ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: не знаєш броду, не лізь у воду...

    29 марта 2024 пятница
    20 переглядів

    Не встигла ще природа оговтатися від холодної пори року, як водна стихія краю вже “принесла” перші жертви. На сьогодні в Закарпатській області зареєстровано 9 випадків загибелі людей на водних об'єктах, серед яких найшокуючий — фатальна подія у Тячівському районі, де загинула дев'ятирічна школярка. Двоє дівчаток поверталися зі школи через старий місток, що з'єднує два береги річки Лужанки, і провалилися у водойму. На жаль, життя однієї з них врятувати не вдалося. Попереду - літній оздоровлювальний сезон і роботи в рятувальників, на жаль, буде вистачати. Цьому підтвердження й сумна щорічна статистика.

    - Перед рятувальниками, передусім, стоїть завдання попередження нещасних випадків на водних об`єктах, - розповідає заступник начальника УМНС України в Закарпатській області з питань оперативного реагування на надзвичайних ситуаціях та застосування сил Володимир Бодак. - Відповідним розпорядженням голови ОДА "Про попередження загибелі людей на водних об`єктах області в 2004 році" передбачено до початку літнього сезону закріпити водні об`єкти за установами, підприємствами та організаціями з визначенням відповідальних осіб за експлуатацію цих об`єктів. Райдержадміністрації, Берегівський, Мукачівський, Ужгородський, Хустський та Чопський міськвиконкоми мають створити комісії, які визначать зони відпочинку і рибної ловлі, здійснять належний облік та паспортизацію місць масового відпочинку на воді. Вони ж повинні забезпечити роботу сезонних рятувальних постів, обладнати їх відповідними засобами надання першої медичної допомоги у місцях масового відпочинку, - наголошує Володимир Юрійович.

    Правда, й нашим громадянам також не слід нехтувати власною безпекою. Приміром, у місцях масового відпочинку забороняється: стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього і у місцях, де невідомі глибина та стан дна; розпивати спиртні напої і купатись у нетверезому стані; організовувати у воді ігри, пов`язані із пірнанням та захватом тих, хто купається; забруднювати й засмічувати водойми та території пляжів; подавати обманні сигнали тривоги заради жарту; залишати без нагляду малолітніх дітей; використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки тощо; приводити із собою собак та інших тварин. Не варто випробовувати долю, купаючись у затоплених кар`єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не зареєстровані місцевою владою як місця масового відпочинку громадян біля води.

    Особливо вражають випадки в яких гинуть діти. Безпека неповнолітніх на воді, передусім, досягається правильним вибором й обладнанням місць купання і його чіткою організацією. Купання дітей за відсутності рятувальних постів заборонено. Під час перебування діточок у воді на території дитячого пляжу забороняється: купання й присутність сторонніх осіб; катання на човнах і катерах; ігри і розваги на воді. При використанні човнів не слід перевантажувати плавзасоби понад установлену пасажиромісткість; користуватися човном дітям до 16 років без супроводу дорослих; стрибати у воду і купатися із човна; сидіти на бортах, розгойдувати човен, переходити із місця на місце чи пересідати на інший човен.

    Рятувальники також стверджують, що чимало трагедій, які стаються на воді з дітьми є наслідком байдужості дорослих – занадто часто речі, що можна було б попередити, ми до певного моменту вважаємо неважливими, тоді як усвідомлення їх важливості приходить надто пізно аби щось можна було змінити...

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору