ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Павло Балога: "Я здам мандат тільки якщо проголосують депутати"

    28 березня 2024 четвер
    52 переглядів

    У парламентському житті створений новий прецедент - депутатів можуть позбавити мандата за рішенням суду.

    Вищий адміністративний суд ухвалив рішення, яке не має аналогів - за позовом Юрія Кармазіна, Євгенія Угляя і Анатолія Дацка зобов'язати Центральну виборчу комісію не визнавати результати виборів на двох округах. Тобто постфактум (вже після прийняття присяги) позбавити мандатів «єдиноцентриста» Павла Балогу і самовисуванця Олександра Домбровського та зобов'язати Центральну виборчу комісію провести перевибори на цих округах.

    На округах № 11 і № 71 дійсно був цікавий сценарій розвитку подій - Павло Балога обіграв кандидата від ПР Степана Деркача лише на 217 голосів, а округ, на якому зійшлися близький до Петра Порошенка Домбровський і висунута «Батьківщиною» Наталія Солейко, став одним із самих скандальних, але на відміну від п'яти інших округів, де очікуються перевибори, результати тут були встановлені. І хоча Балогу і Домбровського важко назвати симпатиками опозиції, опозиційні фракції парламенту почали грудьми на їх захист, не бажаючи створювати небезпечний прецедент. Арсеній Яценюк лякає, що тепер влада планує заблокувати картки даних депутатів і не буде пускати їх у сесійну залу, а сам лідер «Батьківщини» вже зареєстрував постанови про звільнення семи суддів ВАСУ за порушення присяги.

    Багато експертів вважають, що таке рішення суду суперечить законодавству і не буде мати юридичних наслідків. Мовляв, просто хочуть поставити неслухняних на місце - адже, за чутками, з тим же Балогою-молодшим була домовленість, що йому дають виграти округ в обмін на подальший вступ у фракцію ПР. Балога зробив, як обіцяв, але наступного ж дня подав заяву про вихід з фракції, якому в Раді досі не дадуть хід.

    Павле Івановичу, ви можете прокоментувати «Главкому» рішення ВАСУ?

    Я лише можу коментувати, те, що бачу в ЗМІ так само, як і ви. Тому що фактично рішення оголошено, але по факту паперу з мотивувальною частиною у мене на руках немає. Подальші розмови і тактика, яку будемо вибирати, залежать від того, яке рішення винесено цим судом. Але в цілому можу сказати, що це рішення буде незаконним, тому що таких повноважень Адміністративний суд, як і інший суд на території України, не має. Після присяги я належу до законодавчої гілки влади, а по цій гілці влади повинні приймати рішення депутати більшістю від конституційного складу парламенту.

    Навіщо ж тоді все це робиться?

    Думаю, у влади складна ситуація в парламенті, і, напевно, треба було провести якийсь показовий процес, щоб інші депутати були слухняні. Це чисто моя думка, але так бачиться.

    Ви оголосили про вихід із фракції через день після вступу, але досі залишаєтеся в її складі.

    Я давав уже коментарі, що це був крок самозахисту. Але є одна проблема - головою Верховної Ради обрали Рибака, а не мене. Якби мене обрали, я б, звичайно, оголосив свою заяву, оскільки за процедурою та регламентом це повинен робити спікер. Але я не можу забезпечити озвучення цієї заяви паном Рибаком.

    Якщо справа все-таки дійде до голосування в залі про позбавлення вас мандата, як ви вважаєте, ваші колеги проголосують за це? Адже тоді вони створять небезпечний і для себе прецедент.

    У 81-й статті Основного Закону чітко говориться про п'ять умов, за якими можна позбавити депутата недоторканності та мандата. Рішення суду до цих умов не відноситься. Але в будь-якому випадку, навіть якщо якийсь із цих п'яти пунктів виконаний, має бути ще контрольне голосування Верховної Ради. Не можу розписуватися за депутатів, чи підуть вони на такий крок, але, якщо вони все ж проголосують, я, як законослухняний громадянин, це рішення буду виконувати, є воно законним чи ні.

    Павло Вуєць, «Главком»

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору