ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Безліцензійці – стоп

  04 августа 2021 среда

  Виходячи із ситуації, що склалася в цілому по області в частині ліцензування роздрібної торгівлі підакцизними товарами, та з метою розширення бази оподаткування органами податкової служби проводяться заходи щодо запобігання безліцензійній торгівлі, а отже, — і наповнення бюджету. Про це повідомила Валентина Голованова, заступник начальника регіонального управління ДААК ДПА України в Закарпатській області. Саме ця структура відповідає за ліцензування діяльності суб’єктів підприємництва роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.За словами В.Голованової, у 2004 році регіональним управлінням видано 6634 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що на 260 ліцензій менше, ніж у 2003 році. Зменшення ліцензій відбулося в Хустському, Іршавському, Мукачівському, Перечинському, Свалявському, Тячівському районах та в містах Ужгород і Мукачево. Зменшення видачі ліцензій спостерігається також у поточному році. Так, на сьогодні в області діє 6208 ліцензій, особливе зменшення відбулося в Хустському, Перечинському, Іршавському, Мукачівському, Тячівському, Воловецькому, Виноградівському, Міжгірському районах та в Ужгороді.

  Та це не означає, повідомили «UA-Reporter.com» у прес-службі ДПА в Закарпатській області, що бажаючих продавати підакцизний товар поменшало — перевірки свідчать про непоодинокі випадки безліцензійної торгівлі. Тож з метою недопущення таких фактів регіональним управлінням спільно з працівниками податкової міліції та ДПІ на місцях будуть проводитись заходи щодо їх виявлення. В даний час такі перевірки проводяться в Тячівському районі.

  Як повідомила В.Голованова, до закононеслухняних торговельників будуть застосовуватися фінансові санкції в розмірі 200% вартості отриманої партії товару (але не менше 1700 грн.).

  Штрафні санкції немалі — в сільській місцевості штрафна санкція в 3,4 раза більша, ніж щорічна вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, та в 6,8 раза більша, ніж вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

  Податківці радять торгувати законно і придбати ліцензії. Нині щорічна вартість ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожне місце торгівлі становить 4000 грн., тютюновими виробами — 2000 грн., а на території сіл та селищ (за винятком тих, що знаходяться в межах території міста) — відповідно 500 грн. та 250 грн., які згідно із Законом про Державний бюджет зараховуються до місцевих бюджетів.

  До речі, за 2003 рік до бюджету на-дійшло 5,3 млн. грн., а в 2004 році — 7,8 млн. грн., що на 2,5 млн. грн. більше. Збільшення надходжень до бюджету пояснюється подорожчанням вартості ліцензій. Надходження 2003 року становлять 9,7% від загальних надходжень в цілому по області, а в 2004 році — відповідно 8,1%.


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору