ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Швейцарці створили заміну серцю

Вченим із Швейцарії вдалось зробити штучне серце
Вченим із Швейцарії вдалось зробити штучне серце
Технологію відливання повністю функціонального штучного серця розробили фахівці зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха.
Орган створений за допомогою 3D-принтера, йдеться в журналі Artificial Organs. Вчені спочатку надрукували прес-форму, а вже потім у неї помістили рідкий силікон.
Прототип має об’єм 679 кубічних сантиметрів, а його маса - 390 грамів. Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому. Як й "оригінал", він має ліву і праву камеру з клапанами, від яких відходять трубки. Останні виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен.
За допомогою повітряних насосів штучний орган може перекачувати рідину та скорочуватися.
Як описується в дослідженні, під час випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідину, що за в'язкістю наближалася до показника крові, зі швидкістю 2,2 літра в хвилину. Це майже удвічі менше за потрібну. Середній пульсовий тиск в аорті при цьому досягав 48 міліметрів ртутного стовпчика.
Науковці переконалися, що прототип повністю відтворював роботу справжнього серця. Правда, через матеріал, який використовувався для його створення, орган виявився недовговічним. В умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень. В нормі це менше години.

Автори не втрачають надії і вірять у подальший успіх. Вони продовжать вдосконалювати свою розробку, аби збільшити термін її служби на роки.
Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов