ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Закарпатські угорці зібрали 64 000 підписів проти звуження прав нацменшин , які передадуть Порошенку (ФОТО)

Угорці Закарпаття проти звуження прав національних меншин
Угорці Закарпаття проти звуження прав національних меншин

Підписні листи 17 березня угорці принесли до Закарпатської обласної адміністрації, де представники організацій зустрілися з головою ОДА Геннадієм Москалем.

Народний депутат України, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович зазначив, що у Верховній Раді зареєстровано ряд законопроектів, які значною мірою обмежують права як угорської громади, так і права представників інших нацменшин в Україні. А саме право на рідну мову, освіту рідною мовою та вільне користування рідною мовою.

Тому Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ), Демократичний союз угорців України (UMDSZ), Мукачівська дієцезія римо-католицької церкви та Мукачівська греко-католицька єпархія ініціювали збір підписів щодо недопустимості звуження прав національних меншин.

Збір підписів відбувався у 112 населених пунктах Закарпаття, де було зібрано 64 069 підписів з вимогою неприпустимості звуження прав громадян України, які належать до національних меншин.

У документі наголошується, прийняття мовних законопроектів призведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України, поставлять під сумнів щирість проголошених євроінтеграційних прагнень, реалізація яких є неможливою в умовах порушення прав і свобод людини тощо.

Голова ОДА пообіцяв у понеділок під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком передати йому звернення від національної меншини краю.

Заступник єпископа Закарпатської Реформатської Церкви Янош Гейдер зазначив під час зустрічі: "Ми вважаємо, що ці авантюри, котрі створюються з новими законами трошки нагадують радянські часи. Хоча навіть тоді були інколи коректнішими. І мені би було дуже ганьба перед моїми друзями за кордоном, якщо ці законами українцями будуть прийняті".

Нагадаємо, що в центрі Берегова також збирали підписи проти звуження прав громадян України.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов