ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Щипачі"-віртуози працюють на Закарпатті

    19 квітня 2024 п'ятниця
    34 переглядів
    Кишеньковий злодій за "роботою".

    Кишенькові злодії – особлива категорія зловмисників. Вони зазвичай промишляють на ринках або в міському транспорті.

    Затримати такого злодія нелегко, бо для доведення його вини потрібні так звані прямі докази, найкращий з яких – вилучення крадених речей. Це добре знають і самі крадії, тому в лічені хвилини позбуваються чужих речей з допомогою своїх спільників або ж виймають з гаманців гроші і жбурляють їх подалі від себе.
    Працівники міліції стверджують: затримати на гарячому одного кишенькового злодія – це добре продумана, заздалегідь спланована комбінація. Хоча вона не завжди гарантує стовідсотковий успіх.
    Щоб запобігти такому виду злочинів, працівники міліції здійснили низку заходів: в першу чергу склали список осіб, які «спеціалізуються» на кишенькових крадіжках.
    Громадянам також варто подбати про свої гаманці та інші цінні речі, аби вони не стали здобиччю зловмисників. Найперше, не тримати все це в поліетиленових пакетах, у кишенях куртки чи у відкритій сумочці. Покладіть гаманець хоча б у внутрішню кишеню одягу, закрийте на змійку. Найбільше крадіжок відбувається у міському транспорті і найчастіше винні… самі потерпілі. Багато носять зі собою речі, які не потрібні щодня: приміром, паспорт, банківські картки.
    Був такий випадок – у Мукачівський МВ УМВС звернувся місцевий житель і повідомив, що близько 15 години біля кафе він виявив зникнення свого гаманця із 30 гривнями та кредитною карткою, на рахунку якої було 13102 гривень. За скоєння злочину правоохоронці затримали раніше судимого мукачівця. Але той вже встиг зняти з рахунку 10000 гривень.
    Інший випадок. Жінка пішла на ринок, щоб придбати харчі. Біля неї підозріло вешталися незнайомі люди. Після чого зник її мобільний телефон та гроші, які лежали в чохлі. Потерпіла звернулася по допомогу у міліцію.
    До речі, багато хто носить стільниковий телефон на шнурочках. Такі «побілки» зазвичай стають легкою здобиччю крадіїв. Зловмисникам нічого не коштує підбігти і зрізати з шиї телефон. «Щипачі», як правило, працюють бригадами. Один знаходить жертву, інший скоює крадіжку, передає «трофей» третьому, і так далі.
    Кишенькові крадіжки частішають з настанням холодів, тобто з жовтня по квітень. Це той час, коли міський транспорт найбільш заповнений пасажирами, які в поспіху втрачають пильність і не завжди контролюють свої речі. Жертвами злодюжок нерідко стають і численні іноземні туристи. Їхня безпечність та розмови чужою мовою одразу привертають увагу зловмисників. Як наслідок -- втрата дорогих фотокамер, документів та грошей.
    Тож будьте пильними. Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати: безпека речей громадян залежить від самих громадян.
    Євгенія Красилинець, Мукачівський МВ ГУМВС України в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору