ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country
Синдикация материалов

угорці

Для захисту інтересів угорців, що мешкають за кордоном, мають утворюватися автономії, а в парламентах тих країн повинні бути етнічні угорські партії. Про це заявив віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн.

236 просмотров. Обговорити (0)

Підписні листи 17 березня угорці принесли до Закарпатської обласної адміністрації, де представники організацій зустрілися з головою ОДА Геннадієм Москалем.

142 просмотра. Обговорити (0)
Загрузка...

Сьогодні вранці відбулася зустріч голови Закарпатської ОДА Генадія Москаля з представниками угорської громади Закарпаття щодо нових мовних законопроектів.

135 просмотров. Обговорити (0)

Підтвердженням цього є угорські прапори на багатьох цивільних та приватних будовах. А також двомовні написи навіть на спорудах органів місцевого самоврядування та адміністративних будівлях.

116 просмотров. Обговорити (0)

У п’ятницю, 17 лютого, в Берегові відбулася знакова для однієї з найчисельніших закарпатських етнічних спільнот подія — створено Товариство молодих угорських підприємців.

155 просмотров. Обговорити (0)

Нещодавно в ОДА за круглим столом керівники Закарпаття разом з представниками різних національно-культурних товариств краю обговорили мовні законопроекти, зареєстровані у Верховній Раді України. Відтак, у відкритій дискусії учасники висловили свою позицію до трьох законодавчих ініціатив.

144 просмотра. Обговорити (0)

Угорщина не потерпить утискання мовних прав угорської меншини України, можливого в разі прийняття закону "Про державну мову". Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто в інтерв'ю газеті Коммерсант.

673 просмотра. Обговорити (0)

На Закарпатті найчисельніший етнос після українців — угорці. Їх тут проживає понад півтораста тисяч, і всі вони народилися на цій землі. З плином часу не асимілювалися з іншим національним оточенням, їхня кількість залишається стабільною.

238 просмотров. Обговорити (0)

Апарат для визначення слуху немовлят від угорського відділення Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей (БДФПД) отримав 9 листопада Хустський пологовий будинок.

264 просмотра. Обговорити (0)

Центр економічного розвитку “Еган Еде” назвав перших переможців масштабного конкурсу для закарпатських угорців.

262 просмотра. Обговорити (0)

Ужгородський район – багатонаціональний край, а відтак багатий на різні традиції, обряди та звичаї, де в мирі та злагоді проживають угорці, словаки, українці, румуни та інші національності.

251 просмотр. Обговорити (0)

Угорці беруться за ремонт автодороги до Верецького перевалу й переглянуть на пропозицію Москаля схему фінансування будівництва Берегівської окружної дороги.

486 просмотров. Обговорити (0)

Учора в рамках проведення короткочасних локальних заходів з використанням службових собак, прикордонники у трьох випадках запобігли контрабанді 3655 пачок тютюнових виробів.

515 просмотров. Обговорити (0)
Біля західних кордонів України розпочинається створення нових народних республік. Щоправда, без автоматів, а по-європейськи тихо.
2709 просмотров. Обговорити (0)

Розпорядженням губернатора краю Геннадія Москаля заступником директора департаменту освіти і науки ОДА призначено Аттілу Штера.

318 просмотров. Обговорити (0)

В усіх угорських селах Ужгородщини проходять майстер-класи з писанкарства, виставки писанок, пасхальних серветок, великодніх композицій.

253 просмотра. Обговорити (0)

У суботу, 19 березня, у скверику біля Совиного гнізда в Ужгороді (на розі вулиць Ракоці і Крилова) урочисто відкрили пам’ятний знак «На честь героїв революції та визвольної боротьби 1956-го року та жертв комуністичних диктатур».

196 просмотров. Обговорити (0)

Угорська академія наук та коледж Матіаса Корвіна провели опитування молодих угорців у віці 15-29 років, які проживають за кордоном.

400 просмотров. Обговорити (0)

Прикордонники Чопського загону в пункті пропуску «Тиса» спільно з працівниками митниці припинили дві спроби незаконного переміщення через кордон тютюнових виробів.

379 просмотров. Обговорити (0)

Відповідно до закону, затвердженим урядом Сполучених Штатів Америки, безвізові поїздки угорських громадян в США можуть бути обмежені, якщо протягом останніх п'яти років ці громадяни побували в Сирії, Іраку, Ірані або Судані. У таких випадках угорцям доведеться оформити візу, перед поїздкою до Сполучених Штатів, - повідомляє портал hvg.hu.

499 просмотров. Обговорити (0)

Із джерела одержано перший переклад на на українську мову статті відомого українського громадсько-політичного діяча, дипломата, юриста, журналіста, публіциста Лонгіна Цегельського (1875-1950), яка має назву "Яке відношення мають угорці до українців?". Це невідома робота автора, хоча він писав досить багато статей про Україну й публікував їх за кордоном.

947 просмотров. Обговорити (1)

Як зазначають угорські фахівці, сміття, що його принесла Тиса із Закарпаття, може представляти небезпеку для докілля, й немає жодних достатніх практичних методів перепинити потрапляння побутових відходів далі у море.

612 просмотров. Обговорити (0)

Згідно з протоколом Берегівської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Берегівської міської ради від 04.11.2015 р.» до ради пройшли такі депутати:

541 просмотр. Обговорити (0)

12 жовтня укладено й підписано угоду про підтримку кандидата на посаду міського голови Ужгорода та подальшу співпрацю. Товариство угорської культури Закарпаття в особі голови організації Золтана Торіча та кандидат на посаду міського голови Ужгорода Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради, поставили свої підписи під текстом угоди про співпрацю.

458 просмотров. Обговорити (1)

У берегівському готельному комплексі “Гелікон” було відзначено 18 кращих угорських педагогів Закарпаття, діяльність яких - неоціненний внесок у розвиток угорської громади краю.

592 просмотра. Обговорити (0)

Товариство угорської культури Закарпатття (KMKSZ) засудило провокацію проти мешканців кількох населених пунктів, де переважно мешкають угорці.

554 просмотра. Обговорити (1)