ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country
Синдикация материалов

історія

Знайомлячись з історією Ужгорода, часом дивуєшся: яких лише людей доля не приводила до нашого міста.
170 просмотров. Обговорити (0)
Понад 3 тисячі років тому на території сучасного Закарпаття існувала культура, названа сучасними археологами станівською. Її сліди — на Мукачівщині, у селі Станово, де були виявлені перші знахідки цієї культури.
225 просмотров. Обговорити (0)
Загрузка...
«Для багатьох людей щастя – це коли приходиш додому стомлений з державної роботи, і син, радіючи, стрибає на руки. Для людей із непростим складом мислення потрібно дещо більше», - це один із багатьох цікавих висловів героя нашої розмови.
274 просмотра. Обговорити (0)

Василь Пилип до війни з Росією завжди ставився з насмішкою, вважав, що життя, як колода карт, якою грають виключно політики, тож аби не потрапити під мобілізацію 30-річний чоловік звільнився з роботи і подався на заробітки… в Підмосков’я.

298 просмотров. Обговорити (1)

Тим, хто вже бував у селі Нижнє Солотвино, добре відомо, що воно славиться домашнім вином, яке виготовляє, напевно, кожен мешканець, а також “пивницями” - льохами, видовбаними у схилах пагорбів.

381 просмотр. Обговорити (0)

День ангела сьогодні відзначають Анатолій, Анна (Ганна), Григорій, Євстафій, Іван, Йосиф (Йосип, Осип), Олена, Фекла.

246 просмотров. Обговорити (0)
...Як у середньовіччі облаштували "Венецію" між Ужгородом і Мукачевом, чому чорт кидається камінням, що буде із занедбаним палацом барона, де знаходяться одні з найкращих винних підвалів Європи?...
160 просмотров. Обговорити (0)

У цей день дуже багато не працюйте, дослухайтеся до порад і не розгулюйте в одній шкарпетці.

139 просмотров. Обговорити (0)
Історія Ужгорода багата на доленосні події, яскраві постаті і … старі дерева.
177 просмотров. Обговорити (0)

Я продовжую переглядати архів репортажних фотографій, що публікувалися в минулі роки в газеті «Європа-Центр» і на сайті korzonews.info і порівнювати їх з тим, як ті ж місця міста виглядають зараз.

169 просмотров. Обговорити (0)

У складі Чехословацької республіки Ужгород перебував з 1920 по 1939 роки. Цей період називають найкращим в історії розвитку міста, оскільки чехи залишили після себе чимало архітектури, яку використовуємо донині, та й узагалі місто мало власний унікальний колорит у ці роки.

587 просмотров. Обговорити (0)

Відомий закарпатський історик і археолог Олександр Дзембас – добре знана людина далеко за межами Закарпатської області.

292 просмотра. Обговорити (0)

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

223 просмотра. Обговорити (0)

Сьогодні, 9 листопада, голова обласної ради Михайло Рівіс провів розширену нараду з головами районних рад, міськими головами міст обласного та районного значення.

257 просмотров. Обговорити (0)

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

225 просмотров. Обговорити (0)

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

220 просмотров. Обговорити (0)
Результатом кривавих років безглуздої війни був розпад чотирьох монархій: Австро-Угорської, Німецької, Російської та Турецької.
349 просмотров. Обговорити (1)
В Ужгородській міськраді відбувся круглий стіл на тему збереження архітектурної спадщини міжвоєнного періоду.
119 просмотров. Обговорити (0)

Найважливіші події в Україні та світі, дні народження знаменитостей.

205 просмотров. Обговорити (0)
Ужгород - місто на заході України, адміністративний центр Закарпатської області.
156 просмотров. Обговорити (0)
Ужгород у вечірній час чимдалі стає привабливішим передусім завдяки особливій аурі, якої місто набуває завдяки архітектурним пам’яткам та підсвіченим мостам і фасадам будівель.
331 просмотр. Обговорити (0)
Відомий закарпатський археолог Ігор Прохненко, доцент Ужгородського національного університету, розповів про те, коли почався Ужгород.
173 просмотра. Обговорити (0)

Кожен матеріал із циклу "Втрачений Ужгород" - це справжня мандрівка у минуле. Її історичні екскурси читають, розповсюджують і коментують, їх чекають і ними насолоджуються.

398 просмотров. Обговорити (0)

«In Between» – навчальна програма, яка створена для пошуків місцевої історії на прикордонні Європи. У другій едиції навчальних візитів міжнародна група студентів з 13 країн світу вивчатиме історію чотирьох європейських прикордонних регіонів - чесько-німецько-польському, угорсько-сербохорватському, австрійсько-словенському кордонах, а також на Закарпатті.

146 просмотров. Обговорити (0)

У суботу, 10 вересня, не стало Вячеслава Григоровича Котигорошка, доктора історичних наук УжНУ.

208 просмотров. Обговорити (0)

Історія митниці на Закарпатті починається з 8 вересня 1945 року. На залізничній станції Чоп слідкували за збереженням вантажів, вели їх суворий облік та стежили за дотриманням законності вивезення товарів 7 працівників.

377 просмотров. Обговорити (0)

На старому фото хрестиком відмічено місце, де нещодавно знайшли залишки набережної Малого Ужа. Ще раніше тут була невеличка, але живописна зелена зона з деревами.

443 просмотра. Обговорити (0)

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової книжки Сергія Федаки “Хроніка Закарпаття у незалежній Україні (24 серпня 1991 – 24 серпня 2016)”, яка містить близько тисячі дат останньої чверті століття – події політичної, економічної, культурної історії області.

164 просмотра. Обговорити (0)