ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Антимонопольники Закарпаття — проти зловживань у житлово-комунальній сфері

    20 апреля 2024 суббота
    67 переглядів

    Важливим та соціальне спрямованим напрямом роботи Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України є контроль за дотриманням конкуренційного законодавства у сферах природних монополій. Сферам централізованого тепло-, водопостачання та врдовідведення у житлово-комунальному господарстві притаманні (як природній монополії) високі бар'єри вступу на відповідні ринки та практично повна відсутність еластичності попиту. Практика свідчить, що саме на цих ринках здійснюється значна частина зловживань монопольним становищем.

    Враховуючи це, територіальним відділенням у 2004 році проведено планові та позапланові перевірки ряду суб’єктів господарювання, що діють на вказаних ринках, а саме — Виноградівського, Великоберезнянського ВУЖКГ, Перечинського комунального підприємства "Комунальник", Міжгірського та Рахівського ВУЖКГ. Як повідомили у прес-службі Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, за результатами перевірок, виявлено типові порушення та розглянуто справи відносно зазначених суб'єктів господарювання. Вони, зокрема, полягали у застосуванні до споживачів приватного сектора міста, які знаходяться в однакових умовах, різної місячної плати за вивіз побутового сміття із дворогосподарства, встановленні для споживачів однакової категорії — юридичних осіб — різних умов оплати за вивезення твердих побутових відходів, стягненні плати за вивезення таких відходів за завищеним тарифом, включенні у договори на надання послуг із водопостачання та водовідведення умов, які не передбачені нормативними документами (подвійне стягнення пені, умов припинення надання послуг водопостачання), встановлення різних штрафних санкцій для суб'єктів господарювання, які знаходяться в однакових умовах. Такі дії кваліфіковані як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку шляхом встановлення таких умов придбання товару, які неможливо було б установити за умов існування значної конкуренції на ринку та застосування різних цін, різних інших умов до рівнозначних угод із покупцями без об'єктивно виправданих на те причин.

    У ході розгляду справи порушення усунені. На відповідачів накладено штрафи. При визначенні їх розмірів врахований важкий фінансово-економічний стан підприємств — відповідачів, у зв'язку з чим штрафи, в основному носять профілактичний характер.

    Відділенням постійно здійснюється моніторинг щодо впорядкування розрахунків за житлово-комунальні послуги та перерахованих в області споживачам коштів за видами послуг.

    Згідно зі статтею б "Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2002— 2005 роки та на період до 2010 року, головним принципом захисту споживача є принцип оплати тільки за отримані послуги відповідної якості згідно з нормами та нормативами. 13 суб'єктам житлово-комунальної сфери області відділення надало рекомендації щодо проведення перерахунків споживачам за ненадані або надані не в повному обсязі послуги із централізованого тепло —, водопостачання та водовідведення. Усі рекомендації враховані й перерахунки проводяться, про що щомісячно повідомляється територіальному відділенню. За 10 місяців 2004 року проведено перерахунків на суму 2886,5 тис. грн.

    Враховуючи важливе соціальне значення ринків житлово-комунальної сфери, територіальне відділення і надалі буде постійно відслідковувати діяльність суб'єктів господарювання, які діють на цих ринках, та вживатиме належних заходів реагування.
    Закарпаття: Тепло в оселі краян забезпечують 114 котелень і 37 центральних теплових пунктів
    Юрій Фогел: «Комунальники Ужгорода працюватимуть цілодобово, аби ліквідувати аварію, що сталася внаслідок прориву магістральної мережі»

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору