ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Контроль якості послуг житлово-комунальної сфери на Закарпатті буде жорсткішим

    19 квітня 2024 п'ятниця
    54 переглядів

    Фахівцями Державної житлово-комунальної інспекції області окреслено загальну картину сучасного стану житлово-комунального господарства в регіоні. Вона є характерною і для інших областей країни: низький рівень відшкодування витрат на виробництво послуг, звідси й така якість.



    У вересні тривали перевірки працівниками Державної житлово-комунальної інспекції в області дотримання законодавства в житлово-комунальній галузі. Виявлені порушення, зокрема щодо встановлення тарифів органами місцевого самоврядування. Так, за результатами перевірки інспекцією направлено подання Тересвянській селищній раді Тячівського району щодо усунення порушень при встановленні тарифів з утримання будинків і прибудинкових територій, які свого часу були встановленні з порушенням законодавства. Тепер їх приведено у відповідність. Без висновків Держінспекції цін встановлені тарифи на послуги з вивезення та утилізації твердих побутових відходів у селищах Ясіня та Кобилецька Поляна Рахівського району. Наразі Держжитлокомунінспекцією підготовлено подання в органи прокуратури щодо приведення рішень органів місцевого самоврядування у відповідність до чинного законодавства.

    – Інспекція і надалі проводитиме аналіз рівня тарифів та складових наданих послуг, оскільки є скарги на те, що деякі підприємства, які працюють у сфері обслуговування будинків і прибудинкових територій до тарифів включають послуги, які фактично не надають, – констатує начальник інспекції у області Едуард Маляр. – Тож ми організовуватимемо виїзди спеціалістів, які перевірятимуть не тільки стан житлового фонду і виконання всіх зобов’язань надавачами послуг, але й їхню вартість.
    Ще один напрям роботи, в якому активно працює інспекція, – реформування житлово-комунальної галузі. Так, в області ведеться активна робота зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На перше вересня є 106 таких об’єднань.

    – Створення ОСББ у межах єдиного комплексу нерухомого майна, що включає земельні ділянки і розташовані на них жилі будинки, є одним із ефективних засобів захисту прав власника житла та організації управління багатоквартирними жилими будинками з різними власниками окремих приміщень, – каже Едуард Маляр. – Такі об’єднання є неприбутковими організаціями, тобто не сплачують податків. Тому тарифи на послуги в них нижчі, ніж в житлово-екплуатаційних підприємствах.
    Лідирує за кількістю створених ОСББ обласний центр – 36. 17 таких об’єднань працює в Берегові, по 16 в Мукачеві та Хусті. Та водночас Едуард Маляр додає, що співвласники багатоквартирного будинку, об’єднуючись в організацію, беруть на себе повний комплекс зобов’язань щодо управління житловим фондом. Отже, керівник об’єднання мусить мати певний обсяг знань для управління будинком. Проте значна кількість мешканців, які хочуть створити ОСББ, такими знаннями володіють недостатньо і це є однією з перешкод на шляху створення об’єднання.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору
    Похожие новости