ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Що буде в нових екзаменаційних білетів для отримання посвідчення водія?

    20 квітня 2024 субота
    97 переглядів
    Водії-закарпатці здаватимуть на посвідчення по-новому

    Вже цього року українські водії можуть здавати теоретичні іспити на водійські права за новими білетами.

    Днями в Головному сервісному центрі (ГСЦ) МВС презентували на своєму сайті тестову версію нової системи здачі іспитів на отримання прав. На думку керівника ГСЦ Владислава Криклія, мета нововведення — прибрати неактуальні питання з діючих квитків і зробити здачу іспитів прозорою. Вже сьогодні кожен може не тільки здати "пробний" іспит, але й висловити свої побажання до білетів. Побажання зберуть до квітня, і вже в середині літа система може запрацювати. "Сегодня" перевірила, як працює новинка.

    ГОЛОВНІ НОВОВВЕДЕННЯ. Як роз'яснили "Сегодня" в прес-службі ГСЦ, підготовлено 2500 питань, що охоплюють всі категорії водіїв: від "рульових" скутерів і мотоциклів — до водіїв великовантажних автомобілів. Перше нововведення — питання розбиті за категоріями. Наприклад, у того, хто збирається керувати автівкою, не будуть питати, з якою максимальною швидкістю дозволяється їхати фурі. Тобто питання для водія легковика будуть тільки на тему управління легковиком.

    Крім того, перелік з 20 питань буде формуватися системою випадковим чином. Якщо екзаменований неправильно відповість на одне із принципово важливих запитань (наприклад, правила проїзду перехресть), система надалі стане вибирати йому питання на подібну тему. І третє — на другому етапі реформи ГСЦ збирається ввести відео- та фотофіксацію здачі іспитів для прозорості процедури.

    Нагадаємо, реформа білетів готувалася ще в ДАІ, але так і не з'явилася через дорожнечу і опір екзаменаторів-корупціонерів. "Учні автошкіл не зможуть заучувати відповіді, насправді не знаючи ПРАВИЛ дорожнього руху. Через те, що зараз не так, маємо дуже негативні наслідки на дорогах", — сказав нам Криклій.

    За інформацією прес-служби ГСЦ, вже отримано близько 3000 побажань. В основному люди просять конкретизувати запитання й відповіді. У ГСЦ обіцяють, що це буде зроблено. А от зміни в ПДР — наприклад, дозволити їхати в місті швидше 60 км/год або паркуватися впритул до перехрестя через нестачу місця (можна не ближче 10 метрів), навряд чи внесуть.

    Керівник ГСЦ Владислав Криклій відповів на кілька ексклюзивних запитань від "Сегодня" з приводу нової системи здачі іспитів майбутніми водіями.

    1. Коли приблизно можуть бути введені нові білети?

    - Білети будуть запущені на початку літа. Як і озвучувалося раніше, нам необхідно три місяці від початку громадського обговорення. Таке відкрите онлайн-обговорення проходить вперше в Україні. Місяць буде проходити збір вхідної інформації та аналіз пропозицій. Після білети будуть доопрацьовані і технічно впроваджені в сервісних центрах.

    2. Чи буде якийсь перехідний період для тих, хто навчався за старими білетами?

    - Ми не змінюємо правила дорожнього руху, тож такої необхідності немає. Ми міняємо виключно питання на перевірку теоретичних знань, метою яких є допомогти громадянам-виключити нелогічні запитання і ввести категоризацію. Раніше вчили білети, а ми ж у новому форматі вимагаємо знання предметної області, а не завчених білетів. Нічого нового, але завчити конкретний білет не вийде.

    3. Можна (чи можна буде) ознайомитися зі списком усіх 2500 запитань?

    - Всі питання ми поки не даємо. Ми не допустимо монопольних видавців, як раніше. і в той же час не хочемо, щоб на ринок передчасно потрапили екзаменаційні питання з помилками. У нас вже понад 3000 пропозицій і зауважень, які ми аналізуємо.

    4. Якого виду пропозиції читачів можуть бути враховані? Наприклад: більш чітко сформулювати питання. Або змінити який-небудь пункт ПДР (стосується швидкісного режиму, зупинки і стоянки тощо).

    - Пропозиції/зауваження можуть стосуватися питання, його вітіюватого формулювання відповідей або ж графічного наповнення, якщо є картинка в питанні.

    ЕКСПЕРТИ. Фахівці з транспорту бачать як плюси, так і мінуси нової системи. "Категоризація питань полегшить складання іспиту, оскільки людині, яка складає іспит, не треба запам'ятовувати зайву інформацію, що не стосується свого автомобіля, але дійсно важче буде визубрити кбілети", — говорить автоексперт Костянтин Кінбурн. А от експерт з питань транспорту Олександр Кава не бачить особливого сенсу в нововведенні: "Водію легковика все одно варто знати довжину фури, щоб правильно оцінити можливість її безпечного обгону, проте в нових білетах цього може не бути. А прозорою здача іспитів стане тоді, коли запровадять її відеофіксацію в онлайн-режимі. Без цього будь-які нововведення марні".

    "Сегодня" перевірила: тестова онлайн-здача іспиту ПДР працює чітко, але запитання до неї є. Ми вибрали найбільш популярну категорію "В" — для водіїв легкових автомобілів і кілька разів спробували здати іспит. На жаль, незважаючи на запевнення ГСЦ про "категоризацію", нам попалися запитання про те, які трактори і вантажні машини можуть їздити в пішохідних зонах, з якого віку навчають їзді на мотоциклі і як повинен вести себе водій рейсового автобуса, від'їжджаючи від зупинки. У ГСЦ нам пояснили, що система поки що працює у тестовому режимі, тому може охоплювати кілька категорій: не тільки "В", але і "А" (мотоцикли). Обіцяють, що в робочій версії цього не буде.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору