ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Мовні законопроекти перед реєстрацією слід віддавати вченим-філологам для наукової експертизи — очільник Закарпаття

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль

У Верховній Раді України зареєстровані вже три проекти законів щодо функціонування державної та інших мов в Україні. Їх автори посилаються на Європейську хартію регіональних мов або мов національних меншин, яку Україна ратифікувала спеціальним законом ще 15 травня 2003 року

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

– Однак у цьому законі є купа фактичних помилок, – зазначає Геннадій Москаль. – Так положення Хартії за українським законом застосовуються до таких мов національних меншин, як єврейська та грецька, хоча їх не існує в природі. Європейське населення, яке ідентифікує себе євреями, розмовляє на ідиш, а офіційною мовою Ізраїлю є іврит.

У Греції державною мовою є новогрецька, а частина населення України, яка ідентифікує себе греками, розмовляє румейською або урумською мовою залежно від віросповідання. Є спірне питання й щодо молдовської мови, оскільки конституційний суд Молдови чітко постановив, що державна мова Молдови – румунська. Тому в закон «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин» давно слід внести правки, оскільки він демонструє необізнаність нашої Верховної Ради. У теперішніх трьох законопроектах також є купа недоречностей, які викликають неоднозначну реакцію в представників національних меншин, що проживають в Україні. Тому щоб уникнути спекуляцій щодо мовного питання, яке завжди викликає збурення в суспільстві, проекти законів перед реєстрацією слід віддавати мовознавцям для наукової експертизи.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов