ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Співачка Мирослава Копинець стала живою візитівкою Закарпаття на міжнародних теренах

Співоча візитівка Закарпаття — Мирослава Копинець (зліва).
Співоча візитівка Закарпаття — Мирослава Копинець (зліва).

Свідченням до такого твердження, винесеного в заголовок, став об’ємний виступ дивовижної вокальної зірки крайового небосхилу, лауреата Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» 2013 року в жанрі популярної музики на червневому фестивалі «Porto Franko Festival — 2017».

З глибокими автентичними піснями Мирослава Копинець виступала у супроводі етно-музикознавця, члена ради ЮНЕСКО з питань традиційної музики Любомира Кушлика з братнього Львова. Спільно вони демонстрували станіславцям та гостям міста великого Каменяра етнічну програму, що складалася з одинадцяти закарпатських народних пісень. Виконали ж її під акомпанемент старовинних музичних інструментів — дримби, ребра, телинки, сопілки, трембіти, окарини. Публіка, незвична останніми роками до справжньої мистецької глибини, зрештою пройнялася духом пісенної висоти з етнічною проекцією.
А запросила знакову закарпатку не хтось, а ідеолог фестивалю Євгенія Стрижевська. Це давало знак, що на цьому співробітництво не завершиться. Адже в Івано-Франківську проводився відбір на фестиваль джазу в Коктебелі. Це теж серйозно. А щоб ви знали про Стрижевську більше — то додамо дещо й про неї. Починаючи з 2004 року, остання організувала та спів-організувала понад три десятки локальних та міжнародних фестивалів, близько чотириста концертів. Працювала зазвичай із ліпшими музичними колективами, виконавцями, продюсерами. Щодо її місця на Закарпатті, під його незрівнянним сонцем — то з березня 2016 року Євгенія Стрижевська є ідеологом, організатором і директором Polyana Music Festival. Це музикальний фестиваль світового рівня сучасних етно та електроніки. Він вже проходив і буде спалахувати ще поблизу курортного поселення Поляна. Концепція його — якісна світова та українська музика, що звучить просто неба в зоряних Карпатах. Перший фест у Поляні в 2016 році зарекомендував себе у всіх сенсах дуже позитивно. Його відвідало біля семи тисяч людей та істот. Було багато схвальних відгуків від артистів, гостей і преси. Вперше в Україні, до речі, на цій сцені виступив легендарний гурт Deep Forest…
І от Закарпаття в сонячному червні належно представила Мирослава Копинець. І це славно, бо ж «Івано-Франківськ — це порт, який приймає найкращі зразки українського і світового мистецтва. Крім того, слово «порт» можна трактувати як «портал», що передає сигнали в космос і отримує інформацію звідти». Так принаймні охарактеризував фестиваль його директор Ростислав Держипільський. Поряд із Мирославою Копинець виступили знані гурти «Бумбокс», «Гайдамаки», «Брати Гадюкіни», колективи з Ізраїлю.

Василь ЗУБАЧ.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов