ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Юрій Луценко і журналісти: невідворотне відчуття дежавю

Антикорупційних результатів на Закарпатті Юрій Луценко так і не продемонстрував
Антикорупційних результатів на Закарпатті Юрій Луценко так і не продемонстрував

Вчорашня зустріч Генерального прокурора України Юрія Луценка з журналістами тривала 40 хвилин, була насичена красивими жестами, гучними словами. Моментами хотілося вірити: за усім цим щось таки є.

І не лише через те, що на неї прийшли і громадські правозахисники, які володіють банком інформації про витівки багатьох високопосадовців, а й через те, що довелося відповідати на ті обіцянки, які Генпрокурор давав під час минулого відвідання області.

Але... Якихось реальних результатів у припиненні корупційних діянь у Закарпатській області Юрій Луценко так і не продемонстрував.
Було озвучено величезну цифра затримань на хабарях (юридичною мовою – отримання неправомірної вигоди): по Україні – понад 7 тисяч випадків. Але коли дійшла черга до того, скільки ж хабарників сіли за грати, Юрій Віталійович переходив до іншого. Адже абсолютна більшість справ застрягла в судах або ж узагалі корупціонери були виправдані.

Виходить, одна рука ловить, інша – відпускає. Так дуже зручно: і гарну статистику отримувати про затримання хабарників (принаймні, для прокурорських звітів), і не дуже заморочуватися в боротьбі тим злом, яке вимагає нещадно викорінювати Європа.

Якщо б захотіти, то чому б не влаштувати прокурорську прочуханку тим суддям, які відпускають корупціонерів. Якщо ти впевнений у своїй правоті, то є для цього механізми. А отже, гни своє, і доводь справу до логічного завершення.

До таких подвигів Луценко і його відомство, мабуть, не готові. Значить, липкорукість, казнокрадство, та ж таки лісова мафія і далі цвістимуть рясним цвітом .

Кілька правозахисників і журналістів влаштували Луценкові цілий допит через призначення новим військовим прокурором сил АТО Олега Ціцака. В його декларації немало-небагато – будинок на 480 квадратних метрів, два автомобілі, квадроцикл і байк Harley-Davidson. Ще трьома транспортними засобами Ціцак користується за довіреністю.

На запитання журналістів, як Генпрокурор ставиться до такого незмірного багатства, Юрій Віталійович відповів: у вас тут, на Закарпатті, будинок на 400 квадратів – це норма. То з якого, мовляв, дива треба Ціцака до посади не допускати. І додав таке: по-перше, це порадив йому зробити військовий прокурор Матіос, а по-друге, перед цим призначенням Ціцак показав «дуже добрі» успіхи в викритті високопосадовців.

Правозахисники спробували навести контраргументи: Ціцак намагався приховати вбивство військовослужбовця строкової служби з Новоукраїнки Артема Філоненка, і лише великими спільними зусиллями вдалося перекваліфікувати справу з "самогубства" на "вбивство". Згадували також, що Ціцак не служив в армії та був затриманий за керування авто в нетверезому вигляді. Наводили інші факти, але всі вони тонули в прокурорському красномовстві.

Тепер у зоні АТО Ціцакові ставиться завдання: вивести на чисту воду тих, хто попідписував акти про виконання робіт на об'єкті «Стіна». Мовляв, там зроблено на копійки, а закрито робіт на мільйони. Ця «фортифікаційна споруда» не є перешкодою навіть для зайців, не те щоб для диверсантів. За цей обман відповідають керівники областей, із яких на «Стіну» переводили кошти.

Якщо за 3 місяці не буде результату в цьому питанні – щодо Ціцака і його перебування на посаді будуть зроблені висновки – завершив цю тему Генпрокурор.

Луценко навів приклад жорсткої боротьби з незаконним вирубуванням лісів у Карпатах. Подумалося: нарешті наші лісівники і мисливці на держпосадах згадають свої подвиги - почухають чуби. Аж ні: у їхній бік Юрій Віталійович пішов за прикладом до іншої області – Чернівецької. Затримано за хабарництво і незаконні рубки головного лісівника Буковини - начальника галузевого управління.

В нашому ж «лісовому» відомстві на чолі з Мургою, виявляється, все в порядку! (Затримання тячівського прокурора, якого серед іншого звинувачують і в «кришуванні» злочинів у лісах – не показник. Його вину ще треба довести, а тим часом «велика риба» продовжить гуляти в річці).
Тож усе звелося до того, що Луценко покивав пальчиком у бік закарпатських лісівників, не більше.

Практично на всі запитання журналістів Луценко відповів. Але не покидає відчуття дежавю. З чим воно пов'язано? А з тим, що знову нічого не змінилося в функціонуванні правового "годинника". Він хибує, як раніше. Стрілки в ньому неправильні? механізм давно застарів? а може, майстер не годиться?..

Василь КОЧАН


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов