ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті більшість "гральних" підприємств працюють у "тіні"

    19 квітня 2024 п'ятниця
    19 переглядів

    Протягом двох місяців комісія, створена розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації, перевіряла гральні заклади області на предмет провадження грального бізнесу.

    Її результати просто шокуючи: виявляється, без відповідних дозволів до цього часу в області працювали 393 гральних закладів, при цьому на Закарпатті офіційно зареєстровано 354.
    Найбільше порушень зафіксовано на Виноградівщині. Тут комісією виявлено 122 зали, які працювали «нелегально». І це при тому, що в районі зареєстровано всього 22 заклади! Не «відстає» по цих показниках і Хустщина: на 1 зареєстрований ігрозал в районі – 29 нелегальних. На Воловеччині взагалі, за даними управління економіки, жоден із підприємців не має дозвіл на провадження грального бізнесу. Водночас комісією встановлено, що 11 залів в районі все ж таки працюють.
    Перелік порушень в діючих закладах надзвичайно великий, нерідко у приміщеннях кафе, що на міських ринках та в селах, встановлені гральні автомати. У більшості випадків з операторами та адміністраторами залів власники не укладають трудові угоди. Чимало гральних залів у закарпатських містах розміщено ближче, ніж на 150 метрів від закладів освіти, медицини. Про дотримання фінансової дисципліни взагалі не йдеться – через касу проходить лише незначна частина прибутку.
    Досить радикально до вирішення проблеми підійшли на Іршавщині. Тут було вилучено 14 автоматів, накладено штрафів на суму майже 18 тисяч гривень. Через порушення правил пожежної безпеки на Свалявщині призупинено роботу 3 закладів, власників оштрафовано на 12 тисяч гривень. На Рахівщині закрито 4 ігрозали. В Ужгородському районі, в селі Великі Лази на території ринку вилучено 8 гральних автоматів, які працювали без відповідних дозволів.
    Майже кожен з ігрових закладів в області працює не без гріха. Попередні результати перевірки свідчать про те, що обласна влада недаремно взялася «закручувати» гайки цьому бізнесу.
    Разом з тим гральний бізнес як на Закарпатті, так і в Україні загалом за останні три роки значно розширився – «однорукі бандити» можна побачити майже в кожному селі. Офіційні дані свідчить про те, що з 2005 року в нашому краї кількість автоматів збільшилася удвічі – до 4 015.
    При цьому сума сплачених податків від цього бізнесу за відповідний період зросла лише наполовину – з 8,3 мільйона гривень до 12 млн. 650 тисяч. Зважаючи на результати нещодавньої перевірки, можна стверджувати, що обласна казна втрачає мільйони гривень від «тіньових» оборудок горе-підприємців.
    Щодо порушників, то наразі обласною держадміністрацією видано розпорядження про усунення недоліків суб’єктами господарювання. Якщо вони цього не зроблять, буде прийнято кардинальне рішення – про анулювання ліцензій. Термін для легалізації буде надано і для закладів, які працювали без відповідних дозволів. В іншому випадку власника змусять «прикрити» бізнес.
    До речі, на одній із останніх сесій обласної ради депутати прийняли рішення «Про впорядкування грального бізнесу в Закарпатській області». Ним, зокрема, передбачено, що гральні заклади не повинні розміщуватися ближче, ніж за 2000 метрів від територій дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, закладів охорони здоров’я, культури та культових споруд. Ще одне нововведення: депутати запропонували місцевим органам визначити спеціальні території для розміщення гральних закладів за межами населених пунктів.
    Жителі Закарпаття схвально сприйняли таку позицію своїх обранців. Першими підтримали своїх колег депутати Білоцерківської сільської ради Рахівського району, які на позачерговій сесії, керуючись рішенням сесії облради, взагалі заборонили розміщення гральних закладів на території рідного села. Депутати мотивували свої рішення тим, що можливості розміщувати ці гральні зали за 2000 метрів від закладів освіти, культури, охорони здоров’я та культових споруд в селі можливості просто немає.
    Діяльність грального бізнесу розглядалася і на останній сесії Ужгородської районної районної ради. Так, депутатами було прийнято рішення рекомендувати Середнянській селищній і сільським радам Ужгородщини розглянути на своїх сесіях та визначити спеціальні території за межами населених пунктів для розміщення гральних закладів.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору