ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Які податкові зміни вступлять в силу в 2017 році інфографіка

    24 квітня 2024 середа
    116 переглядів
    Нові податки,нові зміни в бізнесі

    Більше не доведеться платити податок при купівлі валюти і роздрібний акциз

    Підвищення мінімальної зарплати призведе до зростання ЄСВ.

    Парламент спільно з чиновниками переглянув ставки деяких податків. Кардинальних змін загальних ставок податків на перший погляд немає. Однак підвищення мінімальної зарплати з 1 січня вдвічі - до 3 200 грн - істотно змінює податкову базу.

    Зокрема, згідно з новими правилами, навіть не отримують доходів підприємці повинні будуть платити єдиний соціальний внесок - не менше 704 грн. За рахунок цього надходження до бюджету від податку на прибуток збільшаться до 59,9 млрд грн, а від податку на доходи фізосіб - 68,68 млрд грн. В цілому, згідно з текстом документа, податкові надходження в бюджет-2017 зростуть на 22,5%.

    У той же час українці позбулися 2% -ного податку з покупки валюти, а також роздрібного акцизу в 5%. При цьому для ряду галузей правила роботи в податковому полі ускладнилися.

    Юрій Федчишин, експерт з питань податкової політики Інституту суспільних досліджень

    У зв'язку з численними податковими змінами бізнес в цьому році буде працювати по-новому. Основні податкові меседжі від держави - детінізація і поліпшення адміністрування, в тому числі електронного кабінету і IT-складової.

    Для боротьби з недостовірним декларуванням заробітної плати і виплатами в конвертах вибрали підвищення мінімальної заробітної плати. Схожа логіка простежується і в обов'язковому щомісячному нарахуванні ЄСВ для самозайнятих осіб навіть при відсутності діяльності. Багато в чому це відображає сутність підприємницької діяльності - вона повинна бути активною. Адже її мета - отримання прибутку.

    Максимальний ефект детінізації може мати введення кодів УКТ ЗЕД в якості реквізиту податкової накладної. У УКРІНФОРМ тепер є всі інструменти, щоб швидко виявити більшість конвертаційних центрів (так званих скруток), виправдань для бездіяльності більше не буде.

    Для детінізації скасували і роздрібний акцизний податок, адже бажаючих його сплачувати не виявилося. А судова система і недосконале адміністрування створили можливості для масових схем уникнення його сплати. Ще одним важливим елементом детінізації стане обов'язковий продаж побутової техніки за допомогою РРО. Від контрабанди страждає прозорий бізнес і виробники. Наступним кроком має бути суттєва лібералізація адміністрування РРО.

    Звичайно, це не повний перелік нововведень. Безпосередньо зміни ставок в основному торкнулися ренту і акцизи. Однак основний акцент податкових змін цього року стосувався в першу чергу адміністрування, в інших податках зміни були точковими.

    Олександра Томашевська, податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу

    У січні 2017 року набирає чинності ряд змін в податкове законодавство. Чи може бізнес в такий короткий термін підготуватися до змін і встигнути адаптуватися до нових умов?

    За останні кілька років були переписані норми Податкового кодексу України, які стосуються майже всіх видів податків. Підприємці звикли, що довгостроковий план розвитку з урахуванням податкового навантаження їм не збудувати. За словами «ліберальна реформа» і «поліпшення інвестиційного клімату» відчувається посилення процедур моніторингу та контролю підприємницької діяльності. І ведення бізнесу в Україні об'єктивно все більше нагадує війну за своє право заробляти гроші.

    В таких умовах бізнес воліє сценарну податкове прогнозування замість довгострокового податкового планування. Що можна порекомендувати українському підприємцеві? Прорахувати три сценарії розвитку подій виходячи з ситуації в економіці і оподаткування. Це «план А» - сприятливий сценарій, прогноз зростання і розвитку бізнесу, «план Б» - реалістичний сценарій при відносно незмінну ситуацію, і «план С» - найгірший сценарій, пошук запасного аеродрому. Виходячи з аналізу прийдешніх податкових змін я змушена рекомендувати бізнесу розробити свій «план С».
    соколів мал.jpgМіхаіл Соколов, заступник голови Всеукраїнського аграрного ради
    Ключовим досягненням аграрних об'єднань стала заміна спеціального режиму справляння податку на додану вартість з агропідприємств на автоматичну систему дотацій. На ці цілі в бюджеті-2017 передбачено 4 млрд грн, які будуть виділятися аграрним підприємствам щомісяця пропорційно сплаченому ними ПДВ до бюджету.

    При цьому в майбутньому році дотації для птахівничої галузі будуть обмежені 2 млрд грн, а з 2018 року одне підприємство будь-якої галузі не зможе отримати більше 150 млн грн дотацій протягом року.

    За минулий рік ми вийшли на рішення, яке не суперечить вимогам МВФ і не передбачає, що чиновник братиме участь в розподілі бюджетної допомоги. Це одне з ключових досягнень. Фактично прийняті ініціативи дозволять нашим підприємствам продовжувати роботу і не сильно підвищувати ціни.
    Є й ряд інших важливих змін, серед яких - закріплення норми про щорічне виділення мінімум 1% від аграрного ВВП на підтримку сектора, впровадження єдиного реєстру заявок на відшкодування ПДВ при експорті, звільнення аграріїв від санкцій за помилки в розподілі податкового кредиту в спецдекларацією 2016 року.

    Олександр Когут, директор відділу корпоративних питань і комунікацій компанії JTI Україна

    Ми вже кілька років наполягаємо на необхідності прийняття довгострокового плану підвищення акцизних ставок - на 3-5 років. Такий підхід відповідає зобов'язанням щодо підвищення мінімальної ставки акцизу до європейських показників - 90 євро за 1000 штук (зараз в Україні цей показник становить 16 євро). Виходячи з досвіду Європейського Союзу, новим країнам-членам знадобилося близько 13 років на виконання умов ЄС щодо гармонізації податків. За підрахунками нашої індустрії нам знадобиться мінімум 10 років на гармонізацію акцизних ставок з ЄС. Нескладно підрахувати, що для цього необхідно щорічно підвищувати ставку мінімального акцизу на 20%. Такий підхід забезпечує стабільність і прогнозованість акцизної політики.

    Що ж стосується наслідків, то в середньому ціна пачки сигарет повинна вирости на 4,5-5 грн. - До 23 грн. Ми сподіваємося, що з ростом ціни зменшиться нелегальний експорт легальної продукції українського виробництва в ЄС. Адже ситуативне зростання ринку в 2016 році викликаний саме тим, що дешеві сигарети з України вивозилися в ЄС, а не споживалися всередині країни.

    У той же час зростання акцизу на 40%, як показує практика 2016 року, зовсім не означає пропорційне зростання ціни на сигарети. З огляду на складну ситуацію в тютюнової індустрії протягом останніх 12 місяців (безпрецедентні цінові коливання, відсутність зростання цін після підвищення ставок акцизу) і пов'язані з цим негативні наслідки для держави, необхідно знайти захисні механізми для запобігання подібних ситуацій в майбутньому. Одним з таких механізмів може стати концепт збільшеного акцизу в разі зниження цін нижче економічно обґрунтованого рівня, який використовується в ЄС.

    Володимир Остапюк strong>, глава асоціації Укргорілка
    Тіньовий ринок горілки в 2017 році може зрости до 65% проти 50% в 2016 році. Ринок скочується в тінь, зростає кількість жертв від отруєнь сурогатом. Після підвищення акцизів на 20%, частка нелегального ринку виросте з 50% до 65%. Асоціація розчарована рішенням парламенту підвищити акцизи на 20%, адже спочатку в парламенті обговорювалася можливість підвищення на 12%. Профільний комітет парламенту економічно обгрунтовано пропонував по всіх категоріях алкогольних напоїв підвищувати ставку на рівень інфляції - 12%. і тим самим отримати додаткові надходження до держбюджету.

    З 2014 року ставка акцизу на міцний алкоголь виросла на 115%, при цьому надходження до бюджету залишаються на колишньому рівні - 5,9 млрд грн і не ростуть. У нинішньому році планували додатково зібрати 3 млрд грн за рахунок підвищення акцизу на 50% в березні 2016. У підсумку зібрали трохи більше 250 млн. Невже цієї простої математики недостатньо, щоб зрозуміти - збільшення акцизів на горілку як інструмент наповнення бюджету себе вичерпав?

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору