ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Справжній замок Дракули знаходиться на Закарпатті

Стіни цього замку на Закарпатті можуть розповісти дивовижні історії
Стіни цього замку на Закарпатті можуть розповісти дивовижні історії

У невеликому віддаленні від центру міста на височині, серед густого тінистого парку, як і належить для древніх замків, розкинулися руїни колись граціозного палацу...

Його стіни можуть сказати випадковому перехожому дивовижні історії, а вид, що відкривається з висоти пташиного польоту, захоплює з першого погляду.

Хоча, від колишньої величі залишилися лише спогади, а архітектурний ансамбль заховав в своїх глибинах час, Хустський замок є однією з найбільш знакових пам'яток Карпат. Історія палацу починається задовго до появи літописів. За численними народними повір'ями, перша споруда з'явилося на цьому місці ще в дотатарський період. Однак, задокументоване будівництво замкового комплексу датується XI століттям. Залишки стародавньої кладки збереглися до сьогодні завдяки унікальному будівельному рецепту - як розчин в той час застосовувалися вапно, яєчний білок і овечий сир, змішані в спеціальній пропорції.

ХVI століття принесло замку зміни - стрімкий розвиток вогнепальної зброї та вдале розташування палацу перетворили його на неприступну фортецю, розділену на два двори - верхній і нижній. На верхньому розташовувалися господарські будівлі і хазяйські приміщення, на нижньому - приміщення для обслуги, внутрішня в'язниця і церква.

Щоб витримати тривалі облоги в замку був побудований колодязь, глибиною 160 метрів, підходи до якого ретельно охоронялися цілодобово, адже в разі блокади вода коштувала життя. В кінці ХVII століття завдяки жарту природи фортеця втратила своє стратегічне значення - блискавка під час грози вдарила в порохове сховище, зруйнувавши більшість укріплень замку.

Але справжню популярність замку принесли не його заслуги, а його темна сторона, пов'язана з правлінням лицаря Драга, що в перекладі з румунської означає чорт. Сталося це в першій половині XIV століття. У 1378 р угорський король подарував Хустський замок двоюрідним братам Балку і Драгу з молдавського роду Драгош. Легенда пов'язує їх спорідненістю з волоським господарем Владом III Цепешем (Дракулою), який став прототипом героя популярного роману Б. Стокера.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов