ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

600 посадових осіб Закарпаття притягнуто минулого року до відповідальності за порушення фінансової дисципліни

    18 апреля 2024 четверг
    60 переглядів

    Результати проведених за минулий рік перевірок та ревізій засвідчують поступове зменшення обсягів фінансових порушень у бюджетній сфері, що є закономірним наслідком підвищення рівня попереднього і поточного контролю, який здійснюють ДКРС та інші правоохоронні органи, а також є свідченням удосконалення бюджетного законодавства.Попереджувальна та профілактична робота сприяла значному поліпшенню ефективності освоєння бюджетних коштів, зведення до мінімуму розпорошень бюджетних коштів, їх незаконному витрачанню. Наприклад, сума виявлених фінансових порушень, що призвели до збитків, порівняно з відповідним періодом позаминулого року зменшилася з 7,6 млн. грн. до 4,9 млн. грн. протягом 2004 року.



    Але, в той же час, не всі об’єкти контролю дотримуються бюджетного кодексу і час від часу допускають певні порушення фінансової дисципліни. Так, протягом 2004 року працівниками контрольно-ревізійної служби області проведено ревізії і перевірки в 547 установах, організаціях та підприємствах, в 405 з них, що становить 74 % від загальної кількості. Виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму понад 44 млн. грн.



    Протягом минулого року до правоохоронних органів передано матеріали 171 ревізії та перевірки. До дисциплінарної та адміністративної відповідальності притягнуто 600 посадових осіб.



    Серед найважливішої роботи, яку протягом минулого року проводили працівники КРУ в Закарпатській області, це перевірки використання бюджетних коштів на літнє оздоровлення дітей, на реалізацію програм “Шкільний автобус” та “Комп’ютеризація шкіл”, перевірка виконання бюджетів шести районів та міст області.



    Наразі тривають перевірки використання бюджетних коштів на проведення виборів Президента України, а також використання субвенції з Державного бюджету, виділеної Закарпаттю згідно з постановами Кабміну на здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об’єктах комунальної власності у 2004 році, а також на виконання інвестиційних проектів у 2004 році. Ці кошти повинні були значною мірою вирішити най болісні питання господарства краю, однак через ряд причин кошти не були використані повністю, частину з них навіть повернуто до Держбюджету.



    Як неодноразово звучало в регіональних засобах масової інформації, до області надійшла субвенція на фінансування 57 об’єктів на загальну суму понад 83 млн. грн. З-поміж цих об’єктів такі, що є надзвичайно актуальними та давно потребують вирішення — це реконструкція архітектурних пам’яток області, будівництво комплексів лікарень, запобігання аваріям у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об’єктах комунальної власності.



    На жаль, вирішити ці питання нашим господарникам так і не вдалося і, як з’ясували ще в листопаді 2004 року обласні контролери-ревізори, на це були ряд причин.



    Насамперед слід сказати, що по ряду об’єктів, на які навіть надійшли кошти, виконання робіт ледве сягає від 5 до 40 відсотків, а саме: на об’єкті “Обласна клінічна лікарня будівництво хірургічного корпусу в м.Ужгород” підрядником виконано робіт всього на 22,8 %; в облфілармонії виконано ще менший обсяг робіт — 5,5 відсотків від потреби. Аналогічною є ситуація з такими пам’ятками архітектури, як Ужгородський замок — реконструкцію виконано всього на 5,1 відсотків від передбаченого.



    Чи не найбільше, виявляється, „пощастило” Ужгородській Ратуші, роботи по реконструкції якої підрядник встиг виконати на 47,8 % від плану, хоча замовник так і не оплатив більше половини виконаних робіт.



    Також сумною виглядає ситуація щодо реконструкції об’єктів житлово-комунального господарства обласного центру. На терміновій необхідності виконання ремонтних робіт на таких об’єктах наголошувалося вже неодноразово на всіх рівнях влади, і зрештою зараз, коли кошти нарешті надійшли, через чиюсь недбалість чи некомпетентність їх втрачено, тобто проблема знову залишилася невирішеною. Так, на реконструкцію підземного водозабору “Минай” м. Ужгорода було використано всього 434,1 тис. грн. (4,6 %) з передбачених 9,5 млн. грн., каналізайно-очисним спорудам обласного центру дісталося трохи більше — підрядник виконав роботи на 3 млн. 180 тис., однак і це мало з огляду на те, що передбачалося вкласти понад 24 млн. грн.. Тобто, рівень виконання робіт знову ж таки виглядає жалюгідно — всього 12,8 %.



    Серед інших порушень, які виявили контролери-ревізори при перевірці використання коштів державної субвенції — завищення вартості виконаних робіт, порушення при укладанні угод на виконання робіт, недотримання договірних умов, в окремих випадках — відсутність протоколів погодження договірної ціни на будівельну продукцію, відсутність графіків будівництва, недотримання термінів використання авансів тощо.



    Працівники КРУ встановили, що основним „винуватцем” у невиконанні реконструкції та інших робіт по області, на які була спрямовані кошти субвенції з Держбюджету, є Генеральний підрядник — Івано-франківська фірма ЗАТ “Західхімпроммонтаж”. Саме з нею укладено угоди на загальну суму понад 68,6 млн. грн. (або 73,5 відсотків від загальної суми передбачених коштів у цілому по області). Згідно з нормативними документами, фірмі навіть перераховано аванс (близько 24 млн. грн.), використання переважної кількості якого не підтверджено. Ще однією проблемою є те, що фірма чомусь доручила виконання робіт субпідряднику в Одесі який, у свою чергу, доручив виконувати роботи субсубпідрядникам на Закарпатті. Невідомо, для чого створено такий довгий ланцюг найму виконавців та проходження коштів субвенції, якщо й на Закарпатті є фірми та потужності для виконання значної частини передбачених обсягів робіт у визначені терміни. З огляду на це, виникає ще одне пиатння — чому саме ЗАТ “Західпроммонтажу” доручили виконання робіт, адже, знову ж таки, за результатами перевірки працівниками КРУ, процедура тендеру з відбору Головного підрядника була доволі завуальованою (шляхом застосування процедури закупівлі у одного учасника), без оголошення тендеру в засобах масової інформації тощо.



    Результатом „горе-діяльності” Івано-франківської фірми став ще один факт, який, певною мірою, теж зашкодив області — внаслідок такого несвоєчасного, незадовільного освоєння субвенції казначейством повернуто до Державного бюджету загалом (по обох програмах) понад 26,5 млн. грн. Про всі встановлені факти поінформовано правоохоронні органи Закарпатської області.



    І кількома словами про плани КРУ в Закарпатській області на 2005 рік. В основному увага приділятиметься перевіркам цільового та ефективного використання бюджетних коштів Фондами загальнообов’язкового соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, соціального страхування на випадок безробіття тощо. Триватимуть розпочаті минулого року перевірки використання субвенцій на здійснення заходів з запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших об’єктах комунальної власності, а також на виконання інвестиційних проектів. Надзвичайно важлива робота чекає контролерів-ревізорів щодо перевірки перевірки використання вимог законодавства у процесі використання коштів держбюджету, виділених для проведення установами Ощадбанку компенсаційних виплат громадянам України та їх спадкоємцям за грошовими заощадженнями.



    Прес-служба КРУ в Закарпатській області


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору