ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

«Суддя залежить від Закону і від власної совісті...»

    29 марта 2024 пятница
    29 переглядів
    Іван Мойсюк
    Іван Мойсюк

    Незалежне судочинство-одна з головних ознак демократії. Суд - це єдиний орган, який може захистити людину. Статус нежиттєвого судді - одна з гарантій незалежності судової влади. Чи такий вже незалежний сучасний суддя? З цього приводу наша розмова з головою Ужгородського міськрайонного суду Іваном МОЙСЮКОМ.




    - Іване Івановичу, у вас за плечима вже 16 років стажу суддівської праці, а юридичної - 27. Дев'ять років ви керуєте роботою Ужгородського суду (тепер він вже міськрайонний). Як на вашу думку, чи легше стало працювати вам тепер, адже за плечима маєте такий солідний досвід роботи?



    - Можна було б похвалитися, що працювати стало легше, але насправді зовсім інша, на превеликий жаль, картина. Якби наша держава була по-справжньому правовою державою то й працювалося б, звичайно, легше. А то не встигнеш фіксувати всі поправки то до одного, то до другого закону. Маємо приклади коли деякі закони взагалі не відповідають нормам міжнародного права. Але люди від цього не повинні страждати.



    - Багато різних чуток ходить навколо подій, що сталися недавно на стадіоні в Ужгороді. Як би ви їх прокоментували?



    - Коментарі короткі. Судді всі поза політикою і завжди діють тільки згідно із Законом. Для нас не має значення, хто є хто. Наш суд видав санкцію на утримання одного чоловіка під вартою, двом — продовжили ми затримання до 10 діб.



    - Скільки суддів працює в нашому суді?



    - Сімнадцять Я з великим задоволенням називаю прізвища суддів Павла Микуляка, Юрія Короля, Івана Машкаринця, Ігора Івашкови-ча. Є й серед молодих такі, що зарекомендували себе якнайкраще. Це Ганна Фазекош і Тарас Бисага.



    - Іване Івановичу, юристи завжди нарікають, що багато злочинів скоюють люди у нетверезому стані. Що б ви сказали з цього приводу?



    - Так, це правда. Майже всі злочини, а вбивства - всі, скоєні у стані алкогольного сп'яніння. Люди не розуміють, або не хочуть розуміти, що алкоголь - страшне зло, не одного оковита посадила на лаву підсудних.



    - Чи тісно співпрацюєте з усіма правоохоронними органами?



    - Безперечно, а як же інакше? І з прокуратурою, і з міліцією, і з СБУ тримаємо тісні зв'язки. Істина — найсвятіше, до чого прагнемо. Люди повинні вірити, що саме в суді буде їх виправдано, якщо вони не винні. Я б це особливо хотів підкреслити, бо дехто, можливо, в це не вірить. Але воно так і є, я з чистою совістю це можу підтвердити.



    -Чи велике навантаження на суддів?



    - Надзвичайно велике. Ми в цьому році вже розглянули 600 кримінальних справ, 6 тисяч - цивільних, 8 тисяч - адміністративних. Щодо правового виховання населення, то я б не поставив відмінної оцінки. Воно потребує докорінного поліпшення. Але незнання законів не знімає відповідальності, а пияцтво до того ще й ускладнює вину.



    - Що б ви побажали своїм колегам з нагоди професійного свята?



    - Перш за все міцного здоров'я, особистого щастя, успіхів у праці, ніколи не йти всупереч своєї совісті, постійно удосконалювати свої знання, а вони завжди пригодяться.

    Бесіду вела Марія Підгорна.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору