ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Контрабандні ліки в Україні: кому вигідний дефіцит в аптеках

Звідки беруться рідкісні ліки в Україні?
Звідки беруться рідкісні ліки в Україні?
Фармацевтичний ринок України останнім часом заполонив фальсифікат. Контрабандні ліки, на жаль, користуються попитом у населення, адже високі ціни та відсутність широкого асортименту імпортних препаратів змушують шукати альтернативні варіанти.
Нелегальна фармацевтика процвітає, організовуючи свою незаконну діяльність в обхід податкової та Держлікслужби. Подекуди на цьому непогано заробляють і самі лікарі, які виступають у якості так званих посередників.
Звідки беруться рідкісні ліки в Україні?
Привозять підробки переважно із Індії та Росії, часто – із Євросоюзу. В українських медичних установах поки що катастрофічно бракує необхідної кількості сироватки від ботулізму, тому ліки проти рідкісної хвороби шукають всюди, де тільки можна. При цьому, не надто замислюючись над якістю препарату.

Російські виробники активно наварюють на цьому значний капітал, хоча у сироватки, що постачається нелегальним шляхом з РФ немає сертифіката GMP – єдина міжнародна система для регулювання випуску та продажу медикаментів.
Складно знайти в українських аптеках і деякі позиції ліків від діабету, серцево-судинних захворювань та рідкісні гормональні препарати, хоча їх запитують найчастіше.
Переплачувати в рази, щоб бути здоровим
Українці зважуються на покупку контрабандних медикаментів переважно через відсутність вітчизняного аналога. Деякі просто звикли традиційно більше довіряти іноземним лікам – мовляв, менший ризик натрапити на фальсифікат.
Пацієнти іноземних клінік після повернення в Україну часто продовжують курс лікування призначеними за кордоном препаратами, а якщо купити їх на батьківщині не можна, то вони готові переплачувати навіть у кілька разів.
Відлякує часто й вартість медикаментів – приміром, у Туреччині ліки від діабету у 2,5 рази дешевше, ніж в Україні, так само як і гормональні засоби. Нерідко замовляють препарати і в сусідній Польщі, зокрема – пацієнти з онкологічними хворобами.
Пряма вигода нелегальному бізнесу
Контрабандистам це тільки на руку – вони переправляють величезні партії залізницею, іноді – підкуповуючи провідників. На виході ціна товару зростає, адже нелегальний перевізник намагається компенсувати витрати і непогано нажитися на українцях.
Наприклад, ліки з РФ дорожчають на 20% поки дістаються до Україні – різниця в наших аптеках може бути від 300 до 3000 гривень.
Звісно, існують транснаціональні компанії, які реєструють препарати в Україні через російські представництва, але більшість організовують всю діяльність через інтернет.
Фахівці радять бути обережними із препаратами проти гепатиту С – слід перевіряти ліцензію на імпорт, якщо замовляєте товар з Індії та Єгипту, де він зазвичай дешевший у кілька разів.
Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов