ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Вчені заявили про можливе зникнення ще одного природного ресурсу

Людству загрожує дефіцит важливого ресурсу
Людству загрожує дефіцит важливого ресурсу

Населення планети зростає. Разом з ним збільшується і обсяг споживання природних ресурсів. Ми звикли часто чути про виснаження запасів прісної води, деревини і вугілля. Однак, як повідомляє Портал спецтехніки України, незабаром людство може зіткнутися і з браком піску.

Пісок – це результат діяльності часу. Залишки від скель, валунів і звичайного каміння. Натуральний пісок утворювався століттями, шліфований вітрами, дощами і сонцем. Він створювався шляхом руйнування і подрібнення гірських порід, і складається в основному з кварцу, польового шпату і слюди.

Добувають пісок зазвичай в річках, морях і кар'єрах, а застосовується він в чотирьох основних галузях – будівництві, для створення будівельних матеріалів і скла, для виробництва електроніки, і в процесі видобутку сланцевої нафти і газу. Вилучення цього ресурсу – досить простий процес порівняно з видобуванням багатьох інших корисних копалин. І саме на підставі цього нам чомусь здається, що пісок - це невичерпний ресурс, на який неймовірно багата наша планета. Між тим, ерозія і деградація річок є найбільш частими наслідками безсистемної видобутку піску.

А ось у звіті, опублікованому в науковому журналі Science, вчені озвучують наслідки надмірної видобутку піску. На їхню думку: «Швидке зростання міст є основною рушійною силою збільшення обсягу використання піску ... це Дефіцит ресурсу може обернутися серйозними соціально-політичними, економічними та екологічними наслідками... Наприклад, у Шрі-Ланці великий видобуток піску посилив наслідки цунамі, який прийшов на берег з Індійського океану в 2004 році... Високі прибутки від торгівлі піском часто призводять до соціальних і політичних конфліктів, які закінчуються насильством».


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов