею и интересы киевлян;



    - преступать закон, доказывая всем свою правоту;



    - бросать в лицо врагу комок грязи, держа наготове вафельную салфетку, чтоб тут же утереть его;



    - надеть маску Зорро на свое лицо палача;



    - облачаться в одежды Робин Гуда, предварительно очистив кошельки… тех же бедняков;



    - играть роль трагика, будучи, по сути, талантливым клоуном;



    - рядиться в холщовую рубаху праведника, безоглядно греша в одеждах Валентино, Гуччи, Луи Виттон, Дольче и Габбано и т.п.



    В общем - о, времена, о, нравы!



    Через несколько часов все ОНИ замолчат, на двое суток – с 24.00 23 мая до 22.00 25 мая. Слава, Богу, что есть у нас, избирателей, такое законное время, чтобы не слышать, не видеть, и даже не читать о НИХ. Просто – подумать, перед тем, как идти опускать избирательный бюллетень в урну…



    [a href="http://www.ua-reporter.com/novosti/?r=30"]ВСЕ ПРО ВЫБОРЫ В КИЕВЕ и КАНДИДАТОВ[/a] Любовь Федорова, «Главред»