ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

7-9 серпня Ужгород запрошує на "Тиждень зеленої енергії"

  05 декабря 2023 вторник
  Аватар пользователя Гость
  Неопределенный

  7-9 серпня в Ужгороді можна буде дізнатися про усі сучасні способи зменшення рахунків за газ та електроенергію – тут відбудеться міжрегіональна виставка «Тиждень зеленої енергії», яка презентує можливості у сфері енергозбереження та використання відновлювальних джерел енергії.

  Як повідомили у Фонді розвитку транскордонного співробітництва та спеціальних економічних зон, Міжрегіональна виставка відбудеться у рамках проекту «Тиждень зеленої енергії», що реалізовується на Закарпатті та Саболч-Сатмарської області Угорщини. Цей проект здійснюють: з українського боку Фонд розвитку транскордонного співробітництва та спеціальних економічних зон, з угорського – некомерційне товариство «Біо-Сіл» у рамках програми «Розвиток транскордонного співробітництва в угорсько-українському прикордонному регіоні» за підтримки Норвезького фінансового механізму.

  Проект передбачає інформування громадян та органи влади про альтернативні джерела енергії та енергозбереження, навчання з цих питань, проведення конференцій, семінарів, а найголовніше – двох міжрегіональних виставок в Угорщині та Україні. Виставки презентують усі наявні технології цих двох країн з використання усіх видів енергії (сонця, води, вітру, біомаси тощо). Близько 25 фірм представлять свої розробки та вироби в Ужгороді. Будуть і науково-технологічні розробки зі Сваляви, Берегова, Ужгорода.

  Крім власне знайомства з потенціалом галузі організатори сподіваються на ще один практичний ефект – заходи проекту допоможуть реалізувати регіональну Програму енергозбереження і розвитку альтернативних джерел енергії Закарпатської області, прийняту нещодавно облрадою. Особлива увагу буде присвячено гідроенергетиці, оскільки це найбільш перспективний напрямок для Закарпаття, який окрім власне енергії сприятиме ще й боротьбі з повенями. На виставці презентують концепцію з розвитку гідроенергетики.

  «Альтернативні джерела енергії стануть запорукою саме місцевого розвитку, – переконаний президент Фонду розвитку транскордонного співробітництва та спеціальних економічних зон Іван Устич, – оскільки вони покликані забезпечувати регіони і потреби населення».

  «Ідеалом» вважається австрійське місто Гюссінг (10 тисяч населення), яке на даний час повністю забезпечує себе місцевими альтернативними видами енергії – від сонячної до біомаси. Представники австрійських фірм, які брали участь у розробках технологій, застосованих у цьому місті, візьмуть також участь в ужгородській виставці.

  Загалом 35 % енергії, яка споживає Австрія – з альтернативних джерел. В Україні ця цифра ледве сягає 3 %.

  В Ужгороді одиниці мешканців з приватного сектору вже почали користуватися можливостями альтернативних джерел енергії. У комунальній сфері вони поки узагалі не задіяні. Для квартир натомість особливо актуальними є технології енергозбереження.

  Відвідувачі виставки, яка розташується перед обласним муздрамтеатром, зможуть побачити, які технології вже зараз можна застосувати, дізнаються про їхню ефективність, принцип роботи. Головне, кажуть організатори, що мешканці зрозуміють, що ці довгоочікувані економні технології вже є доступними.

  В Угорщині перша міжрегіональна виставка у рамках цього проекту вже відбулася 30 липня – 1 серпня у м. Берегдароц. Представники 5 українських фірм успішно представили власні розробки та обладнання, провели низку зустрічей з потенційними угорськими партнерами, досягли домовленостей щодо майбутньої співпраці.