ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country
Синдикация материалов

поет

Богдан Бойчук - український поет, перекладач та один із засновників Нью-Йоркської групи помер вчора на 89 році життя

"Минулої осені Бойчук відвідував Львів, де читав свою поезію у театрі Леся Курбаса".

Народився Богдан Миколайович Бойчук 11 жовтня 1927 року на Тернопільщині. У воєнні роки його відправили в німеччину на примусові роботи.

175 просмотров. Обговорити (0)
Загрузка...

«Інколи, як повітря ковток, необхідно вирушити на Південь або Захід...», - мотив з вірша К.Девдери.

220 просмотров. Обговорити (0)

Цього тижня в обласній бібліотеці імені Ф.Потушняка, що на проспекті Свободи в Ужгороді, пройшов за наповненої зали вечір пам’яті співака і кумира багатьох поколінь Володимира Висоцького.

418 просмотров. Обговорити (0)

Прикро усвідомлювати, що вже не писатиме вірші та ніколи не сяде за комп’ютерну клавіатуру відомий поет і перекладач, громадський діяч Срібної землі Іван Юрійович Петровцій.

487 просмотров. Обговорити (0)

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки вибраних поезій Василя Діянича «Гори ви мої мальовані».

387 просмотров. Обговорити (1)

Сьогодні, 3 грудня, відзначає свій день народження український поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

628 просмотров. Обговорити (0)

Іноді улюблений вірш може відкрити очі на твою роздовбану країну. Навіть якщо вірш цей американський, а твоя Батьківщина називається Україною (і водночас нею не є). Зрештою, саме за це вірші й стають улюбленими. Отож, спати з жінками.

827 просмотров. Обговорити (2)

Цього разу я б хотіла поділитися з вами трьома поезіями, які свого часу сильно на мене вплинули.

369 просмотров. Обговорити (0)

"...В історії фахівці завжди мали свої об'єднання. Вони збиралися, радилися, удосконалювалися. Кожен цеховик мав своє клеймо, яке, зокрема, вказувало на приналежність до певного цеху. Ніхто не ставив запитання, чи потрібне таке об'єднання, чи ні?

А якщо воно виникає, то за цим завжди є якісь лихі помисли..."

561 просмотр. Обговорити (0)

У зрілому віці, маючи за плечима солідний трудовий стаж і важкий багаж життєвих пізнань, долучився до літературної творчості уродженець Колочави, а нині житель Міжгір’я Василь Михайлович Малета. Він так стрімко появився на поетичному небокраї Міжгірщини, що одразу став помітним у цій когорті.

564 просмотра. Обговорити (0)

В Хустській міській бібліотеці відбулася надзвичайно приємна подія – творчий вечір поета Василя Білича. До організації культурного заходу приклалися працівники книгозбірні на чолі з директром Вікторією Курденко, яка, власне, й звернулася з вступним словом до аудиторії з числа місцевої інтелігенції, поціновувачів художнього слова.

996 просмотров. Обговорити (0)

Цього року Шевченківський комітет, очевидно, вирішив обійтися без підкилимових «перегонів» і визначив у галузі літератури (на найвищу Національну премію) дійсно кращого. Це поет із Закарпаття Петро Мідянка, який багато років вчителює в селі, служить дияконом у церкві — і створює свої унікальні поетичні світи.

2118 просмотров. Обговорити (2)

У п'ятницю, 14 жовтня, гостем прес-центру «Закарпаття» стане поет Петро Мідянка. Зі свого села Широкий Луг на Тячівщині, де живе і вчителює, Петро Мідянка вибирається у широкий світ не так вже й часто, власне до Ужгорода – ще рідше.

1032 просмотра. Обговорити (0)

Відомий поет Петро Мідянка лише інколи виринає зі своєї карпатської глибинки із черговою книжкою-самоцвітом. Кілька років тому одна з них стала в Чехії бестселером. Його твори виходять у найновіших антологіях англійською мовою, а статті про нього вміщують резонансні вітчизняні довідники. Він лауреат всеукраїнських літературних конкурсів та міжнародних стипендій, єдиний закарпатець, який є повноправним представником сучасного українського літературного бомонду.

993 просмотра. Обговорити (1)

“Мені казали, що в мене немає голосу, /Темне минуле і труднощі з алкоголем, /і, як інколи пишуть газетні полоси, /змішую пиво з горілкою, риму – з болем. /Мені казали, що в моїх віршах брудно і холодно, /Біблійний туман і печаль вокзальна. /На це кажу: у моїх віршах вітри, як жіночі стогони: /Помірно-континентальні…” – пише в одній із поезій суперечливий і епатажний поет, артистичний і привабливий Андрій Любка.

1434 просмотра. Обговорити (1)

Відомий на Закарпатті журналіст, публіцист, поет, гартований "Франковою кузнею", Василь Кухта має на своєму творчому рахунку не одну нагороду. А нещодавно здобув найвищу відзнаку в царині поезії від Національної спілки письменників України.

2114 просмотров. Обговорити (0)

Молодий ужгородський поет Андрій Любка отримав стипендію міністра культури Польщі в рамках програми «Gaude Polonia».

775 просмотров. Обговорити (2)

Як повідомили кореспонденту UA-Reporter.com в НЛО "Ротонда", поет Андрій Любка із Ужгороду візьме участь в польському поетичному фестивалі "Puls literatury", який проходитиме 9-17 грудня в місті Лодзь.

1088 просмотров. Обговорити (0)

Віднедавна я з друзями відкрив для себе чудове кафе у селі Тарновці Ужгородського району на Закарпатті. Як пізніше з’ясувалося, його господар, чех за національністю, за вмінням зустрічати гостей, сервірувати стіл та пригощати кулінарними шедеврами може дати фору багатьом іменитим ресторанам обласного центру міста Ужгороду...

1279 просмотров. Обговорити (0)

– Багато поетів пишуть про невідомих людей, про бездомних, про маргінальні категорії населення. Поезія – це витискання гнійних наривів із чогось.

1416 просмотров. Обговорити (0)

Так уже влаштоване життя наше: нічого і нікого вічного на цій землі не буває. Людина приходить у світ, щоб щось добре зробити і відійти за межу вічності, залишивши по собі світлу пам’ять і все те добре, зроблене нею.

1230 просмотров. Обговорити (0)

Відомий хірург, клініцист Петро Шеремет пройшов усі етапи становлення — від фельдшера до професора. Педагог, блискучий оратор, поет, художник, співак — все це він. У неділю Петрові Федоровичу виповнилося 70 літ. А сьогодні професор — наш гість.

1544 просмотра. Обговорити (0)

Івано-Франківський арт-клуб «Химера» відкрив весняний сезон. Наразі у виставковій залі «Леонардо-да-Далі» можна буде побачити живопис Василя Красьохи.

1514 просмотров. Обсудить (0)

Серед прогресивних письменників Закарпатського краю вже стало усталеним прислів’я: «від Миколая до котів – не декламуємо віршів».

1461 просмотр. Обсудить (0)

Ось так, Васю, і підкрадається зрілість. Із сивиною на скронях, хронічною невиспаністю в очах, кількома рваними ранами на серці та вічним браком часу на головне. Дивишся назад і щось шукаєш, шукаєш, шукаєш… У цьому густому тумані минулого час від часу вигулькне рідне обличчя, незабутній епізод чи болюча фраза і знову зникне.… Ніби було й не було… Ніби ти і не ти… Ніби недавно і давно… Боже, як це було давно!.. Невже, Васю, ми так постаріли?!

2108 просмотров. Обсудить (2)

У приміщенні Фонду Івана та Юрія Лип, що знаходиться на Молдаванці, відбулася презентація поетичної збірки «Тіло лучниці» ужгородського поета Олександра Гавроша та збірки новел «Перелітна» молодої письменниці із Закарпаття Ірисі Ликович.

2503 просмотра. Обсудить (0)

"Рекітське сузір’я" — під такою назвою 10-12 липня в невеличкому сільці Рекіти Міжгірського району Закарпаття відбудеться другий, уже міжнародний, фестиваль юних поетів і прозаїків.

1139 просмотров. Обсудить (1)

Сьогодні о 18.00 в Ужгороді у приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок відбудеться ювілейний творчий вечір русинського письменника Івана Петровція з нагоди його 60-ліття.

2476 просмотров. Обсудить (0)