ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Що потрібно знати про 40 днів Великого посту?

    18 квітня 2024 четвер
    74 переглядів
    Сьогодні починається Великий піст.

    У Великий піст найважливіше не "їсти" свого ближнього. Людина не має показувати, що постить, бо це інтимний процес самопізнання й очищення. Від чого потрібно відмовитися на найближчі 40 днів, і як зробити це з користю для свого організму і душі?

    Великий піст є чи не найважливішим періодом, найкращим часом для покаяння. Християни загалом тримають два великі пости — перед Різдвом і Пасхою, а також кілька нетривалих: Петрівка, Успенський піст тощо. Піст дається і для того, аби краще відзначити урочистий день самого свята. Ще одне важливе призначення посту — впокорити нашу плоть, аби вона не панувала над нами. Осягнути зором власне життя, згадати те, чим ви завинили перед Богом та перед людьми — саме з цього має починатися духовне очищення. 

    Передусім піст сприймають як обмеження у їжі. Зрозуміло, що одразу від м’ясних і молочних продуктів відмовлятися важко, тому Великому посту передують м’ясопусний і сиропусний тижні. Так організм легше сприймає обмеження у їжі. 
    Колись Іван Златоустий звертався до своєї пастви: «Ви не їсте м’яса, але їсте одне одного». Значення цих слів актуальні понад два тисячоліття. Люди хваляться, що пробули без м’яса 40 днів, але при цьому забувають, кого скривдили, через що гнівалися. 

    40 днів постив Ісус Христос, перебуваючи в пустелі. Знаємо, що у той час він молився і постив. Це те, чим повинен займатися християнин, бо 40 днів посту — добре визначений час, який благо впливає на людину. 

    Великий піст ще називають Чотиридесятницею. Це одна з найдавніших і найбільш священних засад релігії. «З постом християни знайомляться ще зі Старого Завіту. У час біди, покаяння люди вдавалися до посту. Поняття зазвичай асоціюються з утриманням від їжі. Але утримання від страв є лише для того, аби контролювати нашу плоть. Натомість людина складається з душі, духу й тіла, і між ними має бути порозуміння. Якщо ж переважає тіло, то постраждають інші складові», — розповідає адміністратор парафії Різдва Богородиці мікрорайону Дравці о. Павло Фіцай

    Хоч говоримо про 40-денний піст, але у Східній Церкві він триває тільки 36 з половиною днів. Сім тижнів посту без субот і неділь — це 35 днів. До цього числа треба ще додати Велику суботу і половину ночі перед празником Пасхи, що також уважається посним, і тоді наша 40-ця матиме 36 і пів дня, що становить одну десяту цілого року.
    target="_self">ecumenicalcalendar.org.ua. 

    Посні богослуження різняться від зви­чайних богослужень тим, що мають більше молитов, біль­ше псалмів і більше читань, передусім зі Старого Завіту. Увесь Псалтир під час пос­них богослужень перечиту­ють два рази щотижня. Головне тут, що з усіх пос­них відправ пробивається ве­ликий дух покути й жалю за гріхи. 

    Священики запевняють, що якщо ви, обмежуючи себе в їжі, дратуєтеся при цьому, то ви тільки даремно витраєте час і сили. Якщо вже вирішили постити, то робіть це з радістю. Тож нічого напружувати себе та інших й робити в’їдливі зауваження рідним, знайомим і колегам, які не побажали відмовитися від скоромного, бо це також гріховна слабкість. 
    Багатьох турбує питання дотримання в піст подружніх обов’язків. Досвідчені духівники запевняють, що ухилятися від них, якщо один із членів сім’ї від цього страждає, не варто.Утримання корисні лише за обопільною згодою. А всі розмови про те, що зачаті в піст діти будуть хворими — чистої води марновірство. 

    Які продукти корисно вживати під час посту 

    Пісний раціон має обов’язково забезпечувати надходження необхідної кількості білка, тому радять їсти боби, капусту, сою, крупи, хліб грубого помелу

    Також потрібно вживати олію та горіхи, а замість солодкого — мед, цукати, фрукти

    Пам’ятайте: відмовляєтеся від однієї їжі — компенсуйте енергію для організму вживаючи відповідні замінники, вітаміни та корисні речовини. 

    Лікарі радять пити багато рідини (півтора-два літра рідини з медом чи лимонним соком), особливо у перші та останні дні посту, коли забороняється взагалі вживати їжу. 

    Корисно також вживати мед — він позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, містить велику кількість глюкози та фруктози й вітаміни групи В, А, С, Е, РР, К
    Утримуйтеся від висококалорійних продуктів — печива, макаронів, хліба. Пийте компоти, узвар із шипшини, трав’яні чаї

    Дуже важливо пам'ятати. що піст — це не дієта, а відмова від певних їжі, напоїв, розваг. Піст для того, аби очиститися, аби молитва мала ще більшу силу. І з повним шлунком це робити неможливо. Але коли йдеш в гості, то маєш їсти те, чим тебе пригощають. Якщо є можливість, то можна дозволити собі рибу в піст. Варто пам’ятати, що зекономлені під час посту гроші можна й віддати на потреби комусь. На Заході така практика вже давно поширена. 

    Незважаючи на чітку часову обмеженість, духівники закликають не ставити піст у рамки днів чи тижнів, не рахувати години до завершення. Великий піст, у першу чергу, це можливість духовного очищення, переосмислення життя. Піст має бути не примусовістю, а потребою людини. В українців ця потреба значна, адже вони захотіли змін, спромоглися на них, але не кожен розуміє, що починати потрібно з себе, бо в іншому випадку все так і залишиться на місцях. І чому би не розпочати такі особисті перетворення в наступні 40 днів Великого посту. 

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору