ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country
Синдикация материалов

Карпатська Україна

Результатом кривавих років безглуздої війни був розпад чотирьох монархій: Австро-Угорської, Німецької, Російської та Турецької.
290 просмотров. Обговорити (0)

На продовження відзначення 78-ї річниці Карпатської України маємо ще одну дату – 31 березня Маргареті Баботі, активній учасниці тих подій, одній із чільних представниць української діаспори в Словаччині, виповнилося би 100. Із життя вона, на жаль, пішла в 2009-му.

219 просмотров. Обговорити (0)
Загрузка...

Члени громадського формування "Апологет" з ОГП і ДК разом із активістами Міжгірщини провели заходи по вшануванню пам"яті Карпатських січовиків на Міжгірщині.

179 просмотров. Обговорити (0)

З нагоди проголошення 78-ої річниці Карпатської України, у середу, 15 березня, у меморіальному комплексі «Красне поле» поблизу Хуста пройшов мітинг-реквієм.

159 просмотров. Обговорити (0)

Сьогодні, 15 березня, покладанням квітів до пам′ятника президенту Карпатської України Августину Волошину на Закарпатті розпочали пам′ятні заходи до 78-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України.

133 просмотра. Обговорити (0)
Мешканці Закарпаття відзначають 78-у річницю проголошення незалежності Карпатської України.
103 просмотра. Обговорити (0)

Сьогодні Василь Грицак прибув на Закарпаття аби взяти участь у круглому столі «Карпатська Україна 1938-1939 років – етап української державності в XX столітті», який відбувся в Ужгородському національному університеті.

231 просмотр. Обговорити (0)

На Закарпатті наступного тижня відзначатимуть дві дати: річниця проголошення Конституції та Акту незалежності Карпатської України, а також 169-та річниця Революції та визвольної боротьби 1848-49 років в Угорщині, яке також традиційно відзначається у нашій області.

305 просмотров. Обговорити (1)

У середу наступного тижня — 15 березня — відзначатиметься річниця Карпатської України. Для жителів Закарпаття цей день буде вихідним: відповідне розпорядження підписав голова ОДАГеннадій Москаль.

134 просмотра. Обговорити (0)

У Хусті, колишній столиці Карпатської України, подвиг синів якої понині слугує для нащадків прикладом героїзму, скоєно черговий акт вандалізму.

146 просмотров. Обговорити (0)

У рамках відзначення 77-ї річниці проголошення Карпатської України на кафедрі політології і державного управління факультету суспільних наук відбувся круглий стіл з обговорення книги Майкла Вінча «Одноденна держава».

200 просмотров. Обговорити (0)

77 років тому вони поклали своє життя, виборюючи незалежність нашої України.

245 просмотров. Обговорити (0)

В Ужгороді до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину відбулося покладання квітів.

358 просмотров. Обговорити (0)

Таку дискусійну панель провели в Ужгородському національному університеті.

242 просмотра. Обговорити (0)

77 років тому, 15 березня 1939 року, на малій частині розірваної між різними державами української землі було створено прототип своєї держави, Карпатську Україну.

238 просмотров. Обговорити (0)

На 95 році життя відійшов у вічність славної пам'яті останній закарпатський січовик Паращинець Микола Іванович, який на Красному Полі захищав Незалежність Карпатської України.

239 просмотров. Обговорити (0)
Проголошенн незалежності - один із кроків на шляху до Соборності України та становлення її державності.
380 просмотров. Обговорити (0)

Ми вже розміщували рецензію письменника Василя Горвата про публіцистичне видання Майкла Вінча «Одноденна держава». Надруковані у київському видавництві «Темпора» свідчення англійського журналіста про події в Карпатській Україні викликали жвавий інтерес у читацької публіки.

341 просмотр. Обговорити (0)

У неділю, 15-го березня, в Ужгороді проходила процесія Хресної Ходи, що традиційно відбувається у третю неділю Великого посту, яка називається Хрестопоклонною.

716 просмотров. Обговорити (0)

Далекий 39-ий... Найбільша битва розгорнулась 15 березня на Красному полі - рівнині, що лежала на правому березі Тиси поблизу Хуста. В цьому бою загинуло близько 230 січовиків, чеських воїнів і добровольців...

779 просмотров. Обговорити (1)

76 років тому, у березні 1939 р., українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав.

1071 просмотр. Обговорити (8)

У березні 1939 року на території Закарпаття постала Карпатоукраїнська держава, проголошення незалежності якої - один із кроків на шляху до Соборності України та становлення її державності. Чимало справжніх героїв поклали свої життя на Красному полі, у битві, яка стала кульмінацією всієї героїчної оборони Карпатської України.

337 просмотров. Обговорити (1)

Після Мюнхенської конференції чотирьох держав – Німеччини, Великобританії, Франції та Італії (29-30 вересня 1938), де Західна Європа за рахунок Чехословаччини хотіла відкупитись від Гітлера, німецькі тайні служби розпочали дезінформаційну акцію з т.зв. "українською картою".

1052 просмотра. Обговорити (0)

Днями в Закарпатті відбувається відзначення сімдесят четвертої річниці Карпатської України. Карпатських січовиків називають найкращим прикладом патріотизму та відданості своїй країні. Тому, як пояснюють організатори заходу, подібні дійства як ніколи потрібні в нинішній час.

724 просмотра. Обговорити (0)

"Впродовж 20 років після Першої світової угорці страждали від комплексу втрати великої країни. У 1918 році Угорщина зменшилася на третину. Власне, тоді від неї було забрано і Словаччину, і Закарпаття. Ідея угорського реваншизму привела до тісного союзу з Німеччиною, яку мучило те саме. Готуючи собі надійного союзника, Гітлер таємно пообіцяв угорцям передати все, що вдасться", - пише журнал "Український тиждень", аналізуючи історичний досвід Карпатської України у стосунках із Угорщиною.

753 просмотра. Обговорити (0)

Цінність знайдених під час ремонту храму документів місцеві мешканці не оцінили, а тому вирішили знищити. На щастя, документи потрапили до рук членів закарпатського осередку ВО “Свобода” і, таким чином, були врятовані.

724 просмотра. Обговорити (0)