ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

На Міжгірщині навчають унікального "передвеликоднього" ремесла (ФОТО)

Вони такі одні на Закарпатті!
Вони такі одні на Закарпатті!

:
Міжгірський район – один із наймальовничіших куточків Закарпаття, а його жителі люблять та шанують рідні звичаї. Одними з таких є традиції підготовки до Великодня. Популярними тут є писанки, виконані різноманітними техніками, проте особливо шанують різьблені із дерева.
Виявляється, на Закарпатті є тільки один навчальний заклад, де молоді прививають знання мистецтва різьблення, зокрема й великодніх символів. Це Міжгірський професійний ліцей. Дерев'яна вирізьблена писанка є унікальною й у важкості виготовлення.
Про це «Закарпатському кореспонденту» повідомив майстер виробничого навчання Міжгірського професійного ліцею Василь Фурдь: «У нашому ліцеї ми готуємо фахівців за професією виробник художніх виробів із дерева. До речі, це одна з таких спеціальностей, що залишилася в Закарпатській області. Термін навчання 3 роки. У нас навчаються як хлопці, так і дівчата. Самі придумують орнамент різьблення, як, наприклад, цей едельвейс – квітку полонини, що символізує свято, свіжість. Далі молодь продовжує навчання в вишах на спеціальностях дизайн, образотворче мистецтво тощо».
Як нам розповіли, при виготовленні різьблених писанок дерево спочатку обробляють на токарному верстаті, далі, аби не поранитись, яйце потрібно ставити на спеціальну підставку. На майбутній писанці слід намалювати візерунок і спеціальним ножем вирізати всі елементи задуму.
Для роботи варто застосовувати різьбярські професійні інструменти. Головною складністю вважають тільки брак навичок.
«Найголовніше – навчитися техніки. Тільки з практикою можна виготовляти вироби з ідеально рівними елементами. Наприклад, дивлячись на наші роботи, помічаємо однакову товщину зрізу, елементів та заглиблення», - каже пан Василь.
Майстри цієї справи переконані: такі писанки у великодньому кошику стануть відмінним поєднанням сили природи та важливості збереження давніх традицій краю.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов