ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

В Ужгороді обмінювалися досвідом боротьби з торгівлею людьми

В Ужгороді відбулося засідання круглого столу «Обмін досвідом у сфері ініціатив, спрямованих проти торгівлі людьми: політика і практика» за підтримки Британської ради в Україні, ГО «Веста» та Управління у справах молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Участь у заході взяли представники правоохоронних органів, обласної служби у справах дітей, обласного Центру здоров’я, Закарпатського обласного центру зайнятості, ЗМІ. Йшлося про нинішню ситуації в Україні стосовно залучення працездатного населення та дітей до неоплачуваної праці, секс-індустрії, жебрацтва тощо. Розглядалось питання, яке останнім часом набуває поширення в Україні внутрішня торгівля людьми, коли українців продають як безкоштовну робочу в самій країні. Випадок, який трапився із закарпатськими підлітками в одній із південних областей України минулого року тому підтвердження.
За словами Оксани Гуранич, головного спеціаліста управління молоді та спорту ЗОДА, Державна програма з протидії торгівлі людьми була затверджена в області ще на початку 2007 року. З того часу ведеться активна співпраця між структурними підрозділами Закарпатської ОДА, правоохоронних структур та громадськості, зокрема з організацією «Веста», яка ініціює проведення багатьох заходів з цієї тематики.
Особливо вразливою до проблеми торгівлі людьми групою є діти. Понад 3 тисячі малих закарпатців в області перебуває на обліку як неблагополучні, 163 дитини, які систематично залучаються до жебракування, 1361 дитина проживає у неблагополучних сімях--каже Світлана Якімеліна, начальник Служби у справах дітей Закарпатської ОДА.-- На сьогодні існує також не одна схема нелегального вивозу дітей з інтернатів за кордон. На щастя, в Закарпатті таких випадків не зафіксовано, але представники Служб з інших регіонів України мали справу з такими ситуаціями. Є також позитивна статистика: останні три роки в області більше бажаючих усиновити дитину, ніж самих покинутих малят. Проте при такому попиті існує ризик порушення законодавства.

Закарпаттю більш притаманні злочини у сфері незаконної міграції, за 2008 рік відкрито 19 таких кримінальних справ -- констатував Володимир Поляк, начальник відділу по боротьбі із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми УМВС в Закарпатській області.

Проте довести вину злочинців не так легко: до суду, за словами правоохоронців доходять по 2-3, максимум 4 справи на рік. Ще менше злочинців отримують покарання. За 2008 рік засуджені отримали покарання по 2 кримінальних справах ( відправляли «живий товар» у Москву та Угорщину).

На засіданні йшлося також про працевлаштування закарпатців на батьківщині. Наразі бажаючих працевлаштуватися 9 на одне місце роботи. За кордон офіційно зареєстровані фірми, які працюють на Закарпатті та мають ліцензію працевлаштували за 2008 рік тільки 114 осіб. 44 з них- у Чехію, 27—у Росію, 16—в Іспанію, ще 77—у Польщу. Про це на круглому столі розповіла Лариса Маргітич, начальник відділу профорієнтації Закарпатського обласного центру зайнятості.

Украина стала основным источником работорговли в ЕС

Украинских мужчин продают в сексуальное рабство

В Чехии за торговлю людьми арестованы три украинца


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов