ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття входить до трійки областей із найдорожчими цінами на харчі...

    25 квітня 2024 четвер
    63 переглядів
    Хочеш їсти? Пий воду!

    Зима зустріла нас черговими ціновими сюрпризами. Навіть новорічне шампанське тепер коштуватиме більше.

    Проте, це не головна неприємність, пише "НЗ".

    Різдвяний піст, здавалося б, період каяття та відмови від певних стереотипів чи звичок. Однак це ще і пора здорожчання.

    Хочеш їсти? Пий воду

    Більш істотно відчувається зростання вартості тих продуктів, які ми споживаємо щодня. Цікаво, що Закарпаття входить до трійки областей із найдорожчими цінами на харчі. При цьому зарплати у нас одні з найнижчих в Україні. А ще слід врахувати і девальвацію гривні, і безробіття.

    Зокрема, житній хліб, ціна якого у нас становить 11,02 грн., можна придбати дорожче тільки в окупованому Донецьку (14,17 грн.). Також конкуруємо з донеччанами у вартості рису, який коштує відповідно 17,88 та 17,71 гривень і яєць, які вартують 16,18 гривень.

    А от макарони, які у нас продають по 10,73 грн., дорожче реалізовуються лише у Тернополі – за 10,83 грн. М’ясо ж теж не надто тішить ціною, адже за прейскурантами на м’ясну продукцію Срібна Земля – у трійці «найдорожчих» областей (різниця між вартісними показниками обчислюється копійками). Якщо, скажімо, у нас свинина коштує 70,05 грн., то дорожчою вона є лише у Дніпропетровській (70,70 грн.) та Чернівецькій (71,28 грн.) областях.

    Також ми очолюємо рейтинг лідерів за цінниками на гречку, молоко, олію та деякі інші продукти.

    Замість автомобіля – коні, замість котла – піч?

    Наразі діють і нові акцизні ставки на пальне. Одночасно запроваджено електронне декларування накладних. Тобто, якщо ще взимку тонна бензину коштувала 202 євро, то відтепер її вартість уже 228 євро. Крім того, дизпаливо теж подорожчало і наразі коштує 171,5 євро за кубометр.

    Однак і це ще не все. Вартість газу незабаром також може змінитись, для населення в тому числі.

    Хворіти заборонено!

    Медичні послуги також останнім часом теж стали дорожчими. Хоча саме взимку організм найбільш нестійкий до інфекцій. Зміна сезону викликає загострення хронічних недуг, даються взнаки стреси, перенавантаження, нестача вітамінів.

    У той же час експерти прогнозують підвищення вартості медикаментів. Головною мотивацією вважається скасування пільгового оподаткування ліків, нібито згідно з рекомендаціями МВФ. Отже ціни на лікарські препарати невдовзі можуть зрости на 30-40%. Пояснюється все просто. Оскільки нині податок на фармакологічні засоби складає 7%, то після нововведення він становитиме 20%. Якщо додати до отриманої суми ще й відсоток, який забирають собі дистриб’ютор і, власне, аптека, то «набіжить» ще 13-15%. А погашатиме всі «надбавки», звісно ж, споживач.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору