ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Вже втретє в другу суботу вересня, згідно Указу Президента України - відзначатиметься День фармацевтичного працівника

    19 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Редакція щиро вітає всіх працівників цієї галузі, всіх тих, до кого звертаємося, що гріха таїти, не в кращі моменти свого життя, з надією на допомогу, увагу ба навіть на співчуття та милосердя.



    Однак, зрозуміло, що фармація - це також виробництво і ринок. Саме тут криються всі проблеми, які все більше і глибше проникають в наше життя, адже коли людина хвора, то іншого виходу як звертатися в аптеки по ліки немає. Та ціни вражають! Зрозуміло, фармацевтичний бізнес не з дешевих. Та попри все аптеки, ростуть як гриби: прекрасні приміщення, престижне розташування, імовірно великі кошти на ліцензію та придбання товару. Їх скоро стане більше, ніж кав’ярень, якими так славиться Ужгород.



    Та погодьтеся, якщо відкривають, значить вони рентабельні. А за рахунок чого? За рахунок хворих? Де межа між прибутками, надприбутками та мораллю?!



    Проблем у фармацевтичній галузі безліч і видно їх неозброєним оком.



    Ось лише деякі з них.



    Чому в цивілізованих країнах власником аптеки може бути лише провізор ( навіть не лікар!), а у нас стають до рецептурного столу і водій, і парикмахер, і, навіть, інженер-асенізатор. Про яку етику і деотологію можна говорити. Завдання у власника одне - прибуток, рентабельність?



    Чому часто-густо лікар, виписуючи вам ліки, радить їх купувати в одній і тій аптеці?



    Чи задумувалися ви над тим, чому так мало в аптеках вітчизняних дешевих ліків, іноді кращих, ніж відповідні імпортні аналоги?



    А куди поділися дешеві аптеки при деяких лікарнях?



    Ні для кого не секрет, що високі чиновники деяких відповідних Міністерств або їхні родичі є представниками відомих фармацевтичних фірм, і тому лобіюють свої інтереси, а не думають про гаманець хворої людини!



    Де ж вихід? Можливо в тому, що на рівні регіональної влади потрібно створити спеціальні комітети з нагляду за розвитком фармацевтичної галузі. Вони давно існують за кордоном. Або ж необхідна Асоціація фармацевтів, яка б захищала як інтереси своїх членів, так і пересічного громадянина.



    Життя щодня доводить, що багатства, щастя не наживеш на горі, сльозах і хворобах.



    То ж хочеться побажати всім, хто причетний до свята, побільше людяності, доброти, милосердя, адже саме ці риси завжди були притаманні нашому славному народу.



    [b]Будьмо ж всі здорові![/b]