ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У Карпати повертаються гуцульські коні

    25 апреля 2024 четверг
    62 переглядів

    Ви каталися коли-небудь на справжніх гуцульських конях? Напевно, мало хто відповість ствердно. І не тому, що прихильників такого собі екстріму знайдеться небагато — на жаль, ця витривала гірська порода незабаром стане у рідних Карпатах екзотикою.

    Як ведеться у нас останнім часом, на допомогу прийшла закордонна благодійна організація, а саме міжнародна фундація "Хайфер Проджект Інтернешнл", котра вже 8-й рік працює в області. Цього тижня її представники подарували громаді с. Кваси Рахівського району жеребця гуцульської породи, закупленого на кінному заводі в Польщі (до речі, коштує 8 тис. грн.). Так реалізується проект "Агроекологічна ініціатива: відродження гуцульського коня в Українських Карпатах". До того селянським родинам передали 19 кобил гуцульської породи, 3 брички та 20 сідел. Також, за словами сільського голови Василя Дімича, селяни із зацікавленням відвідують семінари та тренінги з основ конярства, використання коней в афотуризмі та з питань екологічної культури, адже від турботливого ставлення до природи залежить і добробут місцевого населення, переважна частина якого задіяна у сільському зеленому туризмі. А підприємницьку активність, зокрема в галузі екоту-ризму, покликаний розвинути проект "Демонстраційна модель сталого розвитку Українських Карпат". Екологічною складовою проекту є формування навичок раціонального

    використання природних ресурсів, організація місць відпочинку з дотриманням екологічних та санітарно-гігієнічних норм.

    Крім того, в рамках проекту "Відродження зникаючих порід тварин на Гуцульщині" фундація опікується збереженням генофонду бурої карпатської худоби та гірсько-карпатських овець. Знову ж таки, за рахунок розширення індивідуальних господарств та збільшення грошових надходжень від реалізації молочних продуктів та виробів з овечої вовни, зростатимуть доходи сільських родин. Наразі селянам уже подарували 37 нетелів, 100 овець та 15 баранів, закупили обладнання для пункту штучного запліднення, концентровані корми, насіння багаторічних трав та мінеральні добрива. А для інвалідів виготовлять 4 ткацькі верстати для виробництва ліжників.

    Цікава деталь. Кожен учасник проекту зобов'язується виростити до встановленого громадою віку тварину певного виду і передати іншій селянській родині (як правило, сусіду) перший приплід жіночої статі. Акція називається "передачею дару" і є практичним утіленням одного з ключових принципів організації — взаємодопомоги.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору