ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

В Україні зафіксували небезпечну хворобу

В Україні зафіксували випадок захворювання на малярію
В Україні зафіксували випадок захворювання на малярію

В Україні зафіксували випадок захворювання на малярію

В Україні зафіксували випадок захворювання на малярію. У Харкові 25 серпня зареєстровано завізний випадок малярії у іноземця, який приїхав з Республіки Гвінея.

Малярія – смертельно небезпечне захворювання, яке викликається протозойними паразитами роду плазмодіїв, що передаються людині під час укусу інфікованими комарами роду Anopheles. 80-90% випадків смерті від малярії спричинені тропічною малярією, що викликається Plasmodium falciparum. Малярія важко піддається лікуванню. Захворювання супроводжується лихоманкою, головним болем, болем у м’язах.

У зв’язку із виявленими випадками малярії в Україні, головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська нагадала медикам, що вони повинні пам’ятати і знати стосовно малярії.

Отже, лікарі мають знати:

– Про способи і методи профілактики (прийом препаратів, використання репелентів, протимоскітні сіток і т.д.);

– Мати настороженість по малярії (наприклад, інфікуватися можуть люди, які живуть поруч з аеропортами, де є літаки, які висаджують не тільки людей, а й інфікованих комарів, привезених в валізах);

– Інформувати про стратегію SBET (standby emergency treatment) — прийом лікарського засобу без контролю лікаря, тобто самолікування протималярійними препаратами при підозрі на захворювання в разі, коли надання кваліфікованої медичної допомоги неможливо протягом 24 годин від моменту появи перших симптомів захворювання.

“На жаль, у нас нерідкі смертельні випадки захворювання при запізнілому надходженні хворих, незважаючи на те, що рятівний препарат був у хворого в наявності, — зазначає Ольга Голубовська. — Адже неможливо дивитися на те, як помирають найбільш соціально активні, як правило, молоді люди від захворювання, якому, по-перше, можна запобігти, й по-друге, проти якого є специфічне лікування, яке найбільш ефективне при ранньому призначенні”.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов