ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Ялинки цьогоріч “тавруватимуть”, аби перешкодити браконьєрам

    24 апреля 2024 среда
    63 переглядів

    Сьогодні в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання, на якому обговорювалася тема „Негативні наслідки ялинкового бізнесу для довкілля”. Напередодні цьогорічних новорічно-різдвяних свят фахівці закликають громадян не наносити шкоди лісам несанкціонованою вирубкою, а при купівлі ялинки перевіряти наявність документів у продавців, що засвідчують призначення ялинки саме для продажу до свят.

    У Закарпатті заготівлею святкових ялинок займаються 18 підприємств — держлісгоспів та держлісомисливгоспів. Про це розповів на засіданні начальник сектора охорони лісу обласного управління лісового господарства Володимир Іванюк. За його словами, згідно з лісовим та природоохоронним законодавством України заготівля ялинок для продажу здійснюється на спеціально відведених місцях — плантаціях та вздовж трас лінійних об’єктів (нафтопроводів та ліній електропередач). Ще один законний спосіб отримання ялинок — вирубування-догляд. Цьогорічний об’єм вирубування ялинок у Закарпатті становить 55 тисяч смерек та 2,5 тисячі ялиць. Площа плантацій становить 21, 7 га, на яких щороку дозріває близько 16 тисяч хвойних дерев.

    Дні напередодні новорічно-різдвяних свят, за словами Володимира Іванюка, — гаряча пора для лісників. Створюються мобільні бригади для охорони лісу від браконьєрів. Особливо проблемними є села, що межують з лісовим фондом. Місцеве населення не бажає купувати ялинку у лісового господарства (хоч ціни, стверджує пан Володимир, помірні), а вирубують ялинки самостійно. Ще більшої шкоди завдає незаконний промисел: селяни вирубують десятки ялинок на продаж. Існує система відшкодування збитків, однак ялинку це вже не врятує. Тим більше, коли йдеться про рідкісний вид. Розмір штрафу залежить від діаметру пня. Приблизно за зрубану ялинку до двох метрів порушник змушений буде заплатити близько 80 гривень. Однак таких злочинців дуже важко притягнути до відповідальності. Штраф одразу на місці законодавством не передбачено, а процедура може затягнутися на довго.

    Щодо засобів захисту законного ялинкового бізнесу, то цього року держлісгоспи „тавруватимуть” дерева спеціальною позначкою. Ціни встановлюватимуть конкретні лісові господарства у районах. Так, найдешевші ялинки будуть у Ясіня, Міжгір’ї, дорожчі — в Мукачеві та Перечині. Цього річ підприємствам заборонено видавати зарплату деревами, як це було минулого року.

    Ідею реалізації ялинок у горщиках, як це є у багатьох західних країнах, в Ужгороді у попередні роки намагалася реалізувати громадська організація „Екосфера”. Однак, за словами її керівниці Наталії Дерев’янченко, проект „Допоможемо різдвяній ялинці” не знайшов підтримки у влади та місцевого лісництва. Ялинки з горщиків навесні можна було висаджувати у ґрунт, наприклад, у Москві щороку такими ялинками засаджують кілька гектарів. Натомість у регіоні щороку до свят знищується стільки насаджень, які за площею становлять один ялинковий ліс.
    Ужгород: головний приз "Лісової красуні-2005" — дитячий майданчик
    Закарпаття. Під час операції "Новорічна ялинка - 2003" у гірському краї працювало 58 мобільних груп природоохонців
    На Закарпатті операція "Новорічна ялинка - 2003" — під особливим екологічним контролем

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору