ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

За рік на Закарпатті народилося понад 700 недоношених немовлят

    18 квітня 2024 четвер
    45 переглядів

    Немовлята, які з’явилися на світ на 22 тижні, отримали шанс на життя. Раніше новонародженою дитиною вважали 28 тижневого малюка. Якщо при народженні пів кілограмового малюка не буде серйозних ускладнень, лікарі зобов’язані забезпечити дитинці якісні умови життя.

    У Мукачевому в обласній дитячій лікарні діє відділення для недоношених немовлятДля порятунку таких дітей у пологових будинках створили відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених. У обласній дитячій лікарні, розташованій у Мукачевому, два роки поспіль діє спеціалізоване відділення для недоношених немовлят, розраховане на 30 дітей. Разом з малюками знаходяться і мами. Якщо це здорова дитина, тільки недоношена, їй не потрібно медикаменти, лише спеціальний догляд та зручне середовище. Діточки лежать у стерильних кювезах, де створено спеціальний мікроклімат з підходящою вологістю та температурою. Режим визначають для кожного маляти індивідуально, в залежності від ступеня його доношеності. Малюки гарні, як лялечки. Вони -- звичайні немовлятка, тільки дуже маленькі. Тут тепло і надзвичайно чисто. Усе аж відблискує сніжною білизною. На кожне чергування лікарі та медсестри одягають свіжі халати. Кювези систематично обробляють спеціальними засобами. Навіть руки мами миють не звичайним милом, а спеціальним антибактеріальним розчином, для кращої стерилізації.

    «Перед тим, як відкрити відділення зробили капітальний ремонт, навіть поміняли усі внутрішні комунікації, -- розповідає завідувач відділенням недоношених немовлят Закарпатської обласної дитячої лікарні Оксана Ольчедаєвська, -- у нас є повний набір сучасного устаткування та необхідної апаратури, щоб врятувати навіть й 22-тижневих малюків. У відділенні працює велика кількість спеціально навченого медперсоналу».

    До підлеглих Оксана Володимирівна вкрай вимоглива. Бо для її пацієнтів потрібен спеціальний догляд. Помилка чи неуважність іноді може коштувати життя маленької людини. Тож коли підбирала собі сестринський персонал, запросила кілька досвідчених медсестер з відділення патології новонароджених. Решту набрала з числа випускників медучилищ краю, яких сама навчила доглядати недоношених немовлят.

    «Іноді легше навчити, ніж перевчити», -- шуткує пані лікар.

    У догляді за недоношеною дитиною потрібна послідовність, переконані фахівці. Такі діти більш хворобливі та вразливі у них частіше спостерігається патологія нервової системи. Ці малюки потребують спеціальної реабілітації. Вдома батьки неспроможні самотужки виходити таку дитину. У відділенні недоношених є усе необхідне для того, щоб дитинка росла та добре розвивалася. Та насамперед, потрібно навчити маму доглядати за таким малюком.

    «Особливу увагу слід звертати на гігієну як матері так її малюка, -- зауважує пані Оксана -- Якщо у звичайних немовлят є імунітет від народження. Здоров’ю недоношеного малюка загрожує навіть банальна інфекція. Дуже важливо щоб такі діти були на грудному вигодовуванні. Якщо мати не має молока, годуємо наших немовлят спеціальними сумішами. Хоча вони дуже дорогі, баночка коштує 45 гривень, та недоношеному малюкові потрібно збалансоване харчування».

    Вага дитини визначатиме, скільки часу перебуватиме малюк у відділенні.

    «Мені тут дуже подобається, -- каже породілля пані Марія, донечка якої з’явилася на світ трішки передчасно. – Раніше б така дитинка навряд чи залишилася живою. Доньку врятували лікарі. У відділенні за дитиною добре доглядають і мене цьому вчать. А донечку ми назвемо Оксанкою на честь лікарки»…

    Статистика каже, що у минулому році на Закарпатті народилося більше 700 недоношених немовлят. Поки що у відділенні малюкам та породіллям місця вистачає.

    «Минулого тижня у нас з’явилися на світ одразу три недоношені двійні, – каже головний лікар Обласної дитячої лікарні Єлизавета Біров, -- Якщо буде потрібно, розширимо відділення»

    Державі відкриття обласного центру недоношених дітей обійшлося у 700 тисяч гривень.

    «Утримання новоствореного відділення обходитиметься в півтора мільйони гривень щорічно. Лише харчування недоношеного немовляти вартує 50 гривень на добу. За один інкубатор треба заплатити більше 50 тисяч гривень. Та не варто рахувати гроші, коли йдеться про врятоване життя», -- переконана пані Біров.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору