ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Більша частина Венеції пішла під воду

  15 января 2021 пятница

  Через затяжні дощі, які в північній Італії тривають вже п’яту добу поспіль, і штормовий вітер у Венеції в неділю сталася серйозна повінь. Майже 80% території міста затоплено, вода у Венеціанській лагуні піднялася на 137 сантиметрів вище від норми.

  Знаменита площа Сан-Марко, найнижча точка міста, а також центральні вулиці і провулки зникли під півметровим шаром води. Більшу частину туристичних визначних пам’яток можна оглянути, лише одягнувши гумові чоботи. Туристам і городянам доводиться пересуватися по оперативно встановлених дерев’яних настилах, однак у деяких місцях міста вода піднялася навіть над ними, повідомляє «Лента.ru».

  За словами урядовців з міської адміністрації, жертв і потерпілих внаслідок повені немає. Проте через природний катаклізм було припинено роботу громадського транспорту, також деякі власники магазинів і ресторанів зазнали збитків через підтоплення приміщень.

  Повені - справжній бич міста. Від кожного нового підтоплення страждають унікальні будови, середньовічні будівлі і палаци, що відносяться до епохи Відродження.

  Недільна повінь змусила міських урядовців повернутися до питання про зведення біля входу у Венеціанську лагуну «мобільної греблі», що складається з рухомих сталевих перегородок, яка повинна захистити місто від впливу морських приливів. Дамба завдовжки півтора кілометра складатиметься із 78 елементів, п’ять метрів завтовшки і 28 заввишки кожний. Автоматична система переводитиме дамбу в надводне положення, як тільки рівень приливу підвищиться на 110 сантиметрів порівняно з нормою.

  Найсильніша за останні сто років повінь у Венеції сталася 4 листопада 1966 року, коли рівень води в місті піднявся майже на два метри. Нагадаємо, що за останнє сторіччя грунт на території міста опустився на 23 сантиметри відносно рівня моря і міські площі перебувають під водою в середньому 200 днів на рік.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору