ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Економічний стан домогосподарств Закарпаття

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств середній розмір домогосподарств області у 2017 році є найвищим серед регіонів країни та становить 3,49 при 2,58 особи середньому по країні, а середній еквівалентний1 розмір – 2,75 особи (по Україні – 2,11 особи).

Середньомісячні сукупні ресурси у І кварталі 2017 року в середньому за місяць на одну умовну1 особу становили 3710,56 гривні та були вищими, ніж в середньому по країні (3623,28 грн). Порівняно з відповідним періодом попереднього року вони зросли на 21,6%.

Основними джерелами сукупних ресурсів домогосподарств зали-шаються доходи від зайнятості, які включають оплату праці (32,3%) та доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості (13,6%). Питома вага пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові та безготівкові пільги та субсидії) становила 21,4%.

Традиційно вагомим для області залишається таке джерело ресурсів, як надходження від особистого підсобного господарства – 10,6% (в середньому по Україні – 7,1%), частка яких порівняно з січнем–березнем 2016 року збільшилася на 1,4 в.п.

Середньомісячні сукупні витрати становили 3597,32 грн. в середньому на одну умовну1 особу домогосподарства в місяць.

Домогосподарства області спрямовували на харчування 51,0% сукупних витрат. Вартість харчування однієї особи в середньому на добу становила 61,20 грн. при 52,40 грн. в середньому по країні та 55,64 грн у січні–березні 2016 року.

На купівлю непродовольчих товарів та оплату послуг домогосподарства щомісячно витрачали 41,3% сукупних витрат. У структурі витрат домо¬господарств серед непродовольчих товарів та послуг найбільшу частку займали витрати на оплату води, електроенергії, газу та інших видів палива (17,8%), на купівлю одягу та взуття (9,2%).

На інші види товарів та послуг (транспорт, охорону здоров’я, предмети домашнього вжитку, побутову техніку, поточне обслуговування житла, зв’язок, відпочинок і культуру, освіту) пересічне домогосподарство витрачало – від 3,7% до 0,9% сукупних витрат.

* Починаючи з 2011р. при розрахунках середньодушових показників, а також показників диференціації населення та домогосподарств за рівнем матеріального добробуту відповідно до сучасної міжнародної практики впроваджено використання шкали еквівалентності. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.


Ганна Лучківська
начальник відділу обробки даних
вибіркових обстежень населення
ГУС у Закарпатській області
тел.3-71-39


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов